Vectra B, Xsara 2 czy Volvo S40 czy coś innego może Punto2

23 Lip 2010, 22:46

Witam. Pierwszy post więc się przedstawię: Damian jestem :) Ale nie w tym problem :P
Szukam auta(wiem, tematów jakich wiele i przynajmniej kilkadziesiąt w google :/). Mam 12 tysięcy, z czego trzeba odliczyć ubezpieczenie i poprawki auta na start... Na oko, ja szacuje że zostaje na sam samochód 10 tysięcy złotych, rad nie rad, więcej nie mam i mieć nie będę...Chyba że w lotto wygram :D
Rozglądam się za czymś co dowiezie mnie z punktu A do B (dom-szkoła łącznie 72km dziennie) i spokojnie pomieści 4 osoby na jakąś dłuższą trasę (minimum 500km, wszędzie mam daleko :/ ). Jestem normalnie napalony na Vectrę B 2.0B+G z 1998r, ale im dłużej czytam opinie, tym bardziej boje się o koszty utrzymania, o kosmiczne branie oleju, o rdze(o to chyba najmniej). Rodzicom to się nie podoba w ogóle.. gdzie na 12 letnim samochodzie rdza... no niestety to opel... no i szukam dalej, a od nich słyszę że nic mi nawet grosika nie dołożą do niego, a jak padnie to będzie stać...w sumie przerąbane.... Ja wytypowałem takie samochody:
1.Fiat Punto II 1.9JTD- tego diesla się z zagranicy boję, nie wiem ile ten silnik jeszcze pochodzi, ale nie rdzewieje! jeszcze.... Jedyne co mi się nie podoba w nim to przednia szyba, za wysoko jest... ale jak się nie będzie psuć to biorę!
2.Citroen Xsara II 1.6 16V B+G, o tym typie nie wiem nic, dopiero po otomoto wpadł mi ten pomysł;
3.Opel Vectra B 1.8-2.0B+G- to mi się naj naj podoba, jest wygodna...ale ten olej, uszczelniacze pod zaworami...czy nie zbankrutuje? Poważnie pytam
4. Focus I 1.6 16V B+G... ale czy za te pieniądze? jak części?
5.Volvo S40 z 1997/8... widza na poziomie citroena....
6. Jakieś inne opcje? Każda poważna mile widziana

Audi A4 nie chce tylko i wyłącznie z tego względu że mi w nim wyjątkowo ciasno i widoczność dla mnie jest do bani....Jak się dało zauważyć preferuję gaz, za rok studia- nie wydołam na żadnego diesla z wyjątkiem punta- rodzice uważają go za cudo(w sumie i mi się podoba, i na parkingu mniej problemu), więc jak będzie to niech wiedzą że cuda kosztują.....
Prośba do was, zapewne znajdą się użytkownicy tych samochodów, proszę o pomoc, opinie, ceny części jeśli można... Niestety fundusze są jakie są, i nie oszukując, przesiadka z seicenta (RIP) będzie dla mnie już dużym skokiem i wygodą... chociaż do użytkowanej przeze mnie Megane II to i tak daleko :P

PS. Oczywiście klima i minimum 4 poduchy obowiązkowe
duracell71
Nowicjusz
 
Posty: 1
Miejscowość: Tarnawa Mała

24 Lip 2010, 08:25

Co do Punto to silnik JTD to najlepsza rzecz w tym aucie, więc bez obaw. Z swojej strony mogie polecić Xantie. Super komfort, dużo miejsca, naprawde ekstra auto. Jest w ocynku wiec o rdze nie bedziesz sie martwił. O zawieszenie hydrauliczne też się nie bój bo jest tańsze w utrzymaniu od zwykłego. Te auta nie psują się wbrew opiniom miłośników niemieckiej motoryzacji.
AreBie
Aktywny
 
Posty: 488
Miejscowość: NML

24 Lip 2010, 16:26

AreBie napisał(a):Co do Punto to silnik JTD to najlepsza rzecz w tym aucie, więc bez obaw. Z swojej strony mogie polecić Xantie. Super komfort, dużo miejsca, naprawde ekstra auto. Jest w ocynku wiec o rdze nie bedziesz sie martwił. O zawieszenie hydrauliczne też się nie bój bo jest tańsze w utrzymaniu od zwykłego. Te auta nie psują się wbrew opiniom miłośników niemieckiej motoryzacji.


Chyba sobie kpisz ? Zawieszenie hydrauliczne tańsze w serwisowaniu od "zwykłego" ? Coś Ci się pomyliło kolego...
jacek04
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 153
Miejscowość: Kłodzko

25 Lip 2010, 10:30

Nic mi sie nie pomyliło, miałem takie auto i wiem co mówie. Miałeś auto z takim zawieszeniem? Czy jesteś kolejnym który powtarza tylko ludowe mądrości ?
AreBie
Aktywny
 
Posty: 488
Miejscowość: NML
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    [C] 147 GTA / S3 8L / Impreza GD WRX / Golf IV R32
    Podstawowe kryteria zestawienia: - segment C - silnik benzynowy o mocy ponad 200KM - manualna skrzynia biegów - modele z okolic 2002 roku Wytypowane modele do zestawienia: - Alfa Romeo 147 3.2 GTA - 250KM - Audi S3 ...