Kupno pierwszego samochódu (4-10 tys.)

Re: Kupno pierwszego samochódu (4-10 tys.)

21 Cze 2015, 12:20

mdmicky92 napisał(a):A tak jeszcze z ciekawości, oglądałeś któryś z wcześniejszych samochodów, które wstawiałeś? Oprócz tej Laguny II?

Heh, tu mnie masz mdmicky92 :D

Niestety w tym tygodniu widziałem tylko Lagunę artura73 i tą Lagunę II. Dałem trochę ciała, a trochę okoliczności sprzysięgły się przeciwko mnie. Dałem ciała, bo chciałem zebrać ze 3-4 oferty i w drugiej połowie tygodnia obejrzeć je z tym znajomym blacharzem albo z Arturem (gdyby się zgodził). Niestety w środę doszło do pewnych zawirowań w mojej pracy, które na klika dni odsunęły kwestię auta na dalszy plan (przeglądam ogłoszenia ale nie mam czasu nigdzie pojechać) i pewnie tak będzie do wtorku/środy.

Cóż, kilka z tych aut już zniknęło z rynku, więc mam nauczkę i nauke na przyszłość, że jak jest coś ciekawego to nie ma co zwlekać, choćbym miał jechać sam :) Zbytnia ostrożność to zdecydowanie moja wada :/
Crocodil
Początkujący

Miejscowość: Poznań
Prawo jazdy od: 28 04 1999
Auto: Nie mam

22 Cze 2015, 09:06

widzę,że pozostałeś przy opcji L1,jak znajdziesz coś w Poznaniu to na sobotę moge się z Tobą umówić żeby cos oblukać...
alfa145boxer
Początkujący

Miejscowość: POZNAŃ
Auto: Laguna II ph I
Silnik: 2.0 F4R 135KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004

22 Cze 2015, 09:23

@alfa145boxer: Dziękuję :) Wybór żadnego z modeli jeszcze nie jest na 100% postanowiony, chociaż faktycznie Laguna I i Corolla są na tą chwilę moimi zdecydowanymi faworytami :)
Crocodil
Początkujący

24 Cze 2015, 14:41

Żeby nie być gołosłownym '), jeszcze w tym tygodniu będę próbował obejrzeć tą Lagunę: [link wygasł] oraz 2 Meganki: [link wygasł] i
[link wygasł]. W Lagunie na pewno muszę zwrócić uwagę na progi, bo były zmieniane a w Megance kombi na instalację gazową, bo już trochę lat ma...

Podoba mi się też ta Xsara ze Śremu: [link wygasł], tylko zastanawia mnie że sprzedający to osoba prywatna a użył trochę dziwnego zwrotu "zapraszam wszystkich klientów" :o
Crocodil
Początkujący

24 Cze 2015, 14:45

Co on tak schodzi z ceny z tą Laguną :o
Bardzo ładna ta Xsara
Koniu
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

24 Cze 2015, 15:00

Na pewno schodzenie z ceną jest zastanawiające ale też zwyczajnie Laguny się zbyt dobrze nie sprzedają. Jeśli mnie pamięć nie myli, to w jednej z ofert Laguny o którą wcześniej Was pytałem ([link wygasł], niestety już sprzedana), sprzedawca zaczynał od ceny 5400, a po jakichś 2 tygodniach skończył na 4499.
Crocodil
Początkujący

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Opel Mokka SUV-a na miarę potrzeb europejskich kierowców Opel Mokka SUV-a na miarę potrzeb europejskich kierowców
    Inżynierowie Opla zakończyli właśnie ostatni etap jazd testowych nowego modelu SUV-a Mokka. Testy przeprowadzono w Niemczech przed rozpoczęciem sprzedaży nowego modelu, która jest planowana na koniec tego roku. Podczas ...
    Najbardziej innowacyjne napędy samochodowe Najbardziej innowacyjne napędy samochodowe
    Jeszcze dwadzieścia kilka lat temu sprawa była prosta – na rynku były dostępne tylko samochody z silnikami spalinowymi. Wszyscy kierowcy robili to samo – wlewali do baku benzynę lub olej napędowy, które ...

• Re: Kupno pierwszego samochódu (4-10 tys.)

24 Cze 2015, 15:52

trzeba było brać tą lalkę,bo ta w kombi to i w tył i przód była walona(klapa tylnia nieoryginalna,nie wiadomo w jakim stanie jest blacha,przód niby ładnie złozony,ale na pewno też nieoryginalne lampy).Jedz do tego Rawicza,na pewno nie bedziesz żałował.
    alfa145boxer
    Początkujący

24 Cze 2015, 16:21

alfa145boxer dzięki za rzucenie okiem :) Po czym poznajesz że była uderzona? W sumie na RKLP już zwrócono mi uwagę że coś jest nie tak z przednimi światłami i szybą oraz z tylnym zderzakiem... :evil: Jeśli się nie mylisz, odpadła mi jedyna interesująca Laguna w okolicy :-/

Zobaczę te Meganki i jeśli mi się nie spodobają, to chyba faktycznie będę kombinował coś z tamtą Laguną.
    Crocodil
    Początkujący

24 Cze 2015, 16:29

Tylna klapa mogła być wymieniana po jakimś wgnieceniu :ok: Gdyby była większa stłuczka to zderzak też byłby nieoryginalny. Co do lamp to mogą być oklejone folią lub pryśnięte od środka. :ok:
    Koniu
    Awatar użytkownika

24 Cze 2015, 16:36

Według kolegi z RKLP, chyba było odwrotnie - to tylny zderzak mógł być wymieniony, bo jego listwy są ciemniejsze od listw na całym samochodzie (także tych na tylnej klapie). Światła na pewno wyglądają inaczej niż w większości Lagun w podobnym wieku...

Możliwe że mimo wszystko ją obejrzę, bo chyba będzie ze mną ten znajomy blacharz - powinien być w stanie ocenić jak zostały zrobione progi i czy to była tylko stłuczka czy coś większego. W razie jakichkolwiek wątpliwości - no deal!
    Crocodil
    Początkujący

26 Cze 2015, 10:57

Podzwoniłem do tych ogłoszeń, no i niestety...

1. Meganka w hatchbacku już się sprzedała.

2. Laguna w kombi raczej nie jest warta zakupu. Sprowadzona z Niemiec, facet kupił ją w styczniu tego roku od handlarza i robił tylko progi bo zaczęły rdzewieć. O reszcie (lampy, maska, zderzak) nic nie wie, musiał to zrobić handlarz. Mam numer VIN - czy da się jakoś sprawdzić historię sprzed sprowadzenia?

Dziwne jest już samo to że po pół roku chce sprzedać. Nie spytałem dlaczego ale i tak chyba nie ma sensu drugi raz dzwonić.

3. Meganka w kombi. To ogłoszenie nadal jest dosyć ciekawe, w rozmowie sprzedawca był rzeczowy i raczej nie próbował niczego ukryć. Jedyne co mi się nie podoba, to że jest tylko współwłaścicielem, a drugim jest jego ojciec, którego nie ma na miejscu ale podpisał się na umowie i są wszystkie dokumenty do wglądu. Trochę to dla mnie podejrzane i nie wiem czy jest sposób żeby uniknąć ewentualnych problemów po zakupie.
    Crocodil
    Początkujący

26 Cze 2015, 12:10

Może współwłaściciel bo gość nie miał zniżek :ok:
    Koniu
    Awatar użytkownika

26 Cze 2015, 12:27

Przypuszczam, że tak właśnie było i samo w sobie to żee jest 2 współwłaścicieli nie jest problemem :) Problemem jest to że jeden z nich (ojciec), nie będzie obecny przy podpisywaniu umowy kupna-sprzedaży. Niby jego podpis widnieje już na gotowej umowie i jego dokumenty są do wglądu ale z tego co przeczytałem na forum prawnym, to po pierwsze podpisanie takiej umowy jest nielegalne, a po drugie wcale nie daje mi pewności że nie będzie problemów. Przecież możliwe że syn sprzedaje bez wiedzy ojca i np. podrobił podpis.

W takiej sytuacji jedyną legalną i pewną możliwością byłoby gdyby sprzedający współwłaściciel miał notarialnie potwierdzoną zgodę nieobecnego współwłaściciela.
    Crocodil
    Początkujący

26 Cze 2015, 22:07

A odchodząc może na moment od tematu aut francuskich... Co sądzicie o tych 2 Corollach (ciekawe liftbacki rzadko pojawiają się w mojej okolicy)?

1. [link wygasł]
    Niestety poliftowa i z nie polecanym silnikiem VVT-i ale na bezrybiu... ;) Na forum Corolli raczej radzą żeby takich unikać - były produkowane w Anglii więc blachy już nie są takie trwałe, a silnik lubi łyknąć olej.

2. [link wygasł]
    Mało informacji, dziwnie tania i ma słabe wyposażenie, a do tego chyba bierze ją rdza (na pewno na tylnym prawym nadkolu). Na podany przebieg chyba nawet nie ma co patrzeć.Ale jeśli się nie mylę ma polecany silnik 1.4 4E-FE, więc może warto ją obejrzeć i ocenić czy da się odratować?
    Crocodil
    Początkujący

27 Cze 2015, 00:31

:shock:
    alfa145boxer
    Początkujący

• Warto przeczytać