Kompakt do 30 tysięcy PLN - Renault Fluence, Honda Civic, Fiat Bravo

Kompakt do 30 tysięcy PLN - Renault Fluence, Honda Civic, Fiat Bravo

06 Sty 2016, 17:30

Dzień dobry,

jako, że poszukiwania dobrego auta z RWD oraz kaszlaka do 10 tysięcy spełzły na niczym, postanowiłem rozszerzyć krąg poszukiwań o kompakty do 30 tysięcy złotych.
Interesują mnie tylko samochody pochodzące z naszego kraju, ze sprawdzoną historią, bezwypadkowe. Będę robił góra 10 tysięcy kilometrów rocznie, więc nie chcę się pakować w kosztowne w naprawie diesle. Sprowadzanym nie ufam.

W pierwszej kolejności zainteresował mnie znany z niezawodności Civic:

[link wygasł]\

Zalety:
- bezawaryjny
- odpowiednio mocny silnik
- bardzo ładny design

Wady:
- standardowo, Honda jest droga
- stalowe felgi do wymiany
- może dla Was to błahe, ale nie przepadam za srebrnym kolorem

Podobnie ma się sprawa z Toyotą Auris, przy czym jest mniej atrakcyjna z wyglądu. 90% oferty Fiata Bravo to diesle. Auta z koncernu VAG mnie nie interesują. Na temat Focusa prawie nic nie wiem :O

[link wygasł]

BMW serii 1 oczywiście fajne, ale cena w stosunku do rocznika i wyposażenia jest bardzo wygórowana. Nie wiem, z czego to się bierze. Czy 116i to rzeczywiście taki WOW Prestiż?

Trochę takim czarnym koniem okazał się Renault Fluence. W rodzinie jest Megane II z silnikiem 1.6 16V i rzeczywiście brak 6 biegu czyni jazdę powyżej 130 km/h irytującą, z powodu wzrostu hałasu i spalania. Auto oferuje jednak zdecydowanie najlepszą relację ceny do wieku i wyposażenia. Równać się z nim może chyba tylko Fiat Croma, którego oferta to niestety prawie same Diesle. Kompakt mający na karku 5, 6 lat z niskim przebiegiem za 25 tysięcy złotych? Brzmi dla mnie jak karp w Lidlu!

[link wygasł]
[link wygasł]
[link wygasł] (tutaj bardzo atrakcyjny kolor i bardzo niski przebieg)

Zalety:
- świetne wyposażenie
- dużo miejsca wewnątrz
- młody rocznik, niski przebieg
- niewygórowana cena

Wady:
- brak 6 biegu
- słaba dynamika silnika 1.6
- nie tak bezawaryjny jak Civic (chociaż Megane II w rodzinie radzi sobie bardzo dobrze. 12 lat, 130 k na liczniku i do tej pory tylko cewki wymieniane)

Zastanawiam się, jak wyglądają koszty eksploatacji Fluence w porównaniu do Megane III. Auto zostanie ze mną około 5 lat, zależy od tego jak będą się układać w przyszłosci ceny IS'a 250 i Mercedesa W205

Być może oddam je komuś w rodzinie, bo obie siostry za 5 lat zdają prawko.
Macie jakieś inne propozycje? Chętnie wysłucham
Proszę o opinie i pozdrawiam.
Ufok
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 06 02 1982
Auto: Scenic II 1.9 dCi

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

SEAT - prezentacja nowego logo marki SEAT - prezentacja nowego logo marki
    SEAT zaprezentował światu nowe logo. Metamorfoza swoją kulminację miała na Salonie Samochodowym w Paryżu i prezentuje nową tożsamość oraz projekt marki. Łączy premierę nowego logo ze światowym debiutem nowego Leona. Model ...
    Co wpływa na wygląd zewnętrzny samochodu? Co wpływa na wygląd zewnętrzny samochodu?
    Stylistykę samochodu kreują nie tylko względy estetyczne, ale i cała długa lista czynników wpływających na nasz portfel i bezpieczeństwo. Popularność samochodu w bardzo dużej mierze zależy od jego wyglądu. Stylistyka ...

•  
    • Opel Astra line-up, bagażnik
      Off Road Rescue Team, wnętrze i wyposażenie samochodu medycznego
      SEAT - Rajd Polski Kobiet
      Bentley Continental Convertible, wnętrze