Kombi/sedan z dużym bagażnikiem/mpv do 10 tys

Re: Kombi/sedan z dużym bagażnikiem/mpv do 10 tys

05 Wrz 2014, 07:41

Takie pytanko mam :
Czy to, że każda rozmowa handlowa wyglądała tak :
"- dzieńdobry czy jest hydrop...?
- moja odp: tak jest
- to dziękuje pa. :D
"
oznacza tyle, że ten układ jest do kitu? Otóż nie, oznacza tylko i wyłącznie tyle, że dzwoniący takiego zawieszenia nie chciał - przynajmniej ja wychodzę z takie założenia.
Czy jeśli ja nie chcąc diesla zadzwonię do Ciebie i dowiem się, że to C5 to diesel po czym podziękuję, to będzie wyznacznikiem, że diesle to złe samochody? :)

I nie mówię tego, żeby być złośliwy, chodzi mi tylko o to, że mitologia nie jest dla mnie wyznacznikiem rzeczywistości :)
Zoltowski
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 10 09 2010
Przebieg/rok: 16tys. km
Auto: Daewoo Lanos
Silnik: 1.5 78 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1998

05 Wrz 2014, 08:07

Zoltowski napisał(a):oznacza tyle, że ten układ jest do kitu? Otóż nie, oznacza tylko i wyłącznie tyle, że dzwoniący takiego zawieszenia nie chciał - przynajmniej ja wychodzę z takie założenia.

Źle mnie zrozumiałeś :D ja nie mówię o jednym kliencie tylko o sprzedaży auta przez ileś (nie pamiętam dokładnie) m-cy co w moim przypadku było klęską bo nawet V8ki sprzedawałem krócej.

Jeżeli wierzysz w serwis poprzednieego właściciela i w to że auto jeździło po dobrych drogach to kup c5 :ok:

P.S

Jedynym autem po które nikt nie zadzwonił to była astraF :D ale w sumie po kilku miesiącach jazdy i serwisu nie byłem zaskoczony tym faktem :D
szybki
Moderator - Tuning

Prawo jazdy od: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

05 Wrz 2014, 08:15

Tzn rozumiem, że chodzi o problemy z odsprzedażą - rzeczywiście źle się do tego odniosłem :)
Generalnie szukam auta na lata więc nie obawiam się tego rodzaju kłopotów, ale bardzo dziękuję za cenną uwagę :yes:
Zoltowski
Nowicjusz

10 Wrz 2014, 07:30

Panowie,
Zapadła w domu decyzja, że będziemy chcieli zakupić minivana (zgodnie z opinią Noisy - dzięki! :) )
Najbardziej spodobała się nam Mazda Premacy - czy jest coś poza lubiącym ją rudzielcem, na co powinniśmy zwrócić uwagę? A może są jakieś przeciwwskazania do tego auta? Wiem, że części są stosunkowo droższe od np. Opla Zafiry jednak czy Mazda nie będzie psuła się rzadziej?
Jak wygląda jej porównanie np. z Renault Scenic 2.0 ?
Może jeszcze jakieś propozycje (Sharan, Alehabra i Galaxy raczej odpadają)
Zoltowski
Nowicjusz

10 Wrz 2014, 09:06

Renaulta sobie odpuść złego. Premacy to japońska robota nic się tam nie dzieje oprócz rudej.
Silniki najtrwalsze sa diesle 2.0 90KM ewentualnie benzynka 2.0 + lpg.
Warto sprawdzić co najmniej 2-3 egzemplarze przed zakupem wybranego, porównać je ze sobą
Za ta kasę obok Zafiry to rozsądna opcja ja innych pomysłów nie mam :)
noisy
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 21
Miejscowość: Tomaszow
Prawo jazdy od: 27 02 2003
Auto: Honda
Skrzynia biegów: Automatyczna

10 Wrz 2014, 09:15

Rudej się jakoś przesadnie nie boję, znajomy nieopodal prowadzi warsztat gdzie głównie zajmuje się blacharką, więc zatroszczymy się o to wspólnymi siłami. :)
W okolicy Torunia mam 4 sztuki, do tego 2 w niedalekim Włocławku więc coś się z pewnością wybierze (w zakresie 1999 - 2002 rocznikowo więc niestety przedliftowe - ponoć po lifcie lepsza blacharka, ale i budżet nie ten. Silniki 1.8 (135 KM lub 100 KM - tego drugiego nie chcę, moim zdaniem zbyt słaby) i 2.0, patrzę wyłącznie na benzynę (lub benz + LPG). Jak ten pierwszy (1.8) się sprawuje?).
Co do Renault to podpytuję wyłącznie dlatego, że autko to wizualnie podoba się mojej żonie (kobiety i ich podejście do samochodów :twisted: ).
Zoltowski
Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Światowy Zlot Citroenów 2CV Światowy Zlot Citroenów 2CV
    Światowy Zlot fanów modelu Citroena 2CV zgromadził miłośników już po raz dwudziesty drugi. Odbył się on pod koniec lipca od 26 do 30 w portugalskim kurorcie Ericeira nad Oceanem Atlantyckim. Światowy Zlot 2CV ...
    Nowe Audi S3 - dane techniczne i wyposażenie Nowe Audi S3 - dane techniczne i wyposażenie
    Silnik nowego Audi S3 Nowo zbudowana jednostka napędowa 2.0 TFSI o mocy 221 kW (300 KM) i momencie obrotowym 380 Nm Przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 4,8 sekundy , zużycie benzyny: 6,9 litra na 100 km (z przekładnią S tronic)Sportowy ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Mercedes-Benz SLS 6,3 AMG
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda
      Infiniti Q50