Brak homologacji sposobu montażu instalacji LPG

Brak homologacji sposobu montażu instalacji LPG

07 Maj 2014, 16:38

Kupiłem auto, po fakcie okazało się że brakuje świadectwa homologacji sposobu montażu instalacji LPG (nie wiem też gdzie ta instalacja była zakładana).
Czy jakaś przypadkowa gazownia może mi odpłatnie wyrobić takie świadectwo? I ile to by mnie kosztowało?

PS. Instalacja już była wbita w dowód przy poprzednim właścicielu, chodzi mi o to żeby bezproblemowo robić przeglądy...
Strulson
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 01 01 2006
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Mitsubishi
Silnik: 1.8
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

Re: Brak homologacji sposobu montażu instalacji LPG

08 Maj 2014, 09:53

Do przeglądu nie potrzebujesz homologacji instalacji. Musisz mieć przy sobie tylko papier na homologację butli LPG. Jak nie masz - możesz uzyskać w ITD jak się nie mylę odpis. Ewentualnie kupić i założyć nową butlę LPG. Z papierem homologacyjnym oczywiście. Do przełożenia butli też nie jest ci potrzebna homologacja instalacji.
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1184
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Opony samochodowe, co warto o nich wiedzieć? Opony samochodowe, co warto o nich wiedzieć?
    Produkcja opon to oddzielna gałąź przemysłu samochodowego, przeżywająca dynamiczny rozwój, spowodowany zwiększeniem się wymagań wobec ogumienia. Trafiające do produkcji samochody oferują coraz to lepsze osiągi i posiadają ...
    Światowa premiera Volkswagena cross up! Światowa premiera Volkswagena cross up!
    Volkswagen rozszerza ofertę samochodów cross o nowego członka New Small Family, o cross up!. To miejskie auto pojawi się na rynku już latem i obok CrossPolo, CrossGolfa i CrossTourana będzie czwartym zindywidualizowanym ...

•  
    • Warto przeczytać
    • VW Passat CC
      Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda
      Autosacrum 2009
      MINI Clubman Bond Street, tył