Kto traci zniżki w przypadku kolizji autem firmowym?

Kto traci zniżki w przypadku kolizji autem firmowym?

26 Mar 2019, 18:29

Witam, jakiś czas temu miałem kolizję samochodem firmowym z pizzerii. Na miejscu była policja i jako że nie poczuwałem się do winy bo było to wymuszenie itd, to zastraszenie policjantów wobec mnie (młodej osoby) odnośnie utraty prawa jazdy oraz niestety brak świadków w dodatku późna godzina spowodowała że przyznałem się do winy i przyjąłem mandat oraz pkt karne. Odnośnie samochodu to tutaj temat jest zamknięty. Ale jak to wygląda teraz w przypadku zniżek? Auto było ubezpieczone na szefostwo (jest ich dwóch i mają działalność z tego co wiem jako spółka cywilna) jako osoby prywatne. Dzisiaj dzwonił do mnie szef że przyszło pismo z ubezpieczalni PZU "Oświadczenie dotyczące okoliczności zdarzenia drogowego" i potrzebuje moje dane. Dane podałem bo wiadomo byłem kierującym a policja również posiada w razie czego moje dane. Kto straci ewentualne zniżki? Ja jako kierujący czy ubezpieczający pojazd?
marek789
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 16 02 2017
Auto: Renault Megane II
Silnik: 1.9 dCi 160KM
Paliwo: Diesel
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004

Re: Kto traci zniżki w przypadku kolizji autem firmowym?

26 Mar 2019, 22:10

Osoba/Firma na którą jest zawarta polisa ubezpieczeniowa
Zachęcam do wzięcia udziały w ankiecie na wybór koloru na E36 Cabrio
kolor-na-bmw-e36-cabrio-vt117044.htm
Kao
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 18
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Jaguar X-type, e36 Cabrio, ML
Silnik: 2.0 D, 2.0, 2.7

26 Mar 2019, 22:11

Czyli nie muszę się obawiać zwyżek rozumiem?
marek789
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 16 02 2017
Auto: Renault Megane II
Silnik: 1.9 dCi 160KM
Paliwo: Diesel
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004

26 Mar 2019, 23:47

marek789 napisał(a):Czyli nie muszę się obawiać zwyżek rozumiem?
Ty nie ale firma na którą jest zarejestrowane auto już tak. OC jest przypisane do samochodu a nie do kierowcy.

Firmy stosują różne praktyki dlatego warto znać regulamin bo może okazać się że niewielkie szkody pokrywa pracownik z własnej kieszeni.
Cichy77
Stały forumowicz

Zdjęcia: 19
Auto: Nie mam

27 Mar 2019, 10:07

Pismo, które otrzymał Twój szef jest standardowym pismem, które wysyła PZU w przypadku kolizji, żeby właśnie potwierdzić okoliczności i mieć dane osoby, która kierowała autem.
Jeśli chodzi o utratę zniżek, to też potwierdzam, że traci je właściciel pojazdu, nie Ty.
PZU1803
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 19 05 1989
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Caddilac Marszałka

13 Kwi 2019, 07:57

No właśnie o to należałoby w tym systemie zmienic.

A ktoś może słyszał o możliwości odsprzedania szkody? Cesji ubezpieczenia OC?
zachary
Początkujący

Miejscowość: Warszawa
Prawo jazdy od: 13 05 1998
Przebieg/rok: 27tys. km
Auto: Opel Astra
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Jeszcze bardziej zwrotne: zawieszenie - Audi RS 6 Avant Jeszcze bardziej zwrotne: zawieszenie - Audi RS 6 Avant
    Zarówno przednia, jak i tylna oś nowego Audi RS 6 Avant to konstrukcje pięciowahaczowe, osobno pochłaniające siły wzdłużne i poprzeczne. Połączenia i ramy pomocnicze wykonane są głównie z aluminium. Rozstaw ...
    SKODA Octavia uzyskała 5 gwiazdek w testach Euro NCAP SKODA Octavia uzyskała 5 gwiazdek w testach Euro NCAP
    Nowa SKODA Octavia uzyskała 5 gwiazdek w testach zderzeniowych Euro NCAP. "Bezpieczeństwo jest dla marki ŠKODA priorytetem. Odzwierciedleniem tego jest nasz najnowszy model. Naszym celem było stworzenie samochodu, ...

•