Kupno auta z Włoch

kupno auta z Włoch

29 Sie 2009, 14:45

witam, w najbliższą środę najprawdopodbniej kupię samochód sprowadzony z Włoch.
Sprawa wygląda tak, że osoba(jest to hanldarz autami) od której to auto będę kupował sprowadziła je, zapłaciła wszystkie akcyzy, cła itp i mi zostaje jedynie rejerstracja za 250 zł.

Interesuje mnie ( ponieważ nigdy tak nie kupowałem auta ) czy taka forma transakcji jest legalna i czy nie będe miał potem żadnych problemów z rejerstracją w moim mieście.

Jeżeli możecie to napiszczie jak to dokładnie powinno przebiegać( głownie chodzi mi o to czy auto musi przejść badanie techniczne na stacji diagnostycznej i dopiero potem je rejerstrować i ubezpieczać czy jak ? ), jakie dokumenty musze dostać od właściciela itp.

dodam, że auto nie ma tablic, przyjechało na lawecie.

pozdrawiam

aaa i zapomniałbym, gdzie mogę sprawdzić legalność pojazdu, da się to zrobić na policji?
Jeba* i się nie dać, a wyniki same przyjdą...
Wezyrro
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Miejscowość: Wałbrzych/Wrocław

włoski dowód rejestracyjny - wzór

29 Sie 2009, 21:27

jeżeli handlarz ma dokumenty na siebie (zaświadczenie o zapłacie akcyzy, VAT-25, recykling, badanie techniczne, tłumaczenia przysięgłe)

to możesz brać.

Oprócz wyżej wymienionych dokumentów bierzesz od handlarza:
1. dowód rejestracyjny włoski i certyfikat takie jak tu:
[link wygasł]

2. faktura zakupu od handlarza + zaświadczenie o działalności gospodarczej, że ma handel pojazdami
LUB
umowa kupna między handlarzem a Tobą + umowa kupna między osobą z zagranicy a handlarzem, jeżeli nie prowadzi oficjalnej działalności gospodarczej.

Jest też możliwe, że handlarz da Ci fakturę w której będzie naliczony VAT i wtedy nie musi Ci dawać VAT-25

3. do tego handlarz musi Ci napisać oświadczenie co się stało z tablicami bo jest teraz obowiązek oddawania tablic a w przypadku ich braku należy złożyć oświadczenie co się z nimi stało.

4. legalność możesz sprawdzić na policji

pozdrawiam

Dariusz Sawicki
pozdrawiam

Dariusz Sawicki

Masz problem z rejestracją samochodu?
Daj znać zajmiemy się tym za Ciebie.
DariuszSawicki
Stały forumowicz

Miejscowość: Wrocław
Auto: Nie mam

29 Sie 2009, 21:33

dzięki stary naprawdę pomogłeś :mrgreen:

a takie jeszcze jedno pytanie co do sprawdzenia legalności na policji, co do tego jest potrzebne i ile trwa taka procedura ?
Wezyrro
Zaawansowany
Awatar użytkownika

29 Sie 2009, 21:41

nie sprawdzałem osobiście.

Dzwoniłem ostatnio na policję we Wrocławiu by spytać czy jest to u nich możliwe i powiedzieli, że tak.

Zadzwoń na swoją policje i zapytaj jakie dokumenty musisz mieć by sprawdzić pojazd i napisz na forum by inni wiedzieli

pozdrawiam

Dariusz Sawicki
pozdrawiam

Dariusz Sawicki

DariuszSawicki
Stały forumowicz

29 Sie 2009, 21:44

i jeszcze interesuje mnie punkt 3 czyli oświadczenie o braku tablic, co w takim oświadczeniu powinno się znaleść i jakie są realne powody braku tablic ?

pytam o to bo chcę mieć wszystko dopięte na ostatni guzik i po prostu wiedzieć czy mnie w jajo ktoś nie robi.

Bynajmniej jak rozmawiałem z tym typem przez tel to mi powiedział, ze wystawi mi jakiś druk co do tych tablic ale o co chodzi to ja nie wiem :mrgreen:
Wezyrro
Zaawansowany
Awatar użytkownika

oświadczenie o braku tablic z zagranicy

29 Sie 2009, 21:55

imię nazwisko, adres, nr dowodu, PESEL tego co kupił za granicą

Oświadczam, że tablice o nr rejestracyjnym ..... do samochodu marki .... nr nadwozia ........
i dalej podaje przyczynę nie posiadania tablic.....................

imię nazwisko, data, podpis

pozdrawiam

Dariusz Sawicki
pozdrawiam

Dariusz Sawicki

DariuszSawicki
Stały forumowicz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Chroń środowisko! Nie wylewaj olejów gdzie bądź! Chroń środowisko! Nie wylewaj olejów gdzie bądź!
    Natknąłem się na artykuł który przedstawia kilka negatywnych aspektów wylewania olei gdzie popadnie. Wiadomo każdy z nich korzysta, ale nie każdy wie co z nimi potem robić. "Wiele ludzi, przede wszystkim właściciele ...
    [B] 206 RC / Clio II Sport / Ibiza II Cupra / Yaris I TS [B] 206 RC / Clio II Sport / Ibiza II Cupra / Yaris I TS
    Podstawowe kryteria zestawienia: - segment B - silnik benzynowy o mocy około 160KM - manualna skrzynia biegów - modele z okolic 2002 roku Wytypowane modele do zestawienia: - Peugeot 206 2,0 RC - 177KM - Renault Clio ...

• 29 Sie 2009, 22:01

ok wszystko już jasne bardzo mi pomogłeś :mrgreen:

ps, tam może być wpisane obojętnie co ? np po się zgubiły, albo porwali je kosmici itp ?
    czy żeby było bezpieczniej wpisać jakąś sprawdzoną formułkę?

jak będziesz w wałbrzychu to się zgłoś bo flacha na Ciebie czeka :wink:
    Wezyrro
    Zaawansowany
    Awatar użytkownika

29 Sie 2009, 22:47

należy wpisać prawdę.

Zwykle tablice oddaje się w urzędzie komunikacji jeżeli jest pojazd wyrejestrowany i przywieziony na lawecie. Jeżeli mu zginęły to pisze, że zginęły...

pozdrawiam

Dariusz Sawicki
    pozdrawiam

Dariusz Sawicki

DariuszSawicki
    Stały forumowicz

29 Sie 2009, 23:12

ok i super pic glanc

nie zapomnij się po flachencjusza zgłosić :mrgreen:

[ Dodano: Nie Sie 30, 2009 12:08 ]
    przepraszam, że tak dupę truje, ale jeszcze mnie interesuje jakie papiery będą mi potrzebne do tego zakupu, napewno umowa kupna sprzedaży ( a jak bierzemy to auto we 2 to oboje musimy na takiej umowie figurowować tak? żeby potem nie robić darowizny itp )
    potrzebne też będzie druk do urzędu skarbowego ale to niekoniecznie, hmm i to chyba tyle czy może coś przeoczylem ?

[ Dodano: Nie Sie 30, 2009 12:11 ]
    i jeszcze jak można to wyjaśnić to jak to jest ? to auto musi mieć ubezpieczenie w momencie jak będę je kupował czy to nie ma znaczenia ? A może ma włoskie czy jak to tam jest ? :mrgreen:
    Wezyrro
    Zaawansowany
    Awatar użytkownika

umowa kupna współwłaściciel

30 Sie 2009, 14:36

o dokumentach pisałem na początku.
    Jak chcesz kupić na dwie osoby na umowę a nie fakturę to tu możesz pobrać umowę dla dwóch kupujących
    [link wygasł]

OC musisz wykupić w dniu rejestracji czyli rejestrujesz samochód i tego dnia do północy musisz wykupić OC

pozdrawiam

Dariusz Sawicki
    pozdrawiam

Dariusz Sawicki

DariuszSawicki
    Stały forumowicz

30 Sie 2009, 15:58

dziękuję kolego naprwdę :mrgreen:

[ Dodano: Nie Sie 30, 2009 20:16 ]
    DariuszSawicki napisał(a):
    Zadzwoń na swoją policje i zapytaj jakie dokumenty musisz mieć by sprawdzić pojazd i napisz na forum by inni wiedzieli

dzwiłem dziś rano i powiedzieli mi, że mam się udać na komendę tam gdzie mieszkam i mieć ze sobą dowód osobisty i nr VIN samochodu to powiedzą mi czy jest kradziony.

Powiedzieli jeszcze, że należy znać miejsce w którym to auto przebywa/może przebywać obecnie, bo jak coś będzie nie tak to tam wpadają :mrgreen:
    Wezyrro
    Zaawansowany
    Awatar użytkownika

Re: Kupno auta z Włoch

16 Lut 2010, 01:06

Witam

Bardzo dobrze Pan Dariusz odpowiedział nic bym do tego już nei dodał.
    Ostatnio edytowany przez samochody.it, 18 Lut 2010, 01:27, edytowano w sumie 1 raz
    samochody.it
    Nowicjusz

Miejscowość: Slask

• Warto przeczytać
    • Mercedes-Benz SLS 6,3 AMG
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Monster Truck Rock Star, 11
      Infiniti Q50