Kombi z dużym bagażnikiem, 4x4 i sporym prześwitem. Roczniki2014-2017

16 Wrz 2022, 15:01

Aktualnie jeżdżę Octavią 2 Scout. Powoli myślę o następcy, zależy mi na:
- prześwit co najmniej taki jak mam, czyli 180mm lub więcej
- bagażnik większy niż O2
- napęd 4x4
- dobre światła, najchętniej xenony

Naturalnym kierunkiem byłaby O3 Scout, oglądałem z bliska ale to auto wydaje się delikatniejsze niż moje, ma mniejszy prześwit, brak metalowych osłon silnika które w O2 są w standardzie. Ogólne wrażenie że poszło w stronę "pakietu stylistycznego" (zresztą O4 Scout to już chyba w ogóle tylko stylistyka)

Zacząłem się zastanawiać jakie jeszcze mam opcje. Subaru Outback V? Boję się CVT, a manuali chyba nie ma na rynku wtórnym.

Przewinęły mi się jeszcze Fiat Freemont i Hyundai Santa Fe (wiem że to suvy a nie kombi, ale wydają się sensowne) natomiast oba mają chyba krótsze bagażniki niż O2, mimo że bardziej pojemne.

Na jakie auta jeszcze warto popatrzeć?
vcpp
Nowicjusz
 
Posty: 3

16 Wrz 2022, 15:55

Zacząłem się zastanawiać jakie jeszcze mam opcje. Subaru Outback V? Boję się CVT, a manuali chyba nie ma na rynku wtórnym.


Auto samo w sobie jest fajne. Minusem będą koszty utrzymania, nie tylko ze względu na skrzynię

Na jakie auta jeszcze warto popatrzeć?


Osobiście zacząłbym, i pewnie skończył, na volvo xc70
np. [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
franccc
Stały forumowicz
 
Posty: 2430
Przebieg/rok: >50tys. km

16 Wrz 2022, 16:36

a jaki budżet?

Może VW Tiguan Allspace?
Trevor
Zaawansowany
 
Posty: 681
Prawo jazdy: 09 10 2010
Przebieg/rok: 14tys. km
Auto: Opel
Paliwo: Benzyna

16 Wrz 2022, 17:02

@franccc, coś poza skrzynią może być tam problematyczne? Czy chodzi tylko o wyższe koszty utrzymania wynikające z cen części (i liczby serwisów które ogarną to auto)?
XC70 to ciekawa opcja, nie wiem czemu w świadomości miałem że bagażnik jest nieduży, a to nieprawda jak widzę.

@Trevor dzięki za głos, nie miałem pojęcia w ogóle o tym modelu (bazowy Tiguan za mały). Patrząc na ceny Allspace, zmieściłby się w budżecie.
Ale nie ukrywam że trochę myślę żeby spróbować rozstać się z VAGiem. Ze względu na dostępność części, zamienników i serwisów czuję się trochę jak zakładnik - jeżdżę VAGami od 15 lat i rzeczywiście nawet na wsiach można załatwić serwis i części. Z drugiej strony - patrząc na nowsze modele i słuchając opinii znajomych, jestem rozczarowany i szukam alternatyw. Stąd skłaniam się bardziej w kierunkach innych marek...
vcpp
Nowicjusz
 
Posty: 3

16 Wrz 2022, 17:36

No cóż wcześniej pisałeś że oglądałeś Octavię 3 Scout, a raczej to nie jest model koncernu PSA, dlatego zapronowałem z vaga coś bardziej konkretnego.
Swoją droga nie sądzę żebyś na wsiach w XXI wieku w 2022 roku nie mógł załatwić części czy serwisu do aut np. francuskich.
Trevor
Zaawansowany
 
Posty: 681
Prawo jazdy: 09 10 2010
Przebieg/rok: 14tys. km
Auto: Opel
Paliwo: Benzyna

16 Wrz 2022, 17:58

vcpp napisał(a):Czy chodzi tylko o wyższe koszty utrzymania wynikające z cen części (i liczby serwisów które ogarną to auto)?


Ale tu nawet nie chodzi o ceny części same w sobie a o boxera pod maską i dostęp do niego.

vcpp napisał(a):Ze względu na dostępność części, zamienników i serwisów czuję się trochę jak zakładnik - jeżdżę VAGami od 15 lat i rzeczywiście nawet na wsiach można załatwić serwis i części.


Mamy 2022r, części z drugiego końca świata do egzotyków przychodzą kurierem w kilka dni a ty się martwisz takimi do popularnych modeli i bierzesz to pod uwagę przy wyborze auta? Już bez jaj. Zresztą serwisy się planuje a części zamawia wcześniej przez internet, nie muszą leżeć na półce w sklepie-kiosku autopol w pierdziejowicach dolnych
franccc
Stały forumowicz
 
Posty: 2430
Przebieg/rok: >50tys. km

16 Wrz 2022, 22:42

Macie rację Panowie, zostało mi stare myślenie.
VAGa całkowicie nie wykluczam, wykluczam O3. Ten Tiguan Allspace spełnia kryteria więc postaram się namierzyć egzemplarz do obejrzenia z bliska.

Dzięki!
vcpp
Nowicjusz
 
Posty: 3

17 Wrz 2022, 00:57

Całkiem spoko jest Passat Alltrack. Szukałbym go na równi z XC70, choć Volvo będzie mieć szerszą gamę polecanych silników, w VW w sumie tylko 2.0 TDI (zresztą w ogłoszeniach nic innego realnie nie występuje)
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14082
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004