Komfortowy samochód do 50-60tyś.

21 Mar 2020, 16:25

Dzień dobry.

Planuję przesiadkę z Civica VIII na coś bardziej komfortowego. O ile do aspektów mechanicznych nie mogę się do niczego przyczepić, tak do tego sztywnego zawieszenia nie mogę się przekonać.

Szukam auta komfortowego, dużego (ale nie kombi), które będzie solidnie tłumiło dziury na drodze oraz hałas przy szybszej jeździe.

Samochód będzie dla mnie tzn. dla 25 letniego faceta więc wygląd też jest dosyć istotny. Nie chcę nudnej Skody, tylko auta z "charakterem" i agresywnym wyglądzie. Nie musi być Bóg wie jak szybkie, ale te 150km to takie moje minimum.

Benzyna czy diesel? Nie ma to dla mnie aż takiego znaczenia, choć mimo wszystko wolałbym benzynę.
Miło by było gdyby samochód był w automacie no i oczywiście nie chciałbym wydawać całej wypłaty w warsztacie gdyby coś się popsuło.

Po wstępnych obserwacjach wpadł mi w oko Ford Mondeo mk5. Myślę, że w tych pieniądzach mogę dostać dosyć młode auto, w fajnym wyposażeniu i o całkiem przyjemnym wyglądzie. Czegoś o takiej charakterystyce szukam. Więc od razu zapytam, co o nim sądzicie?

Nie wiem czy nie przesadziłem z wymaganiami, ale myślę, że przy takim budżecie należy solidnie przemyśleć sprawę.
Dzięki i liczę na owocną dyskusję.
shanks83
Nowicjusz
 
Posty: 3

21 Mar 2020, 16:32

shanks83 napisał(a):Po wstępnych obserwacjach wpadł mi w oko Ford Mondeo mk5. Myślę, że w tych pieniądzach mogę dostać dosyć młode auto, w fajnym wyposażeniu i o całkiem przyjemnym wyglądzie. Czegoś o takiej charakterystyce szukam. Więc od razu zapytam, co o nim sądzicie?


Szczerze? Gdzie w pospolitym mondeo ten "charakter"? Czym się różni od randomowej octavii?
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

21 Mar 2020, 17:26

No nie powiesz mi że ten przód Forda się nie wyróżnia. Nie jest to taka ciepła klucha. Mnie osobiście rysami przypomina Mustanga.

Zresztą, tylko to wyciągnąłeś z tego co napisałem? :roll:
shanks83
Nowicjusz
 
Posty: 3

21 Mar 2020, 17:54

shanks83 napisał(a):No nie powiesz mi że ten przód Forda się nie wyróżnia. Nie jest to taka ciepła klucha. Mnie osobiście rysami przypomina Mustanga.


Tak samo przypomina mustanga jak i focus czy fiesta. Ogólnie w uj tego jeździ i niczym się nie wyróżnia, zwykły, popularny model.

shanks83 napisał(a):Zresztą, tylko to wyciągnąłeś z tego co napisałem?


Przeczytałem całość i "wyciągnąłem wnioski". Tylko coś tu się nie spina.

Najpierw piszesz

shanks83 napisał(a):Nie chcę nudnej Skody, tylko auta z "charakterem" i agresywnym wyglądzie.


To pomyślałem sobie fajnie, w końcu coś innego niż golfy i astry w dieslu. Miałem nadzieję, że pogadamy sobie o jakimś infiniti, może jagu xf, ostatecznie jakimś saab'ie a tutaj okazuje się, że "autem z charakterem i agresywnym wyglądem" jest ford mondeo sedan, czyli tak naprawdę prawie każde auto jakie jest na rynku "ma charakter i wygląda agresywnie"

Skoro mondeo jest ok to masz też mazdę 6, kia optima, 508

Marcel2727 napisał(a):Invi powiedz mi, które auto wygląda jak krążownik? Bo takie można mieć wrażenie jeżdżąc tym autem i patrząc na nie, komuś się to może nie podobać, ale mi wręcz przeciwnie :ok:


Co innego powiedzieć, że mi się podoba a co innego szukać w nim jakiś niezwykłych cech :naughty:
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

21 Mar 2020, 18:05

Dobra, więc wykreślamy słowo "charakterny".
Nad Mazdą też się zastanawiałem, ale mam obawy co do korozji.
shanks83
Nowicjusz
 
Posty: 3

21 Mar 2020, 18:10

Invi wiem do czego pijesz, ale serio nie jest to, aż tak nudne auto jak może się wydawać :)

Nowsze Mazdy - czyli za tyle ile planujesz kupić nie mają problemów z rudą. Takie problemy mają tylko starsze egzemplarze.

Zastanowiłbym się jeszcze nad Lexusem, bo w tej kwocie raczej będzie coś ciekawego - auto premium, ale nie wymaga, aż tyle pieniędzy w utrzymaniu.

Kia Optima - na duży plus jest gwarancja.
Marcel2727
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 435
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Bartolekk ma wtyki u moderacji
Silnik: SzybszyOdTwojego
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2020
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Łańcuchowe rozrządy nie są bezobsługowe
    Jeśli nie chcesz mieć problemu z łańcuchowym napędem rozrządu, powinieneś nauczyć się dbać o nowoczesny silnik. Myślisz, że skoro kupiłeś nowy lub kilkuletni samochód, to nie musisz nawet zaglądać pod maskę pomiędzy ...

21 Mar 2020, 18:29

Jeśli podoba Ci się Mondeo to :ok: w sumie ma coś w sobie. Przy benzyniakach 2.0 należy zachować szczególną ostrożność, bo wiele z nich przyjechało do nas z USA... nie do końca w całości. Samo to jeszcze nie skreśla danego auta, należy po prostu ustalić co i jak zostało naprawione.
Fajnie wygląda też w.w Mazda 6
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14094
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

21 Mar 2020, 19:57

Marcel2727 napisał(a):Forda jak już porównywałbym prędzej do VW, ale pod względem technicznym jest o wiele wyżej.

Możesz rozwinąć wątek? uważasz że nie wiem 1,0 Ecoboost przejedzie więcej niż 1,0 TSI? może o 500 km...
Bartolekk
Aktywny
 
Posty: 418
Prawo jazdy: 15 10 2000
Przebieg/rok: 24tys. km
Auto: Fiat Bravo sport
Silnik: Tjet 150
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008

25 Mar 2020, 17:44

Witam wszystkich
Nie chce zakładać nowego tematu wiec chce tu się dopytać was.
Szukamy samochodu kombi bo jest nas 2 + 1 w przyszłości więcej.
Wiec chodzi o pakowność, wygodę i bezpieczeństwo
Max do 55 tys.
Robimy tak w granicy 17tys rocznie.
Mamy obecnie volvo V50 2.0D
Myśleliśmy o trzech samochodach Ford Mondeo MK5, Peugeot 508 i Renault Talisman.
Myślimy dalej o dieselu ale nie wiem czy przy tym przebiegu nie lepsza była by benzyna.
I żona chciała automat a ja się boje że jak coś się popsuje to sporo pieniędzy naprawa tak jak w fordach mondeo.

Prosił bym was o porady.
darkin
Nowicjusz
 
Posty: 9

25 Mar 2020, 18:33

darkin napisał(a):Robimy tak w granicy 17tys rocznie.
darkin napisał(a):Myślimy dalej o dieselu ale nie wiem czy przy tym przebiegu nie lepsza była by benzyna
od cyferek ważniejszy jest sposób pokonywania tych 17k - czy są to raczej trasy, czy eksploatacja miejska.
Typy masz :ok:
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14094
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

25 Mar 2020, 19:10

Robimy tak codziennie 30km pozamiejskie.
Do sklepu krótkie trasy i do miasta czasami.
No typy są. A możesz coś więcej powiedzieć o tych samochodach i czy warto brać automat?
Tu znalazłem od jednego sprzedawcy akurat 3 samochody które nam się podobają.

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
darkin
Nowicjusz
 
Posty: 9

25 Mar 2020, 19:40

Tu masz ładną 508-kę, polski salon, automat, przebieg poniżej 100 tys.km:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Ossy
Forumowicz VIP
 
Posty: 7023
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 07 01 2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002

25 Mar 2020, 20:25

A co możecie powiedzieć na temat tej skrzyni automatycznej w 508?
Patrzyłem to chyba miał incydent ten samochód ciekawe jaki ale to można zadzwonić i się dopytać.
[Raport z historii pojazdu jest przeterminowany. Sprawdź VIN ponownie]

Może to jest głupie co napisze ale też szukam auta z hakiem bo często mi jest potrzebny bo przewożę różne rzeczy.

Tak jak wyczytałem to chyba 508 i MK5 to maja te same silniki Diesel?
A co sądzicie o tym Talismanie? Czy godny jest uwagi.
darkin
Nowicjusz
 
Posty: 9

25 Mar 2020, 21:00

Lepiej szukać auta z PL salonu - one często szły do flot. Nie jest to nic złego, a na wszystko masz papier.
W Talismanie nie przekonuje mnie zbytnio 1.6 dci.
Powershift w Fordzie jak to dwusprzęgłówka - żywotność ok 150-200k, później trzeba do niego trochę dołożyć.
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14094
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

26 Mar 2020, 16:01

darkin napisał(a):Patrzyłem to chyba miał incydent ten samochód ciekawe jaki ale to można zadzwonić i się dopytać.
[Raport z historii pojazdu jest przeterminowany. Sprawdź VIN ponownie]

Może to jest głupie co napisze ale też szukam auta z hakiem bo często mi jest potrzebny bo przewożę różne rzeczy.


Może to drobnostka, ale warto na pewno sprawdzić co to za incydent był. Na pewno będzie łatwiej zweryfikować niż auto z DE.

Hak możesz dołożyć - nie wiem ile to będzie kosztować, ale na pewno lepiej kupić pewne auto z PL i dołożyć niż mniej pewne z DE z hakiem.
Ossy
Forumowicz VIP
 
Posty: 7023
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 07 01 2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002