Kupno auta w komisie samochodowym

26 Sty 2015, 15:50

Hej, co myślicie o kupnie auta w komisie samochodowym? a może znacie inne miejsca gdzie można kupić fajne auto?
Maniek771
Obserwowany
 
Posty: 2
Auto: audi

26 Sty 2015, 15:54

W komisach jest wielu cwaniaków i trzeba nieźle ogarniac auta aby nie trafić na minę.
Nowe Fotki Mojego Auta są w tym temacie
fiat-seicento-900-krzycha-vt94145.htm
Krzychu
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 4854
Auto: VW POLO 6R
Silnik: 1.2 TDI CR 75 KM
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

26 Sty 2015, 16:01

Maniek771 napisał(a):a może znacie inne miejsca gdzie można kupić fajne auto?

akcent. otomoto. pl
carmat. otomoto. pl

A tu masz oszusta ursus-car. otomoto. pl
W czerwcu kupowałem Focusa i patrzyłem na tą Astrę [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Klima nie działa i ogólnie trup.
DamianCAR
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 840
Zdjęcia: 6
Miejscowość: Warszawa
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: E36, Opel Vectra C
Silnik: m50b25, 2.0T + LPG
Skrzynia biegów: Manualna

26 Sty 2015, 16:06

A gdzie jest w miarę bezpiecznie?

Używane auto od autoryzowanego dealera jest jakimś rozwiązaniem czy tam też kombinacja goni kombinacje?

We Wrocławiu np natrafiłem na coś takiego jak Car Outlet
- wystawiają fakturę
- jest jakaś gwarancja na kilka miesięcy
- udostępniają za free warsztat z kanałem, podnośnikiem, trzęsaczami itp. i mozna przyjechać z własnym mechanikiem. Choć na zewnątrz aut nie wypuszczają.
Co o tym sądzić?
Martinos
Początkujący
 
Posty: 50
Auto: Renault Laguna III PH2
Silnik: 2.0 dCi 131KM
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2011

26 Sty 2015, 16:10

DamianCAR napisał(a):W czerwcu kupowałem Focusa i patrzyłem na tą Astrę [link do Otomoto wygasł] ... 23599.html
Klima nie działa i ogólnie trup.


Na jakiej podstawie twierdzisz że to trup? z samego faktu nie działania klimatyzacji?

Martinos napisał(a):Choć na zewnątrz aut nie wypuszczają.


Tzn? bo na jazdę próbną musisz wziąść auto na droge publiczną, a bez jazdy próbnej aut sie nie kupuje.
Ostatnio edytowany przez krikus, 26 Sty 2015, 16:11, edytowano w sumie 1 raz
krikus
fs...VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 2694
Zdjęcia: 125
Auto: Opel Vectra C 1.8

26 Sty 2015, 16:10

Najlepiej samochód kupować od osoby prywatnej. Handlarze, pracownicy komisów= ludzie znający się dobrze na motoryzacji= umiejący tą wiedzę wykorzystać przeciwko kupującemu ;)
kirin88
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2137
Zdjęcia: 10
Prawo jazdy: 0- 0-2006
Auto: BMW & ROVER
Silnik: V8 :D
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 1995
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Ekomobilność - podróżowanie wymyślone na nowo
    Pojęcie ekomobilności obejmuje nie tylko niskoemisyjne pojazdy, lecz także wszystko, co ułatwia korzystanie z nich, np. zróżnicowanie środków transportu i dostosowanie ich do potrzeb użytkowników, nowe ...

26 Sty 2015, 16:13

kirin88 napisał(a):Najlepiej samochód kupować od osoby prywatnej


Teraz jest mało aut od prywatnych właścicieli. To takie szukanie igły w stogu siana. Rynek samochodów używanych jest zdominowany przez handlarzy, pośredników, komisy.
krikus
fs...VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 2694
Zdjęcia: 125
Auto: Opel Vectra C 1.8

26 Sty 2015, 16:37

krikus napisał(a):Tzn? bo na jazdę próbną musisz wziąść auto na droge publiczną, a bez jazdy próbnej aut sie nie kupuje.


chodzi o wizytę w ASO czy jakimś warsztacie.
Martinos
Początkujący
 
Posty: 50
Auto: Renault Laguna III PH2
Silnik: 2.0 dCi 131KM
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2011

28 Sty 2015, 20:54

@kirin88: Właśnie dlatego warto wyszukać oferty prywatnej, przy oględzinach której skorzystać można z pomocy fachowca - mobilnego doradcy motoryzacyjnego. Taka usługa nie jest droga (197 złotych), a często okazuje się korzystniejsza, niż podróż do oddalonego miasta i przeżycie rozczarowania stanem technicznym pojazdu, który sprzedawca zachwalał pod niebiosa przez telefon.

Można również skorzystać z serwisu, który jest pierwszym w Polsce wartościowym portalem ze sprawdzonymi ofertami sprzedaży samochodu. Wszystkie oferty znajdujące się na na tym portalu są sprawdzone i wprowadzone przez mobilnych doradców motoryzacyjnych, dzięki czemu Klient zyskuje gwarancję prawdziwości oferty.

W razie dodatkowych pytań jestem do Waszej dyspozycji.
Ostatnio edytowany przez ArteK, 29 Sty 2015, 14:44, edytowano w sumie 1 raz
Powód: Usunięta reklama!
oeautogoplus
Nowicjusz
 
Posty: 4
Auto: Mazda

28 Sty 2015, 21:01

oeautogoplus napisał(a):Taka usługa nie jest droga (197 złotych),
.... :D :shock: :lol:
krikus
fs...VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 2694
Zdjęcia: 125
Auto: Opel Vectra C 1.8

28 Sty 2015, 21:15

krikus napisał(a):Na jakiej podstawie twierdzisz że to trup? z samego faktu nie działania klimatyzacji?

Na takiej podstawie że oglądałem tą Astre i jechałem nawet.
Auto od handlarza, tak zachwalał a jak byłem na miejscu to już nie było tak fajnie.
Hamulce się kończą, sprzęgło się kończy, silnik cały mokry, ściąga na lewo, szarpie przy przyśpieszaniu pewnie świece albo coś poważniejszego i jeszcze trochę niedociągnięć ale już dokładnie nie pamiętam.
DamianCAR
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 840
Zdjęcia: 6
Miejscowość: Warszawa
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: E36, Opel Vectra C
Silnik: m50b25, 2.0T + LPG
Skrzynia biegów: Manualna

28 Sty 2015, 21:23

@krikus: jeśli chociaż raz byłeś po auto w innym mieście i wróciłeś bez zakupu, bo auto okazało się wrakiem, to wiesz na pewno ile to kosztuje: zarówno w złotówkach, jak i w straconym czasie.
oeautogoplus
Nowicjusz
 
Posty: 4
Auto: Mazda

28 Sty 2015, 21:42

wg mnie odpowiedź jest prosta-kupno w jakimkolwiek innym miejsu niż komis będzie lepszym wyborem :)
tomasz87
Nowicjusz
 
Posty: 49
Prawo jazdy: 11 10 2008
Przebieg/rok: 8tys. km
Auto: nie mam

28 Sty 2015, 22:00

Dla mnie bez różnicy czy importer, komis, osoba prywatna czy salon samochodowy, każdy może kantować i nigdzie nie ma gwarancji że sprzedawca będzie uczciwy.
Najważniejsze przy zakupie auta wg. mnie to faktura VAT 23%, kontrola auta w ASO i zero zaliczek przed dotknięciem auta.
Nie zapominać o zdrowym rozsądku, chłodnym podejściu do tematu. Często najlepszym sposobem na kupno samochodu jest sprzedawca z polecenia (jeśli ktoś szuka auta od 40tys.zł to mogę polecić takiego na priw, podając nazwę tutaj mój post zaraz wyleci do kosza)
Szukasz nowego Volvo, pomogę w wyborze modelu, konfiguracji, przy negocjacjach z dealerami. Znajdę dobrą ofertę na auto i finansowanie, bez zobowiązań. Auta do zamówienia i od ręki, demo dealera, używane z sieci dealerskiej Volvo.
Zapraszam na priv.
Rom33
Stały forumowicz
 
Posty: 1566
Zdjęcia: 227
Miejscowość: Wisła
Prawo jazdy: 15 07 1997
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo V50
Silnik: 2.0 D 136KM
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008

28 Sty 2015, 22:02

Rom33 napisał(a):faktura VAT 23%


Ja mam firme i VAT'u nie płacę. Nie jest to obowiązkiem w pewnych sytuacjach.

oeautogoplus napisał(a):krikus: jeśli chociaż raz byłeś po auto w innym mieście i wróciłeś bez zakupu, bo auto okazało się wrakiem, to wiesz na pewno ile to kosztuje: zarówno w złotówkach, jak i w straconym czasie.


Bywało i tak. Dużo aut miałem.
krikus
fs...VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 2694
Zdjęcia: 125
Auto: Opel Vectra C 1.8