LPG - Niepewna sytuacja cen / Sens montażu

LPG - Niepewna sytuacja cen / Sens montażu

11 Lis 2016, 09:10

Witam. Panowie czy jest w najbliższym czasie sens montować instalacje LPG przy aktualnej sytuacji na rynku paliw? Chodzi o to, że gaz w ostatnim czasie bardzo podrożał. Jestem z Zielonej Góry i w ciągu 3-4 miesięcy gaz poszedł w górę 55 gr na litrze!! Na najtanszej stacji wczoraj widziałem cenę 2,00 zł/litr gazu. Nie wiem czy jest sens się pakować w montaż LPG bo z tego co się słyszy gaz ma kosztować nawet 3zł za litr. Wtedy tylko dieslem będzie można zaoszczędzić na dojazdach a robię w miesiącu sporo kilometrów. Co Wy myślicie o tej sytuacji? Ustabilizuje się czy jednak instalacja przestanie mieć sens? I czy warto teraz ryzykować i zakładać instalacje w aucie?
Krystian25
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 04 02 2010
Przebieg/rok: 36tys. km
Auto: Punto II
Silnik: 1200
Paliwo: Benzyna

Re: LPG - Niepewna sytuacja cen / Sens montażu

11 Lis 2016, 12:12

A ja wczoraj widziałem LPG na BP i Orlenie za 1,95, a na Lukoil-u 1,89. Zależy jaka stacja i gdzie jest usytuowana. A najdroższy LPG widziałem na Schell-u za 2.05.
A czy opłaca się montowac LPG? Wszystko zależy od tego, ile km robisz w ciągu roku oraz jaki silnik w danym aucie będziesz miał i ile to auto będzie ci spalało. Mając takie info, będziesz mógł łatwo wyliczyć czy ci się opłaca montować LPG i jak długo będziesz spłacał instalację.
Co do Diesli - musisz wziąść też pod uwagę koszty eksploatacji. Nie będę się tu rozpisywał, ale sam zapewne zdajesz sobie sprawę w różnicy ceny między dwumasą, a sprzęgłem zwykłym w benzynie. Albo koszta eksploatacji silnika z katalizatorem, a DPF-em. Czasem do ceny ON musisz doliczyć cenę Ad-blue.
Sprawa jest dośc łatwa do wyboru :wink:
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1184
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

12 Gru 2016, 17:33

U mnie pod Warszawą jest w cenie 2,20 - 2,34zł.

Masz u nas na forum kalkulator LPG który fajnie i realnie liczy czas zwrotu instalacji. Wpisz tam cenę gazu 3zł i obecne ceny benzyny. Sprawdź ile czasu będzie ci się zwracał koszt instalacji. Jak jeździsz sporo to przy takiej cenie też powinien szybko się zwrócić.
ArteK
Forum Samochodowe

Zdjęcia: 10602
Miejscowość: Warszawa
Prawo jazdy od: 12 12 1996
Przebieg/rok: 23tys. km
Auto: Toyota Yaris, Grand Voyager
Silnik: 1.3 VVTi, 3.3 V6
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008

12 Gru 2016, 20:54

Zdecydowanie się ustablilizuje. Jak żyję, tak słyszę takie obawy powracające jak bumerang. Dodam, że cena baryłki już rośnie... więc miejmy baczenie na relację pomiędzy ceną LPG a pb. oczywiście argumenty dot. samego montażu tj, jego zasadności, wymienił już wyżej moderator.
Forumowicz
Aktywny

Prawo jazdy od: 01 01 1980
Przebieg/rok: 11tys. km
Auto: Opel Vectra
Silnik: 2,2 16V 155KM direct
Typ: Sedan/Limuzyna
Rok produkcji: 2009

24 Gru 2016, 09:00

Moim zdaniem proporcja będzie zachowana. Tak to ułoży rynek. Ja bym montował. Sam jeżdżę zagazowanymi autami od 13 lat i zawsze słyszałem ,że już się to zaraz nie będzie opłacać ,a jakoś zawsze się opłacało i to w każdym aucie o każdej pojemności. Jeśli ktoś robi 10 tys km w roku ,to zwykła sekwencja na pewno zwróci się przez 2 lata. :)
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 18
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy od: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: różne ,ale ulubiona-Laguna 2,0
Silnik: 114 KM,
Typ: Hatchback
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Skoda Rapid - nowy wymiar Skody Skoda Rapid - nowy wymiar Skody
    SKODA Rapid stanowić będzie nowy wyznacznik dla wszystkich samochodów marki pod względem ponadczasowego designu oraz przestronności wnętrza. SKODA Rapid to pojazd idealnie uzupełniający dotychczasową gamę modeli, wpasowując ...
    Co daje aktywny mechanizm różnicowy? Co daje aktywny mechanizm różnicowy?
    Mechanizm różnicowy to nieodzowny elementem każdego samochodu. Jego zadaniem jest umożliwienie niezależnego obracania się kół osi napędzanej na zakrętach, kiedy każde z nich pokonuje inną drogę. W tej roli bardzo ...

•  
    • Warto przeczytać
    • audi a8 d2
      Fiat 124 Spider, 1979 rok, tył
      Nissan 350Z
      Ładowanie samochodu - Seat Altea XL Electric Ecomotive