Land Rover Freelander opinie...

20 Gru 2008, 20:27

a może twój mechanik zaciera ręce bo będzie miał co naprawiac
Suzuki Jimny
Mitsubishi Outlander
Land Rover Discovery 3 ChallangeG4
macpaw5
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 663

20 Gru 2008, 21:51

Panie i panowie.
Tak się nie robi, że bierzesz mechanika i jedziesz kupować auto.Jedziesz, oglądasz, podoba ci się, to wsiadasz ze sprzedającym i jedziecie do ASO albo salonu i sprawdzają całą historię pojazdu, stan techniczny itd.Może wydasz te 300 czy 500 zł ale masz pewność czym będziesz jeździł i nie będziesz już pakował w niego bo "jak go oglądałem to wszystko chodziło a teraz sie psuje, a sprzedający mówił że był serwisowany i mało jeżdżony''.
motorro
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 651
Miejscowość: Ziemia Lubuska/Dolny Śląsk

20 Gru 2008, 22:39

Autko w porządku, uważaj podczas zdejmowania tyłu, możesz nie trafić na uszczelki, najlepiej odpiąć relingi i zakładać tył od góry. Poza tym auto jest ok. Jeżdżę nim już 3 lata i jeszcze nie zawiodła. Aktualnie kupiłem drugiego Frelka Anglika.
lancuchowski
Nowicjusz
 
Posty: 13
Miejscowość: Starachowice

30 Gru 2008, 21:54

O tak tez go posiadam z tym silnikiem BMV TD4 anglicy mowia ze to jeden z lepszych silnikow jesli chodzi o freelandery disle
kret-81
Nowicjusz
 
Posty: 14

08 Sty 2009, 18:21

Ja tez kupilem tego ladn rovera
i mam pytanie jaki olej leje sie do tylnego mostu i do skrzyni biegow (jakiej firmy), jaki jest najlepszy jest olej do silnika 2,0 L TDI
rene32
Nowicjusz
 
Posty: 1

09 Sty 2009, 05:29

rene32 napisał(a):Ja tez kupilem tego ladn rovera
i mam pytanie jaki olej leje sie do tylnego mostu i do skrzyni biegow (jakiej firmy), jaki jest najlepszy jest olej do silnika 2,0 L TDI


l-r-freelander-kupilem-i-brak-mi-podstawowych-wiadomosci-vt14261.htm
Freelander TD4
MCARTUR
Aktywny
 
Posty: 268
Miejscowość: gdzieś na południu
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Seria GR - specjalne sportowe edycje modeli Toyoty
    Japońscy fani Toyoty są już przyzwyczajeni do specjalnych sportowych edycji modeli tej marki, opracowywanych choćby przez TRD czy Modellistę. Jednak tym razem największy producent samochodów w ich kraju naprawdę o ...

10 Sty 2009, 18:12

panowie to auto to porażka tylko tyle powiem to co ulega najczęściej awarii to kosztuje najdrożej wszystko pare tys. złotych to taka zgrabna skarbonka
antek3006
Nowicjusz
 
Posty: 9

11 Sty 2009, 10:37

antek3006 napisał(a):panowie to auto to porażka tylko tyle powiem to co ulega najczęściej awarii to kosztuje najdrożej wszystko pare tys. złotych to taka zgrabna skarbonka

NO.I trzeba mieć duży garaż i walizkę kluczy.I właśnie o to chodzi .
Freelander TD4
MCARTUR
Aktywny
 
Posty: 268
Miejscowość: gdzieś na południu

11 Sty 2009, 19:40

Ktoś powiedział: "Frelandera się poprostu kocha i - naprawia" :wink:
... byle do 15:00, byle do piątku ...
HUBI
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 237
Miejscowość: www

11 Sty 2009, 20:47

Jak sobie kupisz wyeksploatowanego(za 20 tyś.) to tak będzie ale jak będziesz miał rozum w głowie to kupisz z małym przebiegiem w bardzo dobrym stanie(ok.35-40 tyś.)To będzie ci chodził jak ideał i będziesz obalał mity o awaryjności freelanderów. :lol:
motorro
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 651
Miejscowość: Ziemia Lubuska/Dolny Śląsk

12 Sty 2009, 20:58

ja tez tak mowie bo mam juz dosc dlugo i narazie poza wymiana oleju to nic nie robilem
kret-81
Nowicjusz
 
Posty: 14

18 Sty 2009, 15:06

Witam.
Chciałbym kupić jakąś "małą terenówkę" typu freelander lub np. Honda CR-V za ok 18000 pln. Wizualnie widzi mi się freelander. Jednakże chciałbym żeby ten samochód "jeździł" i nie stał u mechanika.
Ciekawi mnie również kwestia napędu: czy jest tam stały napęd 4x4 i nie ma możliwości przełączenia na sam przód???
Z góry dziekuje.
luk6
Nowicjusz
 
Posty: 4

18 Sty 2009, 16:46

no oczywiscie ze nie da sie przelaczyc, ale to nie jest jakis wiekszy problem, bo jak obawiasz sie ze bedzie wiecej palił przez to, to sie mylisz, ja tez tak myslalem do puki nie kupilem, bo przed tym mialem mondeo w nowej budzie i on to dopiero żarł teraz mam freelandera td4 i pali mniej niz mondeo
kret-81
Nowicjusz
 
Posty: 14

18 Sty 2009, 17:21

1) Czy te silniki BMW są rzeczywiście lepsze i mniej awaryjne?

2) Co Byście polecili do freelanderka: 2,0 diesel czy 1,8 benzyna?
luk6
Nowicjusz
 
Posty: 4

18 Sty 2009, 20:44

Sam mam zamiar kupić frelka , myślę że diesel lepszy naczytałem się o tym na forum chociaż mam teraz fiata na gazie od 5 lat i nie narzekam 100 km to koszt około 20zł silnik 1600 .Frelek diesel spala srednio 8 l on to około25 zł 100 km benzyniak 10,5 l gazu spoli ze 12 to 100km wyniesie 24 zł,benzyniaka kupisz taniej ale założenie gazu to około 2000 zł.
jurek62
Początkujący
 
Posty: 141
Miejscowość: warszawa ząbki