Kupno Peugeot 407sw do 9k

19 Wrz 2021, 17:58

Witam,
szukam auta do 9 tysięcy, obecnie jeżdżę peugeotem 307 i chciałem coś pokrewnego ale i większego, moim wymogiem jest automatyczna klimatyzacja, w miare dobrze spasowane i spore wnętrze, wybór padł na 407sw, chciałbym prosić o radę przed zakupem, na co zwracać uwagę podczas oględzin auta? Interesują mnie silniki 2.0 pb z gazem lub bez, które silniki polecacie a których unikać? Bo wiem że było kilka wersji 2.0, na co jeszcze zwracać uwagę, z czym to auto miewa największe problemy?
Z góry dziękuję za pomoc
irdo38
Obserwowany
 
Posty: 2

19 Wrz 2021, 18:19

Ale 407 wcale nie jest duży. "Duży" to jest jedynie przedni zwis, który utrudnia manewrowanie. Bagażnik malutki jak na ten segment, miejsca na tylnej kanapie bardzo mało.
2.0 możesz każdy brać, różnice nieistotne
franccc
Stały forumowicz
 
Posty: 2442
Przebieg/rok: >50tys. km

19 Wrz 2021, 20:32

a jak z wyposażeniem? co najczęściej pada i co warto najdokładniej sprawdzić przed zakupem?
irdo38
Obserwowany
 
Posty: 2

19 Wrz 2021, 22:24

franccc napisał(a):Ale 407 wcale nie jest duży. "Duży" to jest jedynie przedni zwis, który utrudnia manewrowanie. Bagażnik malutki jak na ten segment, miejsca na tylnej kanapie bardzo mało.

Nie przesadzaj. SW to typowe kombi, tylko wejście do bagażnika troszkę wąskie, ale to zależy co tam chcemy ładować. Chyba, że ktoś potrzebuje karawanu...
Co do sprawdzania, to czy działa ogrzewanie i klima, bo lubią się uszkadzać klapy mieszalnika. Oprócz tego sprawdź na postoju, czy podczas kręcenia kierownicą nie słychać trzeszczenia, bo w pierwszych wersjach była wada konstrukcyjna przewodów od wspomagania. Była nawet na to akcja serwisowa. A reszta to jak w każdym aucie.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

20 Wrz 2021, 07:54

To już się musisz zastanowić czym jest "karawan". Bo jeśli mówisz o aucie, które z zewnątrz ma takie same wymiary jak konkurencja a w środku jest o wiele mniejsze to rzeczywiście 407 nie jest karawanem. Takie mondeo oferuje o wiele więcej jeśli chodzi o właściwości uzytkowe.
franccc
Stały forumowicz
 
Posty: 2442
Przebieg/rok: >50tys. km

21 Wrz 2021, 00:13

Jeździłem oboma i 407 SW w środku wcale nie jest większy od 307 SW. W 407 bardziej leżąca pozycja, a rozstaw osi w tym nowszym i pozycjonowanym segment wyżej modelu większy o raptem 15mm. Bagażnik w 407 też sporo mniejszy, ledwo 450l - śmiech na sali. Przeskokiem względem 307 SW było dopiero 508 SW.
azzurro
Aktywny
 
Posty: 340
Auto: Jeansowe kombi

21 Wrz 2021, 10:28

Powiem tak - mam 407SW 2.0. Jeżdżę nim na co dzień. Bagażnik nie jest jakiś mega wielki, ale jest typowym dla kombi. Wszystko zależy do czego to kombi z tym bagażnikiem będzie wykorzystywany. Jak się ma dwoje dzieci to jadąc na wakacje w czwórkę, spokojnie do bagażnika schowany i wózek i bagaże.
Co do tylnej kanapy - nie jest prawdą, ze jest mało miejsca. Z tyłu wygodnie siedzą trzy dorosłe osoby. Z przodu jest również bardzo dużo miejsca, a fotele są odpowiednich rozmiarów dla " większych" osób. Jest też dużo miejsca między fotelami.
Polecam poszukać wersji z kolorowym centralnym wyświetlaczem ( były dwie wersje - z dwoma małymi, podświetlanymi na pomarańczowo i z jednym kolorowym ).
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000