Lexus powraca na szczyt - WHAT CAR? i JD Power

29 Maj 2014, 15:40

Dzięki opinii właścicieli Lexusów CT i RX – po raz dwunasty - w historii prowadzonych w Wielkiej Brytanii, wspólnie przez magazyn WHAT CAR? i organizację JD Power badań, zanotował najwyższe wyniki wśród producentów samochodów.

To niespotykany wynik, którego nie osiągnęła żadna inna marka. Lexus, dzieląc w tym roku pierwsze miejsce z Jaguarem, osiągnął ten wynik dzięki opiniom właścicieli hybrydowych Lexusów CT i RX. Na wyjątkowe podkreślenie zasługuje jakość samochodów, ich niskie koszty posiadania i wyjątkowa obsługa serwisowa w autoryzowanych stacjach dealerskich.

Lexus powraca na szczyt - WHAT CAR? i JD Power

W badaniu wzięło udział ponad 15 000 właścicieli samochodów, w których posiadaniu jest 109 różnych modeli. Średni wynik kształtował się na poziomie 77,2%.
Lexus osiągnął 80.8 % !!!

Jim Holder, wydawca magazynu What Car? powiedział: "To doskonale widzieć Lexusa powracającego na szczyt, dzielącego tę pozycję z Jaguarem. Wynik osiągnięty w tym roku sprawia, że Lexus po raz dwunasty jest na czele, a to niesamowity wynik. Wejście Lexusa CT do pierwszej 10-tki podkreśla dążenie Lexusa do spełniania oczekiwań klientów i rozwijania gamy modeli w nowych klasach."

To pierwszy rok, w którym Lexus CT 200h – pierwszy hybrydowy kompaktowy model z napędem w pełni hybrydowym - był brany pod uwagę ( ze względu na ilość właścicieli ) w badaniu, które obejmuje samochody zarejestrowane między styczniem 2011 a grudniem 2012. Odniósł prawdziwy sukces: zajął 7 miejsce w punktacji generalnej i drugie w klasie małych rodzinnych aut.

Magazyn What Car? napisał: "Po raz pierwszy Lexus CT bierze udział w badaniu JD Power i od razu jest to wielki debiut. Właściciele chwalą jakość wykonania, design wnętrza, jasność, przejrzystość deski rozdzielczej i łatwość obsługi panelu instrumentów. Docenili także płynnie pracującą przekładnię CVT."

Lexus RX znalazł się na czele dużych SUV drugi rok z rzędu, a na 16 pozycji w punktacji generalnej. Podsumowując pozytywy wskazywane przez właścicieli magazyn What Car? napisał: "Jest komfortowy, wyrafinowany, a w jego kabinie zastosowano materiały najwyższej jakości. Dealerzy Lexusa dokładają także wszelkich starań, aby właściciele czuli się usatysfakcjowani."

POLECAMY Nowy, wygodniejszy i bardziej wyrafinowany Lexus CT 200h

Richard Balshaw, dyrektor Lexusa w Wielkiej Brytanii powiedział: "Ten wspaniały wynik mógł zostać osiągnięty dzięki pracy i zaangażowaniu wszystkich pracowników Lexusa – poczynając od fabryki po nasze salony. Utwierdza to nas w przekonaniu, że zapewniamy klientom produkt i usługi najwyższej jakości na każdym etapie kontaktu z klientem. Będziemy kontynuowali tę pracę najlepiej jak potrafimy, dbając o naszych dotychczasowych i nowych klientów, będziemy rozwijali linie modelowe, aby utrzymać lojalność klientów, ich entuzjazm i przekonanie do naszej marki".

źródło: Lexus
Redakcja
Forum Samochodowe
Redakcja
Redakcja
Awatar użytkownika
 
Posty: 3283
Zdjęcia: 12003
Prawo jazdy: 12 03 1998
Auto: Audi A4 B6

 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Kocham sport motorowy - Pascal Brodnicki
  Dzięki rajdom wyciszyłem się i skupiłem na tym, co naprawdę jest ważne w życiu. Rywalizacja jest wspaniała i daje ludziom mnóstwo pozytywnych emocji. Chyba każdy z nas marzy o tym, by kiedyś stanąć na podium - mówi ...
  [D] Magentis 2,0 CRDi / Vectra C 1,9 CDTi / 407 2,0 HDi / 75 2,0 CDTi
  Podstawowe kryteria zestawienia: - sedan segmentu D - silnik diesla o mocy ok. 130KM - manualna skrzynia biegów - modele z okolic 2005 roku Wytypowane modele do zestawienia: - Kia Magentis 2,0 CRDi - 140KM - Opel Vectra ...

 •  
  • Warto przeczytać