Inne dane w dowodzie rejestracyjnym (F1, F2) a inne pod maską

17 Sty 2018, 02:48

Witam. Mój samochód był sprowadzony z Niemiec. Na niemieckim dowodzie ja i na 1 przeglądzie w Polsce dane są te same. Natomiast na ostatnim przeglądzie Pan wypisaly mi że dane pod maską które wpisywane są z pozycji F1 i F2 są inne. Wymagają korekty w WK. Pani e urzędzie twierdzi że te pozycje są niezmienne. Co mam zrobić? Proszę i jakiś łuk do przepisów które pozycję z dowodu rejestracyjnego są zmienne bym mogła się jakoś podeprzeć w rozmowie z WK. Dziękuję
Edi18
Nowicjusz
 
Posty: 8
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 14- 3- 0
Auto: Ķia Sorento
Paliwo: Diesel
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

17 Sty 2018, 02:54

Witam. Mój samochód był sprowadzony z Niemiec. Na niemieckim dowodzie jak i na 1 przeglądzie w Polsce dane są te same. Natomiast na ostatnim przeglądzie Pan wypisały mi że dane pod maską które wpisywane są z pozycji F1 i F2 są inne. Wymagają korekty w WK. Pani w urzędzie twierdzi że te pozycje są niezmienne. Podważa zalecenia wypisane Pana od przeglądu. Co mam zrobić? Proszę i jakiś ling do przepisów które pozycję z dowodu rejestracyjnego są zmienne bym mogła się jakoś podeprzeć w rozmowie z p. z WK WK. Dziękuję
Czytaj więcej: https://www.forumsamochodowe.pl/inne-dane-w-dowodzie-rejestracyjnym-f1-f2-a-inne-pod-maska-vt105664.htm
Edi18
Nowicjusz
 
Posty: 8
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 14- 3- 0
Auto: Ķia Sorento
Paliwo: Diesel
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

17 Sty 2018, 19:23

Edi18 napisał(a):Pan wypisaly mi że dane pod maską które wpisywane są z pozycji F1 i F2 są inne
A są inne czy ten Pan się pomylił? Dlaczego wcześniej były takie same a teraz są inne? Coś było zmieniane / kombinowane?
Kacper
Forumowicz VIP
 
Posty: 6842
Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

17 Sty 2018, 19:37

Na Tablicy znamieniowej jest 2600 kg natomiast począwszy od wpisu w niemieckim jak i polskim dowodzie rejestracyjnym jest podana inna waga. Teraz jest ten sam diagnosta który od 3 lat nie zwracał na tą niezgodność uwagi teraz ja odnotował.
Edi18
Nowicjusz
 
Posty: 8
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 14- 3- 0
Auto: Ķia Sorento
Paliwo: Diesel
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

17 Sty 2018, 19:49

Nic nie było kombinowane. To lenistwo wcześniejsza diagnosty który nie sprawdził danych z DR z danymi na Tabliczce Znamieniowa pod maską.
Edi18
Nowicjusz
 
Posty: 8
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 14- 3- 0
Auto: Ķia Sorento
Paliwo: Diesel
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

17 Sty 2018, 19:52

Edi18 napisał(a):Mój samochód był sprowadzony z Niemiec.
Czy mam rozumieć ze to Ty ten samochód sprowadzilaś-kupilas w Polsce i jestes I wlascicielem... :?:
Edi18 napisał(a):Na niemieckim dowodzie jak i na 1 przeglądzie w Polsce dane są te same.
Typowy "slepy-gluchy"pan diagnosta... :!: :!:
Edi18 napisał(a):Wymagają korekty w WK.
Czy teraz na przeglądzie ten"diagnosta"wydal Ci zaswiadczenie... :?:
Jezeli to ten sam dignosta robil I OBT w Polsce to musi zrobic korektę danych tech.z tabliczki znamionowej do tamtego badania i oczywiscie dodac dodatkowo zaswiadczenie z ostatniego bad.tech.W zaswiadczeniu powinna byc adnotacja:dane tech.pojazdu ustalono na podstawie TZ i danych katalogowych... :!: :!: Ja tak robilem i nie było zadnego problemu.Podejrzewam ze została umieszczona niewlasciwa TZ do tego pojazdu.Dla mnie to zadna nowosc.Oczywiscie mozesz tez udac sie do serwisu w celu wymiany TZ ale to trochę zaboli/$$$$$/.Przepisu typu DZU,ROZP. nie podam Ci bo juz nie pamiętam/emeryt... :D /...
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP
 
Posty: 6172
Miejscowość: Polska
Prawo jazdy: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

18 Sty 2018, 09:48

TZ zgadza się z danymi z katalogu. Problem polega na tym że diagnosta umyl ręce informując że ja mam zgłosić się do producenta. Diagnosta odsyła do WK. W WK odsylajac mnie z kwitkiem. Potrzebuję przepisu że to Pani w WK może wprowadzić zmianę na DR z pisemną informacją jaką dostałam od Diagnosty.
Edi18
Nowicjusz
 
Posty: 8
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 14- 3- 0
Auto: Ķia Sorento
Paliwo: Diesel
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

18 Sty 2018, 09:49

Dodam że posiadam mój samochód od 4 lat.
Edi18
Nowicjusz
 
Posty: 8
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 14- 3- 0
Auto: Ķia Sorento
Paliwo: Diesel
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

18 Sty 2018, 12:01

Masz aktualny przegląd i ubezpieczenie ? Jeśli tak, to normalnie jeździj i szczaj na tych wszystkich zasranych urzędasów, którym się wydaje, że są pępkiem świata i że człowiek nie będzie mógł bez nich istnieć. KOMUNA WON !!!
Ostatnio edytowany przez Anjin, 18 Sty 2018, 18:06, edytowano w sumie 1 raz
Anjin
Zaawansowany
 
Posty: 534
Auto: Peugeot

18 Sty 2018, 12:09

Zgodnie z nowymi przepisami. Ta informacja o niezgodności danych jest umieszczona w komputerze. Czyli przy każdej kontroli przez policję czy następnym przeglądzie będzie widoczna. Więc nie mogę machać ręka tylko doprowadzić sprawę do końca. Już wiem że przez niekompetecje urzędnika w znajomości oznaczeń symbolicznych DR bed e domagać się wymiany nieodplatnie.
Edi18
Nowicjusz
 
Posty: 8
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 14- 3- 0
Auto: Ķia Sorento
Paliwo: Diesel
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

18 Sty 2018, 12:11

Wymiany nieodplatnie DR - wcześniej niedopisalam.
Edi18
Nowicjusz
 
Posty: 8
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 14- 3- 0
Auto: Ķia Sorento
Paliwo: Diesel
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

22 Sty 2018, 09:40

Edi18 napisał(a):Wymiany nieodplatnie DR
Daj znać czy się udało. Musisz chyba to zrobić w miarę szybko żeby podczas przypadkowej kontroli nie pojawił się problem z tego tytułu.
Kacper
Forumowicz VIP
 
Posty: 6842
Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

24 Wrz 2018, 22:39

Hej Edi18, jak zakończyła się sprawa?
Mój tata ma identyczny problem, również sprowadził samochód z Niemiec. W WK nie potrafią (lub nie chcą) pomóc, właściwie nie udzieili żadnej informacji...
natalia24
Obserwowany
 
Posty: 1