Vectra B, Xsara 2 czy Volvo S40 czy coś innego może Punto2

Vectra B, Xsara 2 czy Volvo S40 czy coś innego może Punto2

23 Lip 2010, 22:46

Witam. Pierwszy post więc się przedstawię: Damian jestem :) Ale nie w tym problem :P
Szukam auta(wiem, tematów jakich wiele i przynajmniej kilkadziesiąt w google :/). Mam 12 tysięcy, z czego trzeba odliczyć ubezpieczenie i poprawki auta na start... Na oko, ja szacuje że zostaje na sam samochód 10 tysięcy złotych, rad nie rad, więcej nie mam i mieć nie będę...Chyba że w lotto wygram :D
Rozglądam się za czymś co dowiezie mnie z punktu A do B (dom-szkoła łącznie 72km dziennie) i spokojnie pomieści 4 osoby na jakąś dłuższą trasę (minimum 500km, wszędzie mam daleko :/ ). Jestem normalnie napalony na Vectrę B 2.0B+G z 1998r, ale im dłużej czytam opinie, tym bardziej boje się o koszty utrzymania, o kosmiczne branie oleju, o rdze(o to chyba najmniej). Rodzicom to się nie podoba w ogóle.. gdzie na 12 letnim samochodzie rdza... no niestety to opel... no i szukam dalej, a od nich słyszę że nic mi nawet grosika nie dołożą do niego, a jak padnie to będzie stać...w sumie przerąbane.... Ja wytypowałem takie samochody:
1.Fiat Punto II 1.9JTD- tego diesla się z zagranicy boję, nie wiem ile ten silnik jeszcze pochodzi, ale nie rdzewieje! jeszcze.... Jedyne co mi się nie podoba w nim to przednia szyba, za wysoko jest... ale jak się nie będzie psuć to biorę!
2.Citroen Xsara II 1.6 16V B+G, o tym typie nie wiem nic, dopiero po otomoto wpadł mi ten pomysł;
3.Opel Vectra B 1.8-2.0B+G- to mi się naj naj podoba, jest wygodna...ale ten olej, uszczelniacze pod zaworami...czy nie zbankrutuje? Poważnie pytam
4. Focus I 1.6 16V B+G... ale czy za te pieniądze? jak części?
5.Volvo S40 z 1997/8... widza na poziomie citroena....
6. Jakieś inne opcje? Każda poważna mile widziana

Audi A4 nie chce tylko i wyłącznie z tego względu że mi w nim wyjątkowo ciasno i widoczność dla mnie jest do bani....Jak się dało zauważyć preferuję gaz, za rok studia- nie wydołam na żadnego diesla z wyjątkiem punta- rodzice uważają go za cudo(w sumie i mi się podoba, i na parkingu mniej problemu), więc jak będzie to niech wiedzą że cuda kosztują.....
Prośba do was, zapewne znajdą się użytkownicy tych samochodów, proszę o pomoc, opinie, ceny części jeśli można... Niestety fundusze są jakie są, i nie oszukując, przesiadka z seicenta (RIP) będzie dla mnie już dużym skokiem i wygodą... chociaż do użytkowanej przeze mnie Megane II to i tak daleko :P

PS. Oczywiście klima i minimum 4 poduchy obowiązkowe
duracell71
Nowicjusz

Miejscowość: Tarnawa Mała

Re: Vectra B, Xsara 2 czy Volvo S40 czy coś innego może Punt

24 Lip 2010, 08:25

Co do Punto to silnik JTD to najlepsza rzecz w tym aucie, więc bez obaw. Z swojej strony mogie polecić Xantie. Super komfort, dużo miejsca, naprawde ekstra auto. Jest w ocynku wiec o rdze nie bedziesz sie martwił. O zawieszenie hydrauliczne też się nie bój bo jest tańsze w utrzymaniu od zwykłego. Te auta nie psują się wbrew opiniom miłośników niemieckiej motoryzacji.
AreBie
Aktywny

Miejscowość: NML

24 Lip 2010, 16:26

AreBie napisał(a):Co do Punto to silnik JTD to najlepsza rzecz w tym aucie, więc bez obaw. Z swojej strony mogie polecić Xantie. Super komfort, dużo miejsca, naprawde ekstra auto. Jest w ocynku wiec o rdze nie bedziesz sie martwił. O zawieszenie hydrauliczne też się nie bój bo jest tańsze w utrzymaniu od zwykłego. Te auta nie psują się wbrew opiniom miłośników niemieckiej motoryzacji.

Chyba sobie kpisz ? Zawieszenie hydrauliczne tańsze w serwisowaniu od "zwykłego" ? Coś Ci się pomyliło kolego...
jacek04
Początkujący
Awatar użytkownika

Miejscowość: Kłodzko

25 Lip 2010, 10:30

Nic mi sie nie pomyliło, miałem takie auto i wiem co mówie. Miałeś auto z takim zawieszeniem? Czy jesteś kolejnym który powtarza tylko ludowe mądrości ?
AreBie
Aktywny

Miejscowość: NML
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Jak marki premium zmieniają motoryzację Jak marki premium zmieniają motoryzację
    Niegdyś rola producentów samochodów ograniczała się niemal wyłącznie do produkowania aut. Ale to już przeszłość. Dzisiaj największe marki nie tylko dają nam coraz bardziej zaawansowane pojazdy, ale również ...
    Centrum Danych ŠKODA AUTO - cyfrowe serce marki Centrum Danych ŠKODA AUTO - cyfrowe serce marki
    Zajmujące 700 m2 Centrum Danych ŠKODA AUTO steruje procesami produkcyjnymi i logistycznymi ośmiu fabryk i siedemdziesięciu importerów marki. Przedstawiamy kulisy tego niesamowitego miejsca. Od wciśnięcia przycisku ...

•