Konkretne autko do 5.000zł

11 Lut 2011, 22:25

Siema wszystkim forumowiczom.
Mam dla was prośbę,a mianowicie o doradzenie przy kupnie samochodu do 5.000zł
Wymieniam marki pojazdów,które mnie zainteresowały:
-Ford Fiesta MK5 ewentualnie MK4 ale MK5 idzie kupić do 5.000zł
-Nissan Almera
-Daewoo Nubira II
-Daewoo Lanos
-Volkswagen Golf III
-Mazda 323F
-Alfa Romeo 146
-Seat Cordoba
-Opel Astra Classic (sedan-limuzyna)
Wiem troche się tych autek nazbierało,ale może któreś z tych jest najlepsze,podam konkrety jakie muszą być przy aucie:
5 drzwi,bez gazu,ani nie diesel,silnik minimum 1.6 ale nie mniej niż 1.3,bez uszkodzeń.
A z pomocą,proszę was o to,abyście nieco wypowiedzieli się na temat każdego z tych autek,lub przynajmniej połowy z nich,międzyinnymi chodzi mi o:
Jak te autka trzymają się na blasze
Czy te auta dużo spalają?
Czy te auta często się psują?
Jakieś inne uwagi lub wady tego auta,i czy warto go wogule kupić.
Cena za autko które mnie interesuje nie może przekraczać 5.000 ewentualnie 5.200 nie więcej.
Roczniki auta jakie mnie interesują to od 1996 do 2000
Pozdrawiam i liczę na konkretne i szybkie odpowiedzi :razz:
Sebka375
Nowicjusz
 
Posty: 11
Zdjęcia: 1
Miejscowość: Brak

11 Lut 2011, 22:45

Odnośnie Lanosa to tak blacha jest ocynkowana więc nie gnije,silnik najlepiej w gazie bo benzyna lubi swoje spalić (silniki daewoowskie dobrze znoaszą gaz).Co do usterek to jak dbasz tak masz ale części są tanie i bardzo łatwo dostępne (dużo pasuje od Astry I).Jedynym minusem mogą być troche skrzypiące plastiki ale idzie sie przyzwyczaić :wink:
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

11 Lut 2011, 22:48

Dzięki za odpowiedź,fakt Lanos ma ocynk to dobry samochód w sensie blachy,i popieram z tym gazem,na allegro dużo Lanosów jest właśnie z gazem,dużo pali widocznie,muszę się jeszcze zastanowić co z tym LPG bo waham się troche o silnik,nie o to mi chodzi że zaraz mi sie rozwali,ale idzie pojeździć dobre 10 lat i silnik wysiada,zależy ile ktoś nim wcześniej jeździł z gazem:)
Sebka375
Nowicjusz
 
Posty: 11
Zdjęcia: 1
Miejscowość: Brak

11 Lut 2011, 22:53

Jeszcze odnośnie Cordoby,to jest praktycznie to samo co VW tylko inne opakowanie.Silniki,konstrukcja VW itd.
Astra to też dobre autko gdyby nie ta rdza :neutral:
Golf III,chyba nie musze mówić,auto najbardziej oklepane z wszystkich Twoich propozycji ale za to części do niego masz pod dostatkiem.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

11 Lut 2011, 22:56

Napewno dobry wybór to: Ford (drogie części i czasem trudny montaż ich) Almera (raczej niezawodna), Daewo (tani w utrzymaniu), VW (gorszy model od II, ale ogólnie jest ok), Mazda (dobra blacha, za to troche droższe części), Alfa (minus to zawieszenie), Seat (ogólnie dobry samochodzik), Astra (sam ją mam i jestem bardzo zadowolony, chociaż mają słabe blachy, ale Ciebie interesują młodsze roczniki, więc ok).
Ostatnio edytowany przez atis700, 12 Lut 2011, 07:33, edytowano w sumie 1 raz
atis700
 

11 Lut 2011, 23:00

No o golfie III coś tam słyszałem że dużo jest narzekania na niego,blacharka-kiepsko :neutral:
Cordoba jakoś mi sie spodobała,ładny wygląd,ale podzespoły VW też gdzieś o tym słyszałem,ale dzięki za info :)
Astry też mi sie podobały,ale też blacharka nie za ''tyngo'' ogólnie fajne autko.
Zastanawiałem się jeszcze nad Fiatem Brava,też niezłe autko,jak na pierwszy rzut oka spodobało mi sie,jak gdzieś słyszałem,mało pali,tylko niewiem zabardzo jak z karoserią.
Czekam na nowe odpowiedzi :)
Sebka375
Nowicjusz
 
Posty: 11
Zdjęcia: 1
Miejscowość: Brak

11 Lut 2011, 23:02

Do Bravy dobry silnik to 1.6 ale też lubi swoje spalić,możesz poszukać 1.2 ale on znowu troche słaby jest.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

11 Lut 2011, 23:12

1.2 odpada,conajmniej 1.4,ogólnie niezłe autko,jak dla mnie.Niewiem czy kupić
Sebka375
Nowicjusz
 
Posty: 11
Zdjęcia: 1
Miejscowość: Brak

12 Lut 2011, 09:03

O 1.4 też krążą mity że auto sie psuje ale wszystko zależy od egzemplarza.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

12 Lut 2011, 12:00

No właśnie niewiem,ale chyba rzadko,pozatym myślałem jeszcze nad Oplem Vectrą,ale tą nowszą roczniki 97,98,99 ale 99 r będzie ciężko,pozatym troche one drogie są,ale ogólnie mi sie autko podoba,niewiem jak z blacharką,kumpel ma już 3 lata i jakoś żadnej rdzy nie widać.
Sebka375
Nowicjusz
 
Posty: 11
Zdjęcia: 1
Miejscowość: Brak

12 Lut 2011, 12:09

Za tą kase odpuść sobie Vectre B bo będzie pognita napewno.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

12 Lut 2011, 21:14

Nie to że chce kupić właśnie od kumpla,tylko ogólnie,ale własnie zauważyłem że przy Oplach strasznie blacha leci :neutral: Więc co najbardziej polecacie ? Myślałem nad Nissanem Almerą,Fiatem Bravą,Fordem Fiestą,Daewoo nubirą i Mazdą 323F,ale niewiem który z nich jest najlepszy w moich wymaganiach.
Sebka375
Nowicjusz
 
Posty: 11
Zdjęcia: 1
Miejscowość: Brak

12 Lut 2011, 22:32

Ja bym wybrał japońca (dokładnie to 323F) tylko pytanie które roczniki Cie interesuja??
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

13 Lut 2011, 18:54

Jeśli chodzi o Mazde 323 to 1996-2000,a tak przy okazji na allegro natknąłem się dziś na Hyundaia Accent,nawet z 5 tych autek z allegro wpadło mi w oko,roczniki 96,97,98 można kupić do 5.000,jedyne co mnie wkurza to trochę mały silnik,ale starczy ;) Co wy na to autko ?
Sebka375
Nowicjusz
 
Posty: 11
Zdjęcia: 1
Miejscowość: Brak

13 Lut 2011, 19:38

To odrazu Ci mówie sobie odpuść 323F bo za tą kase kupisz trupa z tych lat.Accent na ogół to dobre auto tylko uważaj na ruda.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012