W dowodzie 900 a pod maska 1.2

30 Gru 2009, 22:36

witam. Chce sie dowiedziec jak mozna przerejestrowac cinquecento 900-setke (tak jest w dowodzie rejestracyjnym) na pojemnosc 1.2 (pod maska) wiem ze silnik jest czescia wymienna i mozna robic takie rzeczy tylko chyba sie nic nie zmienia jak wkladam taki sam silnik a nie wiekszy ? co jest potrzebne zeby w dowod wbili poj. 1.2 nie chce oszukiwac ubezpieczenia i chce miec wszystko legalnie pomozcie
Ostatnio edytowany przez kobiol3 02 Sty 2010, 03:28, edytowano w sumie 2 razy
kobiol3
Nowicjusz
 
Posty: 1
Miejscowość: Opolskie

30 Gru 2009, 22:52

Ja miałem w moim Espero pod maską 1.5 a w dowodzie 1.8 (pomyłka urzędników) Poszedłem do urzędu i chwila i skreślili mi 1.8 i wbili 1.5 ,ale to w przypadku pomyłki.Nie wiem czy w twoim przypadku będzie tak samo ! :cool:
Ostatnio edytowany przez norpaw, 30 Gru 2009, 23:15, edytowano w sumie 1 raz
Pozdrawiam,
norpaw
norpaw
Stały forumowicz
 
Posty: 1107
Zdjęcia: 9
Miejscowość: k/Poznań

05 Sty 2010, 12:31

W przypadku zmiany silnia i pojemności robisz badanie techniczne na stacji kontroli pojazdów po zmianie parametrów technicznych.
Na tej podstawie urząd komunikacji zmienia Ci dane w dowodzie rejestracyjnym.
Niektóre urzędy dodatkowo wymagają by zmiany silnika dokonał uprawniony przedsiębiorca czyli mający w REGON kod PKD 5020A. Wtedy potrzebujesz dodatkowo z tej firmy:
1. faktura na zmianę silnika
2. oświadczenie o zmianach
3. zaświadczenie o działalności gospodarczej lub wypis z KRS
4. zaświadczenie REGON

Po wymianie dowodu możesz tu wpisać dane samochodu i dostaniesz mail'em powiadomienie jak nowy "twardy" dowód rejestracyjny będzie już w urzędzie
[link wygasł]

pozdrawiam

Dariusz Sawicki
pozdrawiam

Dariusz Sawicki

Masz problem z rejestracją samochodu?
Daj znać zajmiemy się tym za Ciebie.
DariuszSawicki
Stały forumowicz
 
Posty: 1029
Miejscowość: Wrocław
Auto: Nie mam
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Międzynarodowy Dzień Uprzejmości na Drodze
    Święto wywodzi się z Francji, ale szybko zyskało popularność na całym świecie. Co to znaczy być uprzejmym na drodze? Przestrzeganie przepisów oraz bycie przewidywalnym i wyrozumiałym kierowcą. Tak rozumiana uprzejmość ...