Kupno dostawczaka i sprzedaż

15 Sty 2011, 13:42

Witam serdecznie, jak to u nas w prawie jest, chcę sprowadzić auto z za granicy, a raczej już będę je miał w sobotę :) i moje pytanie brzmi przede wszystkim tak. Jeżeli auto pojawi się juz w Polsce, to czy mogę je sprzedać innej osobie bez rejestrowania na siebie ?? jeżeli tak ?? to w jaki sposób się to odbywa ?? umowa między sprzedającym a mną + umowa między mną a kupującym ?? czy np. umowa tzw. inblanco ?? czyli sprzedający i dane kupującego ?? Czy np. powiedzmy, że kupuję auto, robię wstępne opłaty, czyli recykling, opłaty celne i skarbowe (i tu pytanie brzmi, bo już nie pamiętam, czy są one robione imiennie, czyli na moje dane itp.) Bo patrzę na allegro to dużo jest auto sprzedawany już ze wstępnymi opłatami czyli np. sam koszt rejestracji to np. 240 zł coś tam piszą (podaję przykład)

W jaki sposób to się może odbyć ?? bo w najgorszym przypadku to czeka mnie rejestracja, wpisanie na umowie wysokiej kwoty i przy sprzedaży wpisanie niższej :)

Proszę o odpowiedzi, jeżeli ktoś orientuje się w tym temacie, z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam serdecznie :)
Pozdrawiam
Dzimi
Dzimi
Początkujący
 
Posty: 107
Miejscowość: Krosno Odrzańskie

  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Pierwszy hybrydowy SUV na świecie
    22 marca 2005 roku debiutowała Toyota Harrier Hybrid, poza Japonią znana jako Lexus RX 400h – pierwszy na świecie seryjnie produkowany SUV z napędem hybrydowym. W ciągu zaledwie kilku dni amerykańscy dealerzy zebrali ...
    Najszybsza taksówka w Pradze - Skoda Fabia R5
    Zespół ŠKODA Motorsport uczcił najbardziej udany sezon w swojej historii w spektakularnym stylu. Tuż przed Świętami Bożego Narodzienia fabryczny kierowca ŠKODY Jan Kopecký, sprezentował przypadkowym ...