Lakier który sam usuwa rysy

13 Sie 2022, 00:00

czesc. nie wiem czy slyszeliście ale w Korei stworzono lakier ktory sam usuwa rysy. linka nie daję bo będzie ban :)
ale w tekście bylo napisane że podobne powloki sa już na rynku tylko nie tak mocne i trwale. i dluzej sie naprawiają.
ktoś kojarzy jak nazywaja sie te obecnie uzywane powloki z ktorych rysy same znikają?
LKempinski
Początkujący
 
Posty: 115
Zdjęcia: 2

15 Sie 2022, 10:48

Słyszałem o tym ale jeszcze nie miałem czasu poczytać jak to dokładnie działa. Co do lakierów które już są na rynku to nie słyszałem żeby coś takiego było ale tu w temacie najlepiej poinformowany będzie @Kao :)
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9712
Zdjęcia: 34

15 Sie 2022, 12:45

Już lata temu taki lakier pojawił się na rynku ale go nie podbił bo zwyczajnie był za drogi. Jest to lakier ceramiczny który narażony na promienie uv potrafi się zregenerować, lekkie rysy potrafiły być mniej lub wcale nie widoczne, niestety nigdy nie miałem okazji przetestować czy to hit czy kit.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16084
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

18 Sie 2022, 14:20

No właśnie ta nowa powłoka jest trochę inna. Jest tam pokazany kadr gdzie te rysy znikają i tłumaczą to bardzo obszernie. Natomiast w skrócie jest mowa o tym, że powłoka się naprawia "pod wpływem fal w zakresie długości od 1000 do 1100 nm (co oznacza bliską podczerwień)." Co najważniejsze jest napisane że użyto tanich materiałów do produkcji wiec to nie powinno być drogie a ma być znacznie mocniejsze niż obecnie stosowane powłoki samonaprawiające sie. Ciekawe. Dałbym swoje L200 do zabezpieczenia bo skubaniec ciagle sie rysuje.
LKempinski
Początkujący
 
Posty: 115
Zdjęcia: 2
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Lexus LC Yellow Edition
    W połowie 2018 roku Lexus wprowadził do europejskiej oferty model LC w wersji Yellow Edition. Nadwozie samochodu pomalowano jaskrawym, żółtym lakierem Vibrant Flare Yellow. Ta sama kolorystyka zagościła również ...