Ogólnie co i jak

Ogólnie co i jak

09 Paź 2010, 13:04

Witam.
Z powodu, iż nie znam się prawie w ogóle na tych rzeczach wolałbym usłyszeć porady bardziej doświadczonych:).
1. Kupiłem samochód , podpisałem umowę kupna/sprzedaży , mam dowód rejestracyjny poprzedniego właściciela oraz wszystkie rzeczy dotyczące ubezpieczenia. Moje pytanie brzmi czy MUSZĘ ten samochód przerejestrować? Samochód kupiłem w czerwcu a teraz pragnę go sprzedać.
2. Podobno muszę zgłosić do US, iż zakupiłem ten samochód a wtedy dostanę pieczątkę na umowę (słyszałem, że dzięki temu właśnie nie będzie konieczne przerejestrowanie samochodu). Jednak moje kolejne pytanie to czy dostanę jakąś kare za tak późne zgłoszenie kupna samochodu? I ile taka pieczątka może kosztować? (Samochód kupiłem za 1000 zł). A czy są jakieś kary za sprzedaż auta bez tej pieczątki? Czy mogę mieć jakieś problemy?
3. Na umówię z ubezpieczycielem jest data, iż ubezpieczenie jest ważne do 2011-05-19. Jednak poprzedni właściciel sprzedając samochód wspomniał coś o II racie do Listopada 2010. Czy jeżeli nie sprzedam samochodu do Listopada będę musiał zapłacić III ratę ubezpieczenia?
4. A jeżeli już znajdzie się kupiec i sprzedam auto to co będę musiał zrobić by nie mieć już z tym samochodem nic wspólnego tzn. nie płacić za niego ubezpieczenia - zgłosić do ubezpieczyciela sprzedaż? I do US również zgłasza się sprzedaż czy już tylko nowy właściciel powinien zgłosić kupno?
michalzielony
Nowicjusz

Miejscowość: Warszawa
0

Re: Ogólnie co i jak

09 Paź 2010, 21:46

Na wszystkie te pytania odpowiedzi znajdziesz na forum -wiele razy było to wałkowane.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1185
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
0

09 Paź 2010, 21:51

michalzielony napisał(a):Moje pytanie brzmi czy MUSZĘ ten samochód przerejestrować?

Nie..
michalzielony napisał(a):2. Podobno muszę zgłosić do US, iż zakupiłem ten samochód a wtedy dostanę pieczątkę na umowę

Tak ale w przypadku kiedy kwota transakcji przekracza 1.000.-
michalzielony napisał(a):słyszałem, że dzięki temu właśnie nie będzie konieczne przerejestrowanie samochodu).

To nie ma praktycznie zadnego znaczenia.To czy przerejestrujesz czy nie zalezy od Ciebie..
michalzielony napisał(a): (Samochód kupiłem za 1000 zł)

Rozumiem ze taka suma jest wpisana w umowie k-s... :?: :?:
michalzielony napisał(a):A czy są jakieś kary za sprzedaż auta bez tej pieczątki? Czy mogę mieć jakieś problemy?

Jezeli nie musisz odwiedzać US to za co masz placić kary.. :?: :?:
Mozesz sprzedać bez problemu pod warunkiem ze nowemu kupującemu przekazerz tez orginał Twojej umowy k-s zawartej z poprzednim włascicielem...
michalzielony napisał(a): Czy jeżeli nie sprzedam samochodu do Listopada będę musiał zapłacić III ratę ubezpieczenia?

Oczywiście za tak...
michalzielony napisał(a):tzn. nie płacić za niego ubezpieczenia - zgłosić do ubezpieczyciela sprzedaż?

Tak...
michalzielony napisał(a):I do US również zgłasza się sprzedaż

US nie ma z tym nic wspólnego...
michalzielony napisał(a): czy już tylko nowy właściciel powinien zgłosić kupno?

Tak ale pod warunkiem ze wartość transakcji przekroczy 1.000.- Jezeli suma będzie mniejsza to nic nie zglasza.Jezeli juz on zarejestruje to wtedy to wszystko zgłosi Wydział Komunikacjii
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP

Miejscowość: Polska
Prawo jazdy: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014
0

09 Paź 2010, 21:54

Migi60 - ileż razy można?
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1185
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
0
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Jaki najlepszy samochód prowadził Jeremy Clarkson? Jaki najlepszy samochód prowadził Jeremy Clarkson?
    Jeremy Clarkson odpowiedział na kilka pytań dla motoryzacyjnej platformy społecznościowej Drivetribe. Wśród poruszonych wątków padł temat najlepszego samochodu, jaki kiedykolwiek prowadził. Okazuje się, że słynny ...
    Lexus IS 200 od dzidy Lexus IS 200 od dzidy
    Moja skrzynka pęka w szwach od zapytań nt. mojego samochodu (ponad 300 wiadomości priv już), więc pomyślałem, że spróbuję przybliżyć to co mam i dokumentować jak się sprawuje (lysy30 mnie pilnuje w tym względzie :D). ...

•