Renault Fluence 2011 r. - Problem z odpalaniem na zimnym silniku

Renault Fluence 2011 r. - Problem z odpalaniem na zimnym silniku

12 Gru 2018, 08:24

[Fluence 11r] - problem z odpalaniem na zimnym silniku
Silnik 1.6 ( Beznzyna + LPG )
- Kupiłem autko w Czerwcu 2018. W Lipcu zrobiłem akumulator, rozrząd i olej + wymiana jednej cewki
Do zeszłego tygodnia auto sprawowało się super. Po postoju ponad 12 godzin na zewnątrz ( temperatura koło -2 ), auto odpaliło za 2 razem. Problem powtarza się teraz cały czas. Jeśli auto postoi dłużej jak 8 godzin to nie odpali za pierwszym razem. Zazwyczaj jest to drugie, trzecie przekręcenie kluczyka. Jeśli przytrzymam go dłużej na zapłonie ( mam wrażenie jakby się dławił albo nie miał "mocy" żeby zapalić ) to zapala. Na ciepłym silniku pali idealnie.
Był już u mechanika. Komputer pokazywał " wypadanie zapłonu ". Po zmianie cewek błąd znikł, ale sprawa odpalania pozostaje niewyjaśniona. Mechanik podejrzewał jeszcze że może pompa paliwa podaje źle paliwo na start, ale sprawdzał i podobno jest ok... Pomocy!!
Dodam że silnik pracuje dobrze, nie ma żadnych problemów z obrotami czy z szarpaniem itp
michal162303
Nowicjusz

Re: Renault Fluence 2011 r. - Problem z odpalaniem na zimnym silniku

12 Gru 2018, 13:02

w tej chwili nie ma żadnych błędów? a sprawdz w ten sposób.... przed odpalaniem przekręć na zapłon kilka razy aby pompka nabiła ciśnienia i wtedy sprawdz czy jest jakakolwiek różnica.
Kao
Moderator
Awatar użytkownika

Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Jaguar X-type, E60, A8, ML
Silnik: 2.0 D, 4.2 V8, 2.7

12 Gru 2018, 13:26

Dzięki sprawdzę, odczekam żeby auto ostygło. W tej chwili mechanik ( zaufany ) mówił że nie pokazuje już błędów. Auto stało u mechanika 3 dni - twierdził że raz auto paliło mu od strzała raz się męczył ( ale tak jak podkreślam tylko na zimnym silniku )
michal162303
Nowicjusz

12 Gru 2018, 13:28

Mówił żebym kilka dni potestował jak problem będzie dalej mam wrócić, ale widzę że naprawde ma problem ze zdiagnozowaniem. Mówił że w ostateczności wsadzi nową pompę paliwa i zobaczymy jaki będzie efekt, bo poza tym nie widzi problemów :/
michal162303
Nowicjusz

14 Gru 2018, 09:07

Przepustnica byla czyszczona i adaptowana? Jesli nie to od tego trzeba zaczac

Swoja droga problemy z odpalaniem na zimnym tego silnika w tym modelu to juz klasyka, a ASO rozkłada rece, w sieci dziesiatki tematow wkurzonych uzytkownikow ktorzy po kilka razy do serwisu juz na lawecie jechali
Raziel11
Zaawansowany

Zdjęcia: 6
Miejscowość: Wałbrzych
Prawo jazdy od: 21 03 2016
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Seat Leon 1P
Silnik: 1.6 8V MPI
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2006

14 Gru 2018, 09:17

Kilkakrotne "przekręcanie " kluczyka nie daje żadnych rezultatów. Natomiast jest ciekawa rzecz. Auto od strzała pali jeśli zapala się z lekko przyciśniętym pedałem gazu. Co do przepustnicy dowiem sie u mechanika. Chce jeszcze jutro z rana sprawdzić czy z tym pedałem gazu to przypadek czy nie
michal162303
Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Po co kierowcy w zimie okulary przeciwsłoneczne? Po co kierowcy w zimie okulary przeciwsłoneczne?
    Zimą słońce to nieczęsty widok, ale kiedy się już pojawi, może stanowić zagrożenie w ruchu drogowym. Niski kąt padania promieni słonecznych sprzyja oślepieniu kierowcy. Nie pomaga również śnieg, od którego odbija ...
    Nowy Golf otrzymał od Euro NCAP najwyższą notę Nowy Golf otrzymał od Euro NCAP najwyższą notę
    Nowy Golf otrzymał od europejskiej organizacji ochrony konsumentów – Euro NCAP – najwyższą notę pięciu gwiazdek. Ponadto został wyróżniony prestiżową "Euro NCAP Advanced Awards " za innowacje w dziedzinie ...

• Re: Renault Fluence 2011 r. - Problem z odpalaniem na zimnym silniku

14 Gru 2018, 09:20

To moze byc powiazane z przepustnica
    Raziel11
    Zaawansowany

Zdjęcia: 6
    Miejscowość: Wałbrzych
    Prawo jazdy od: 21 03 2016
    Przebieg/rok: 10tys. km
    Auto: Seat Leon 1P
    Silnik: 1.6 8V MPI
    Typ: Hatchback
    Skrzynia biegów: Manualna
    Rok produkcji: 2006

15 Gru 2018, 15:06

Typowy problem o którym bardzo głośno na forach, kolega chyba nie zainteresował się na co się zdecydował.

To ja może opiszę jakie miałem przeboje z Renault Fluence 1.6
    Auto 4 letnie kupione z Salonu Renault z przebiegiem 57tyś, holowane do serwisu 15 razy na lawecie, ogromne problemy z uruchamianiem silnika na zimno, nie zlicze wszystkich elementów które serwis wymienił, od czujnika położenia wału po pompe paliwa, listwę wtryskową na koniec tłumaczyli się złym paliwem i za każdym razem zbywali. Temat jest dosć szeroko znany na forach, w największym stopniu tyczy się modelu Fluence ale wielu użytkowników Megane również zgłasza ten problem, nie liczę nawet innych upierdolicyh usterek elektryki bo musiał bym tu napisać książkę.
    Bumpalump
    Nowicjusz

Miejscowość: Wrocław
    Prawo jazdy od: 19 01 1990
    Przebieg/rok: 12tys. km
    Auto: A4 B7
    Silnik: 1.8T 163km
    Rok produkcji: 2007