Kontrolka oleju, Volkswagen Golf 4, 1.6, rok 2000

kontrolka oleju, Volkswagen Golf 4, 1.6, rok 2000

07 Wrz 2019, 14:08

Witam.
Noca, kiedy jechalem, nagle zaczela mi migac kontrolka oleju. PIerwsze co zrobilem, oczywiscie, to najszybciej jak mozliwe wylaczylem silnik i po kilku minutach sprawdzilem poziom oleju. Byl prawidlowy. Uspokojony troche kontynuowalem jazde. Kontrolka po jakims czasie znowu zaczela migac, czasem na pare minut przestawala. Musialem przejechac prawie 100 km, kilka razy stawalem, zeby zbadac poziom oleju i sie nie zmienial, wycieku nie ma. Co to moze byc? I wazniejsze dla mnie, czy moge w niedziele znowu z takimi objawami jechac kolo 100 km? Przed poniedzialkiem zaden mechanik mi na to nie spojrzy(a moze i przed kolejnym poniedzialkiem bo kolejki sa :P ). Wpadlem tez na szalony pomysl dolania odrobiny gesciejszego oleju, zeby zwiekszyc jego cisnienie(tylko, ze nie znam przyczyny usterki, nie powinno sie tez mieszac roznych olejow, ale slyszalem ze czasem to moze pomoc, a jechac w niedziele musze). Co to moze byc? Czy moge zaryzykowac jazde z takimi objawami?
Ungur
Obserwowany

• Re: kontrolka oleju, Volkswagen Golf 4, 1.6, rok 2000

09 Wrz 2019, 10:16

Udało Ci się dojechać?
    Generalnie problem może być z ciśnieniem lub czujnikiem ciśnienia. Gęściejszy olej na dolewkę to słaby pomysł ;/

Jak mechanik będzie miał czas to trzeba sprawdzić ciśnienie oleju i czujnik w pierwszej kolejności. Bo nie możesz jeździć w niepewności a brak ciśnienia oleju zapewne wiesz czym się skończy.
    Cichy77
    Stały forumowicz

Zdjęcia: 19
    Auto: Nie mam

Re: kontrolka oleju, Volkswagen Golf 4, 1.6, rok 2000

10 Wrz 2019, 16:35

Dojechalem. Kontrolka zapalila sie znowu, ale dopiero po dluzszym czasie i czasami gasla.Tak cos podejrzewam, ze zapala sie dopiero jak temperatura silnika jest bardzo wysoka, ale mechanikiem nie jestem. Dopiero za kilka dni ktos mi na to spojrzy.
    Ungur
    Obserwowany

10 Wrz 2019, 22:46

w tych starych vagach to normalka, nie ma na to lekarstwa, kontrolować stan oleju i jezdzić a do kontrolki się przyzwyczaić
    Zachęcam do wzięcia udziały w ankiecie na wybór koloru na E36 Cabrio
    kolor-na-bmw-e36-cabrio-vt117044.htm
    Kao
    Moderator
    Awatar użytkownika

Zdjęcia: 15
    Miejscowość: Francja
    Przebieg/rok: 40tys. km
    Auto: Jaguar X-type, e36 Cabrio, ML
    Silnik: 2.0 D, 2.0, 2.7

12 Wrz 2019, 18:32

Zrob pomair cisnienia oleju manometrem, jesli bedzie prawidlowe to czujnik cisnienia/wiazka
    Raziel11
    Zaawansowany

Zdjęcia: 12
    Miejscowość: Wałbrzych
    Prawo jazdy od: 21 03 2016
    Przebieg/rok: 10tys. km
    Auto: Seat Leon 1P / Cupra R
    Silnik: 1.6 MPI / 2.0 TSI
    Paliwo: Benzyna
    Typ: Hatchback
    Skrzynia biegów: Manualna
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Eurocargo ML180E25: pojemny i ładowny Eurocargo ML180E25: pojemny i ładowny
    Od ubiegłorocznego faceliftingu Iveco Eurocargo nabrało przyjaznego, uśmiechniętego wyglądu. Czy ten uśmiech odzwierciedla również wewnętrzne zalety tego samochodu, mogliśmy sprawdzić, jeżdżąc 18-tonowym modelem Eurocargo ...
    Lexus UX z najwyższymi wynikami w testach zderzeniowych Lexus UX z najwyższymi wynikami w testach zderzeniowych
    Amerykański ośrodek badawczy Insurance Institute for Highway Safety (IIHS) sprawdził poziom bezpieczeństwa nowego Lexusa UX. Konstrukcja crossovera i zainstalowane w nim systemy bezpieczeństwa okazały się tak skuteczne, że ...

•  
    • Warto przeczytać