Kupić nowe czy odkładać to skarbonki bez dna?

29 Kwi 2018, 17:53

Witam
Posiadam peugeota 306 kombi 1.9 td 1998 rok.
Auto ma kilka mankamentów. Jutro jadę wymienić poduszki silnika i być może skrzyni, zlokalizować źródło wycieku oleju. Autku ostatnio zaczęło brakować mocy, podejrzewam turbinę, ogrzewanie działa słabo, zacina się czasami elektryczna szyba, czeka mnie z pewnością wymiana amortyzatorów z przodu i być może sprężyn, tarcze też niedługo muszę wymienić. Generalnie z przodu auto nie domaga.
Wymieniłem w nim tylną belkę z poduszkami i amortyzatorami. Wymieniłem wtryski, (palił dużo, dymił na czarno, nie miał wigoru). Odzyskał wigor, zaczął mało palić, dymi jak dymił. Zadlepilem EGR. Od paru dni stracił młodzieńczy wigor i pali na trasie 6,5 litrów czyli dużo. Wymieniłem również sterownik świec żarowych. Podsumowując wpakowałem już w niego około 2000 zł.

Silnik jest niezniszczalny, karoseria zdrowa, nie licząc paru mankamentów ale mam ojca lakiernika i on mi to wszystko zrobi.

Auto ma elektryczne lusterka szyby z przodu, czujnik deszczu, alufelgi.

Co sądzicie? Mnie już powoli z nim zaczyna trafiać szlag, ale wiem że do nowego auta również muszę dołożyć. Pozdrawiam
DonKapiszon
Nowicjusz
 
Posty: 10
Prawo jazdy: 06 10 2014
Przebieg/rok: 14tys. km
Auto: Peugeot 306
Silnik: 1.9 TD 90 KM
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1998

29 Kwi 2018, 18:58

Pytanie czy masz jakąś kasę na nowe auto, za tą 306-kę jak dostaniesz 3-3,5 tys. to max.
Ossy
Forumowicz VIP
 
Posty: 7023
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 07 01 2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002

29 Kwi 2018, 19:30

Mam obecnie 9000 zł. Ale nie chciałbym tego wszystkiego wydawać na auto. Dużo w nie włożyłem i jest mi po prostu szkoda. Do tego dochodzi wartość sentymentalną no i jest typowe porządne auto które zostało zrobione po to aby jeździło a nie by się psuło za kilka lat jak teraźniejsze maszyny. Dziś oglądałem peugeota 206 2004 rok a rzech jakich mało i jeszcze niedbale pomalowany. Gość jeszcze wolał za nie 6000. Zwątpiłem w uczciwość osób sprzedających auta.
DonKapiszon
Nowicjusz
 
Posty: 10
Prawo jazdy: 06 10 2014
Przebieg/rok: 14tys. km
Auto: Peugeot 306
Silnik: 1.9 TD 90 KM
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1998
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Kia Picanto - samochód do miasta
    W Polsce do Kia Picanto należy nieco ponad 9 proc. rynku. Produkowany od 2003 roku, mały "Koreańczyk" doczekał się trzech generacji. Najnowszą wprowadzono w 2017 roku. Pod maską Picanto może się znaleźć jeden z dwóch ...