Ładne coupe ~20 tys PLN, do weekendowej jazdy

27 Maj 2018, 19:28

Witam serdecznie forumowiczów! Poszukuję ładnego i dość szybkiego (+150KM) coupe do weekendowego "pośmigania" i lansu, nie do codziennej jazdy. W grę wchodzi tylko benzyna, żadne TDI. Preferuję japońskie, ewentualnie niemieckie wózki, nie chcę żadnego francuza czy włocha. :P
Zastanawiam się nad:

Mazda RX-8 1.3 231KM (silnik wankla, wiem że awaryjny, ale tak jak wyżej napisałem - nie kupuję coupe do codziennej jazdy)
Hyundai Coupe 2.7 V6 167KM (niby nie japoniec, ale autko bardzo mi się podoba)

Macie jakieś inne propozycje, ewentualnie jakieś uwagi co do wybranych przeze mnie modeli? :)
Pozdrawiam.
SceneAddict
Obserwowany
 
Posty: 2
Auto: Mitsubishi Eclipse 2G GS
Silnik: 4G63 2.0 147KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1998

27 Maj 2018, 19:50

SceneAddict napisał(a):Mazda RX-8 1.3 231KM (silnik wankla, wiem że awaryjny, ale tak jak wyżej napisałem - nie kupuję coupe do codziennej jazdy)


No ale i tak remont będziesz musiał zrobić, bo nikt Tobie sprawnego Wankla nie odda. Nie ma znaczenia czy robisz rocznie 5k czy 50k.

I sam silnik nie jest awaryjny, jego zużywanie się jest normalne i jawne, sam z siebie się nie psuje, zwyczajnie zużywa (uszczelniacze) + mało kto dba i sprzedaje jak trzeba robić remont i chodzi potem opinia awaryjności.
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

27 Maj 2018, 19:57

galakty napisał(a):I sam silnik nie jest awaryjny, jego zużywanie się jest normalne i jawne, sam z siebie się nie psuje, zwyczajnie zużywa (uszczelniacze) + mało kto dba i sprzedaje jak trzeba robić remont i chodzi potem opinia awaryjności.


Wiem o tym, "awaryjność" to był skrót myślowy, chodziło mi oczywiście o krótką żywotność wankla. Dlatego chciałbym przed kupnem zrobić pomiary kompresji, a wiem że się da kupić RX-8 ze sprawnym wanklem w tej kwocie, kumpel kupił jakiś czas temu RX-8 231 za ~18k, rocznik 2005, kompresja 7,7 :)
SceneAddict
Obserwowany
 
Posty: 2
Auto: Mitsubishi Eclipse 2G GS
Silnik: 4G63 2.0 147KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1998

27 Maj 2018, 20:11

No to zdrowy silnik, po remoncie ma jakieś 8,0, kończący się 6,7. Jakbyś takiego trafił to przy weekendowej jeździe pewnie go nie dotkniesz poza serwisem (litr oleju co 1 tyś, świece przewody i inne co 20-30 tyś itp). Auto jest owiane bardzo złą opinią więc tanie. Jeśli Ci się podoba i dużo tym jeździć nie będziesz to chyba jedno z lepszych aut do Twoich wymagań.
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Silnik 5.0 V8 2UR-GSE - Lexus
    Silniki samochodów luksusowej japońskiej marki słyną z doskonałej kultury pracy, niezawodności i znakomitych osiągów. Jednak prawdziwą dumą Lexusa jest 2UR-GSE – pięciolitrowy, wolnossący silnik V8, napędzający ...