Kombi/SUV z drugiej ręki do 130 tys

31 Lip 2023, 13:37

Cześć,

Aktualnie śmigam Aurisem TS hybrydowym + LPG w którym koszt utrzymania i eksploatacji jest bardzo bardzo przyjazny dla portfela, ale z powodu powiększenia rodziny zmuszony jestem do zmiany auta na coś większego kalibru (aktualnie z fotelikiem na tyle żona nie ma praktycznie miejsca na nogi aby jakkolwiek komfortowo podróżować).

Chciałbym aby auto było w miarę świeże tj. minimum 2019rok, a najlepiej chociaż 2021 - Budżet 130k nie pozwala mi na przejście naturalnie w RAV4 ostatniej generacji.

Roczny przebieg 20-25kkm,
Dziennie 12km w jedną stronę do pracy w mieście często w korkach.

To co wpadło mi w oko: Ford Kuga mk3 (mały bagażnik), Skoda Superb/Octavia4, Opel Grandland.

Zastanawiam się czy są jeszcze jakieś w miarę pojemne i jednocześnie ekonomiczne auta (do 8 litrów średnie spalanie ) które warto wziąć pod uwagę.

I również istotne pytanie - czy dojeżdżając te 12km do pracy bezpiecznie jest brać pod uwagę ropniaka ?
drewnom
Nowicjusz
 
Posty: 29
Prawo jazdy: 18 12 2012
Auto: szukam

05 Sie 2023, 11:46

drewnom napisał(a):Chciałbym aby auto było w miarę świeże tj. minimum 2019rok, a najlepiej chociaż 2021 - Budżet 130k nie pozwala mi na przejście naturalnie w RAV4 ostatniej generacji.
No, a przed ostatnia? Zobacz jeszcze Camry tyle że tu tylko sedan ale za spalaniem byś się wyrobił.

drewnom napisał(a):Zastanawiam się czy są jeszcze jakieś w miarę pojemne i jednocześnie ekonomiczne auta (do 8 litrów średnie spalanie ) które warto wziąć pod uwagę.
Na dystansie 12km w podanych samochodach ciężko będzie uzyskać spalanie na poziomie 8 litrów przy silnikach benzynowych.

drewnom napisał(a):I również istotne pytanie - czy dojeżdżając te 12km do pracy bezpiecznie jest brać pod uwagę ropniaka ?
Uważam że nie ma sensu sobie tym głowy zawracać.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34

06 Sie 2023, 17:25

Właśnie z tą starszą RAV4 mam taki problem że praktycznie pozostanę kolejne lata w tym samym aucie tylko większych gabarytów :/

Z tym spalaniem to może źle się wyraziłem - bo takiego jak aktualnie nie jestem w stanie mieć nigdzie indziej.


To w takim razie inaczej :)
Czym mając maksymalnie budżet 130k warto się interesować aby było większe, młodsze, fajnie wyposażone i jak najbardziej bezawaryjne w eksploatacji ?
drewnom
Nowicjusz
 
Posty: 29
Prawo jazdy: 18 12 2012
Auto: szukam

07 Sie 2023, 06:54

drewnom napisał(a):Czym mając maksymalnie budżet 130k warto się interesować aby było większe, młodsze, fajnie wyposażone i jak najbardziej bezawaryjne w eksploatacji ?

Jak najbardziej znajdziesz w tym budżecie auto spełniające wyżej wymienione wymagania, ale nie będzie paliło poniżej 8 litrów ... chyba że Prius: [link do oferty na Olx wygasł] Ale nie wiem jak z miejscem w środku. Wpadły mi jeszcze takie:
[link do oferty na Olx wygasł]
[link do oferty na Olx wygasł]
Henk
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 228
Zdjęcia: 7
Przebieg/rok: 3tys. km
Auto: VW Golf 5
Silnik: 1.4 MPI
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

07 Sie 2023, 07:54

Rokiko napisał(a):Na dystansie 12km w podanych samochodach ciężko będzie uzyskać spalanie na poziomie 8 litrów przy silnikach benzynowych.


Jeśli ma te 12km w korkach, to i diesle łykną 6-7 litrów.

Ja bym przestał się skupiać na spalaniu, bo nie robi 50 km dziennie i kupuje nowe auta, które jakością odbiegają od tego co ma teraz. Spali litr mniej, a wyda na serwis więcej.
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007