Licznik zegary Peugeot - wymiana zepsutych na inne używane

10 Cze 2021, 11:56

Witam, posiadam licznik z załącznika nr 1-3, jest uszkodzony (zegary nie działają) i zastanawiam się nad zakupem używanego z załącznika nr 4-5. Posiadam jednostkę 1.1 z 2000r., lecz licznik, który mam zamiar zakupić nie wiadomo z jakiej jest jednostki lecz jest łudząco podobny do mojego, wtyczki się zgadzają - różnica, że posiada zegar temperatury oleju i cyferki z obrotami mają inną postać. Pytanie czy nie będzie problemu z działaniem? I pytanie czy po zamontowaniu nowego licznika zegara, trzeba dodatkowo coś przeprogramować do adaptacji?
Radam
Nowicjusz
 
Posty: 3

10 Cze 2021, 12:13

Faktycznie one od tyłu są identyczne, a z przodu na tarczach wskazania pokrywają się. Myślę, że nie powinno być problemu po podłączeniu. Zwróć tylko uwagę że na tym drugim liczniku masz o jedno wskazanie więcej i nie ma on żadnych żarówek patrząc z tyłu widać że wszystkie zostały wymontowane.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34

10 Cze 2021, 18:38

W tym pierwszym zestawie wskaźników po prawej jest wskaźnik temp. płynu chłodzącego. W tym drugim, po prawej jest wskaźnik temp. oleju silnikowego, a w obrotomierzu jest wskaźnik temp. płynu chłodzącego.
Nie do końca wiadomo, czy będzie to działać po podłączeniu, ponieważ wskaźniki temp płynu i oleju są zamienione i są w innych miejscach. Trzeba by dostać się do tej zielonej płytko drukowanej i prześledzić ścieżki od wskaźników, czy wchodzą na te same piny we wtyczkach.
Jak będzie coś zamienione, a ty to podłączysz, to możesz zrobić jakieś zwarcie w elektronice.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000