Lexus NX luksusowy kompaktowy SUV

22 Kwi 2014, 11:35

Lexus NX jest pierwszym Lexusem w tym segmencie. Jego drapieżna, emocjonalna stylistyka ma przemawiać do nowej grupy nabywców, wiodących aktywne życie w mieście.

Lexus NX luksusowy kompaktowy SUV

NX oferowany będzie w trzech wariantach silnikowych: NX 300h z wysoce efektywnym napędem hybrydowym, NX 200t z pierwszym w historii marki turbodoładowanym silnikiem benzynowym o pojemności 2,0 litra (oraz tylko na rynek rosyjski NX 200 z wolnossącą jednostką benzynową). Ponadto można będzie wybrać pomiędzy przednim napędem i napędem przekazywanym na obie osie jezdne. Dodatkowo dostępny będzie układ automatycznego wstrzymywania i wznawiania pracy silnika "Stop and Start", oszczędzający paliwo i zapewniający błyskawiczny rozruch.

POLECAMY Lexus NX jednostki napędowe i zawieszenie

We wnętrzu NX znajdziemy szereg innowacyjnych rozwiązań, takich jak debiutująca w marce Lexus funkcja bezprzewodowego ładowania przenośnych urządzeń – np. telefonów komórkowych, nowy zdalny sterownik ekranu z panelem dotykowym, panoramiczny system wizyjny, rozbudowany wyświetlacz wielofunkcyjny – obejmujący m.in. akcelerometr (po raz pierwszy w samochodzie Lexus) i wskaźnik doładowania, czołowy wyświetlacz projekcyjny, funkcję monitorowania martwych pól widoczności i funkcję ostrzegania o ruchu poprzecznym z tyłu samochodu.

Lexus NX luksusowy kompaktowy SUV

Opcjonalna wersja F SPORT wyróżnia się bardziej agresywną i bardziej sportową linią oraz specjalnym wykonaniem takich elementów, jak wcięta osłona chłodnicy i dolna sekcja przedniego zderzaka, a także zarezerwowanymi wyłącznie dla tej wersji tarczami kół ze stopu aluminium, czarnymi oprawami zewnętrzny lusterek wstecznych, specjalną kolorystyką wnętrza, ozdobnym panelem i sportowymi fotelami.

Lexus NX luksusowy kompaktowy SUV

Szef zespołu konstrukcyjnego NX, Takeaki Kato, stwierdza: "NX jest luksusowym kompaktowym SUV-em, łączącym wysokie osiągi z bogactwem wyposażenia w atrakcyjnym opakowaniu. Podobnie jak wysokiej klasy sportowe zegarki, rowery czy modne dodatki, NX stanowi ekskluzywny element miejskiego ekwipunku sportowego".

POLECAMY Lexus NX - wzornictwo wnętrza i stylistyka zewnętrzna

"Luksus przejawia się w drobnych, ale istotnych szczegółach.". Przykładami starannego dopracowania szczegółów są oświetlenie wnętrza, metaliczne nakładki na krawędzie nadkoli, przyjemne w dotyku przełączniki oraz wiele innych innowacji, wyznaczających nowe standardy dla przyszłych modeli Lexusa.

Lexus NX luksusowy kompaktowy SUV

"Oprócz luksusowych doznań zmysłowych, NX doskonale wpisuje się w codzienne życie, a jednocześnie ułatwia oddawanie się sportowemu hobby w weekendy."

Bezpieczeństwo
Bogate wyposażenie odpowiadające za bezpieczeństwo czynne obejmuje między innymi pełnozakresowy panoramiczny system wizyjny (Panoramic View Monitor), pełnozakresową adaptacyjną kontrolę prędkości jazdy, ostrzeganie o zjeżdżaniu z pasa ruchu (LDA), monitorowanie martwych pól widoczności (BSM), ostrzeganie o ruchu poprzecznym z tyłu samochodu (RCTA), nowo wprowadzone lampy doświetlające zakręty oraz wyświetlacz projekcyjny.

Debiutujący w marce Lexus panoramiczny system wizyjny wykorzystuje kamerę o największej rozdzielczości spośród oferowanych w samochodach tej marki. Model NX jako pierwszy w swoim segmencie wprowadza pełnozakresową adaptacyjną kontrolę prędkości jazdy, pozwalającą automatycznie podążać za poprzedzającym pojazdem i w razie potrzeby samoczynnie zatrzymać się.

Wymiary
Długość całkowita: 4630 mm
Szerokość całkowita: 1845 mm
Wysokość całkowita: 1645 mm (z anteną płetwową), 1630 mm (bez anteny płetwowej)
Rozstaw osi: 2660 mm
Rozstaw kół przednich/tylnych (z ogumieniem o szerokości 225): 1580/1580 mm
Rozstaw kół przednich/tylnych (z ogumieniem o szerokości 235): 1570/1570 mm

źródło: Lexus
Redakcja
Forum Samochodowe
Redakcja
Redakcja
Awatar użytkownika
 
Posty: 3437
Zdjęcia: 12492
Prawo jazdy: 12 03 1998
Auto: Audi A4 B6

  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Uwaga! Od 1 czerwca 2021 ważne zmiany w przepisach.
    Od 1 czerwca 2021 roku wchodzą dość istotne zmiany w ustawie PoRD. Dotyczą nie tylko kierowców, ale też pieszych. Co się zmiania? Na początek najbardziej kontrowersyjny i pokręcony przepis : 1. pieszy znajdujący się ...
    Wyjazd na wakacje samochodem – o czym pamiętać?
    Długo wyczekiwany po okresie kwarantanny czas wakacyjnych wyjazdów w końcu nadszedł. Z uwagi na bezpieczeństwo, o wiele więcej Polaków w tym roku zdecyduje się na podróże krajowe, by zobaczyć lokalne ...

  •