Krzywa kierownica po stłuczce.

10 Gru 2018, 14:50

Witam, mam następujący problem.. Miałem stłuczkę, wpadłem w poślizg na zakręcie i skończyło się na tym, że uderzyłem tyłem w tył zaparkowanego na poboczu busa (trochę na nim zawisnąłem). Wymieniony został zderzak (po wcześniejszej wizycie u blacharza, bo tak to nie dało rady), nadkole, lampy. Zamieniono też opony na zimowe.. No i teraz, żeby koła były prosto, to kierownica musi być skrzywiona w lewo.. To pewnie efekt bardziej stłuczki niż wymiany tych kół ? Co teraz zrobić, geometrię czy zbieżność? Pomocy!
drygi88
Nowicjusz
 
Posty: 30
Zdjęcia: 0
Auto: nie mam

10 Gru 2018, 15:53

drygi88 napisał(a):Co teraz zrobić, geometrię czy zbieżność?
jedno i drugie
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16084
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

10 Gru 2018, 18:31

drygi88 napisał(a): To pewnie efekt bardziej stłuczki niż wymiany tych kół ?
Nie mozna tego całkowicie wykluczyć.Jednak przed wizytą na geometrii/bo tylko taki zakraes jest wskazne wykonac/wez i zamień koła kpl. z przedniego zawieszenia miejscami tzn.lewe na prawą stronę i odwrotnie.Nie patrz np.na fakt ze sa kierunkowe,na probę mozesz to zrobić i przejadz się.Jezeli nic się nie zmieni to wtedy dopiero wyjazd na geometrie.Jezeli nastąpi zmiana to bedziesz miał wtedy odpowiedz gdzie szukac przyczyny skrzywienia kierownicy w czasie jazdy...
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP
 
Posty: 6169
Miejscowość: Polska
Prawo jazdy: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Instalacja LPG do Toyoty Avensis T27 2.0 Valvematic
    Jaką instalację polecacie do samochodu Toyota Avensis z silnikiem 2.0 benzyna Valvematic 152KM? Jak wyglądałaby cała instalacja i jakich podzespołów by się składała? Na jaki okres jest gwarancja i jakiej wielkości ...
    Jadąc wolniej, szybciej dotrzesz do celu!
    Co można zrobić, by na autostradzie w czasie zwiększonego natężenia ruchu nie tworzyły się korki? W niektórych przypadkach może pomóc… obniżenie dopuszczalnej prędkości! Taką zależność wykazało belgijskie ...