Kombi do 40 tyś (Peugeot 508 . Opel Isignia)

08 Sie 2018, 06:04

Witam.
Wczoraj sprzedałem swoją 407 z 2008 roku. I mam na oku dwa samochody.
1. Peugeot 508 2.0 hdmi 136 lub 160 KM
2.Opel insignia 2.0 DIESEL 130 LUB 160 KM
Za peugeotem jestem tak w 80 % przekonany co do auta. Insignia też jest ładna ale z opinii użytkowników czytając na auto centrum lub z innych czasopism internetowych wynika że Opel miał sporo usterek "fabrycznych".
Które auto polecacie ma być rodzinne, minimalny rocznik to 2013 r. I jakich przebiegów się bać?
Bombel09
Nowicjusz
 
Posty: 6

08 Sie 2018, 07:39

130KM to trochę mało w Insignii, to dość ciężkie auto. Kupując nie patrzyłbym na przebieg tylko:
-czy jest z polskiego salonu
-czy jest od pierwszego właściciela
-czy sprzedaje je autoryzowany salon
-czy masz udokumentowany serwis auta
I dopiero na koniec na przebieg. I nie napalaj się na rocznik, lepiej kupić auto z 2011, ale salon PL, od 1 właściciela z udokumentowanymi naprawami niż auto z zachodi z niepewną historią (chyba, że sam ściągniesz auto z DE).
Popatrz jeszcze na Forda Mondeo Mk4.
Ossy
Forumowicz VIP
 
Posty: 7023
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 07 01 2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002

08 Sie 2018, 07:58

Jest dużo krajowych z tego roku. Po pierwszym właścicielu tylko trzeba szukać ja jestem z Lublina i patrzę województwa śląskie mazowieckie i podkarpackie. Raczej uparcie decydowałbym się na te dwie marki.
Bombel09
Nowicjusz
 
Posty: 6
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    II Wielkopolski Rajd Historyczny im. Henryka Rucińskiego
    W miniony weekend w malowniczych okolicach Poznania odbył się II Wielkopolski Rajd Historyczny im. Henryka Rucińskiego. Wraz z klasykami do rywalizacji stanęły hybrydowe Toyoty Auris TS Kombi Freestyle, których załogi ...
    Przełomowe innowacje Toyoty, o których nie wiedzieliście
    Pierwszy elektryczny SUV na świecie, pierwsze auto wyścigowe z turbo czy też pierwsze sprzęgło bez toksycznego azbestu to tylko kilka z licznych innowacji Toyoty, które zmieniły i nadal pozytywnie zmieniają świat motoryzacji. ...