Umowa kupna sprzedaży a inne dane w dowodzie

08 Paź 2010, 15:14

Witam

Kupiłem samochód spisałem umowe kupna sprzedaży tylko że na dane na umowie różnią się z danymi w dowodzie rejestracyjnym , takie same dane mam tylko w polisie oc i one zgadzają się co do umowy i do pojazdu.
I nie wiem czy ta umowa jest dobrze zrobiona czy trzeba zrobić umowę z danymi z dowodu rejestracyjnego ?
Melo
Nowicjusz
 
Posty: 5
Miejscowość: Warszawa

08 Paź 2010, 15:22

Witaj.dane pojazdu są tylko jedne i muszą byc jednakowe wszędzie.Tak ze nie bardzo rozumiem co mogłes napisać innego.p
mimi
milutki5
Aktywny
 
Posty: 348
Miejscowość: małopolska

08 Paź 2010, 15:22

Melo napisał(a):tylko że na dane na umowie różnią się z danymi w dowodzie rejestracyjnym

Dane z DR nie mogą się róznic z danymi na umowie k-s.WK nie zarejestruje Ci samochodu.Chyba ze sprzedający tego samochodu nie przerejestrował ale wtedy musi Ci dac orginal umowy k-s zawartej z poprzednim włascicielem...
Melo napisał(a):I nie wiem czy ta umowa jest dobrze zrobiona

Jestem pewny ze zle ...
Melo napisał(a): czy trzeba zrobić umowę z danymi z dowodu rejestracyjnego ?

A co na to obecny sprzedający mówi..Czy on z poprzednim wlaścicielem sporządził umowę k-s.. :?: :?: A co będzie jak poprzedni właściciel juz wyrejestrował pojazd w WK.. :?: :?:
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP
 
Posty: 6173
Miejscowość: Polska
Prawo jazdy: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

08 Paź 2010, 15:31

No jutro jadę do sprzedającego i nie robi żadnych problemów aby spisać umowę jeszcze raz tylko proszę o pomoc jak to zrobić dokładnie w dowodzie rejestracyjnym mam inne dane i na polisie oc mam inne dane .
Melo
Nowicjusz
 
Posty: 5
Miejscowość: Warszawa

08 Paź 2010, 15:45

Melo napisał(a):nie robi żadnych problemów aby spisać umowę jeszcze raz

Z tym to nie ma prawa robic Ci jakiegokolwiek problemu.Tylko jak pisałem wyzej:
1/ Jaka jest sytuacja prawana tego samochodu... :?: :?:
2/ Kto na dzień dzisiejszy jest jego prawnym włascicielem... :?: :?:
3/ Czy obecny sprzedajacy sporzadzil z poprzednim włascicielem umowę k-s... :?: :?:
4/ Czy poprzedni właściciel widniejący w DR juz wyrejestrowal samochód w WK... :?: :?:
5/ Czy obecny właściciel-sprzedający ma tą umowę k-s/moze nie opłacił US-minął termin/...???
Dopóki obecny sprzedający Ci tego nie wyjaśni na Twoim miejscu ządałbym zwrotu pieniędzy i oddałbym mu samochod... :!: :!:
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP
 
Posty: 6173
Miejscowość: Polska
Prawo jazdy: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

08 Paź 2010, 15:58

Nie znam sie dokładnie na tym i za bardzo nie wiem o co Ci chodzi ale w dowodzie rejestracyjnym jest wpisany gościu i prawdopodobnie jego brat jako współwłaściciel dostałem także kartę pojazdu w której wpisane są dane nazwisko i imie które są w dowodzie rejestracyjnym głównego właściciela.
Melo
Nowicjusz
 
Posty: 5
Miejscowość: Warszawa

08 Paź 2010, 16:41

Melo napisał(a):Nie znam sie dokładnie na tym

W takim razie znajdz sobie na miejscu kogoś kto jest oblatany w tym temacie i nich Ci to dokladnie sprawdzi i powie jak trzeba zrobic zebys nie mial problemow przy rejestracji w WK.Ja juz nic więcej nie mogę Ci wytlumaczyc gdyz wszystko co trzeba zrobic to Ci napisałem.Przykro mi ale na tym kończę ... :cry:

[ Dodano: 8 Październik 2010, 16:45 ]
Ps.Malo tego.W chwili obecnej tych dokumentow nie przyjmie nawet US... :!: :!:
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP
 
Posty: 6173
Miejscowość: Polska
Prawo jazdy: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

09 Paź 2010, 09:34

Czy może ktoś mi wskazać umowe kupna sprzedaży pojazdu aby była na na 2 sprzedających czyli właściciel i współwłaściciel
Melo
Nowicjusz
 
Posty: 5
Miejscowość: Warszawa

09 Paź 2010, 11:07

Melo - nie chcę być złośliwy, ale googli nie zlikwidowali - sprawdziłem przed chwilą i nawet znalazłem taką umow i to zaraz na samej górze...
Wpisz w googlach hasło "umowa kupna sprzedaży ze współwłaścicielem" i otwórz sobie drugi adres od góry " UMOWA KUPNA – SPRZEDAŻY POJAZDU Sprzedający Właściciel ..." w formacie pdf. Możesz sobie wydrukować i wypełnić. Jest to bardzo mądrze sformułowana umowa.
Dane i właściciela i samochodu muszą być jednakowe i w karcie pojazdu i w DR i na OC i na umowie. Nie może być ani jednej małej pomyłki, bo będą kłopoty.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

09 Paź 2010, 11:48

No w karcie pojazdu i w DR mam takie same dane lecz na oc mam inne dane, w DR mam hak współwłaściciel

[ Dodano: 9 Październik 2010, 16:05 ]
No wyjaśniło sie wszystko okazało się ten sprzedający z którym spisałem umowe nie przepisał auta na siebie i sprzedający dał mi teraz umowe z poprzednim właścicielem auta teraz nie powinienem mieć problemów z zarejestrowaniem skoro mam 2 umowy ?
Melo
Nowicjusz
 
Posty: 5
Miejscowość: Warszawa

09 Paź 2010, 21:45

Jeżeli wszystkie dane się zgadzają, to żadnym problemów ieć nie powinieneś :wink:
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

09 Paź 2010, 21:55

Melo napisał(a):sprzedający dał mi teraz umowe z poprzednim właścicielem

Przeciez wcześniej cały czas Ci o tym pisałem....
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP
 
Posty: 6173
Miejscowość: Polska
Prawo jazdy: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014