Małe auto do miasta, za około 15 tysięcy, tylko benzyna lub +LPG

Małe auto do miasta, za około 15 tysięcy, tylko benzyna lub +LPG

24 Sty 2016, 00:35

Cześć!

Poszukuję małego samochodu(przez małe rozumiem wielkości Punto/Focusa/A3, bo kategoria Corsa jest racze "mikro") do miasta, głównie wożenie się do pracy, ale raz na parę tygodni jakiś wypad w Polskę też wliczony. Przeglądam oferty tylko ze śląska obecnie bo często bywam na wyjazdach i ciężko mi ogarniać w chwilach, kiedy jestem na miejscu jeszcze wojaże w poszukiwaniu samochodu.

Mam pytanie do ogarniętych ludzi czy oferty, które znalazłem mają w ogóle pokrycie w rzeczywistości - w sensie czy faktycznie da się coś takiego kupić za taką cenę i gdzie jest ewentualny haczyk? Za haczyk nie uważam żadnych dodatkowych opłat związanych z dokumentami, tłumaczeniami i tego typu duperelami, to wszystko jest ponad budżet przeznaczony na sam samochód i tego nie liczę.

Jak któraś z ofert tutaj wrzuconych to "bzdura" to napiszcie też proszę dlaczego - im więcej się dokształcę tym mniej będę truł dupę ;-)

2 fajne Mazdy - chyba najładniejsze z mojego ogólnego przedziału cenowego:
[link wygasł]
[link wygasł]
Stilo:
[link wygasł]
A3:
[link wygasł]
Clio III też jest jeszcze opcją, nie jest już tak klaustrofobicznie małe jak poprzednie wersje, ale jednak to ostatnia pozycja dla mnie:
[link wygasł]
[link wygasł]
ilmash
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 12 03 2009
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Nie mam

Re: Małe auto do miasta, za około 15 tysięcy, tylko benzyna lub +LPG

24 Sty 2016, 13:57

Wkleiłeś linki do aut ściągniętych z Niemiec stojących w komisach. Ja takie auta bym odpuścił, jeśli nie znasz się na motoryzacji i nie potrafisz na żywo ocenić czy auto jest obiecujące (chyba, że masz jakiegoś ogarniętego znajomego, który Ci doradzi na żywo). Szukaj czegoś z prywatnych rąk, na Twoim miejscu skupiłbym się na:
Toyota Corolla E12 1.6
Honda Civic VII 1.6

W nich silniki 1.6 są dość żwawe i oszczędne, w przeciwieństwie np. do 1.6 w Audi/Volkswagenie. Oczywiście te auta mają już swoje lata i może coś w nich niedomagać. Z aut niemieckich może Ople Astra H 1.6 (jest tani w utrzymaniu, ze względu na koszt części):
[link wygasł]
Ossy
Forumowicz VIP

Zdjęcia: 0
Prawo jazdy od: 07 01 2010
Przebieg/rok: 35tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002

24 Sty 2016, 14:08

Właśnie sęk w tym, że będąc w Polsce po 4-5 tygodni a nie mając jeszcze własnego samochodu to poszukiwanie z rąk prywatnych jest prawie niewykonalne ze względów czasowo-logistycznych. Dzięki za pomysł na Astrę, też całkiem fajnie się prezentuje całościowo :)

Chcę auto z komisu i sprowadzane bo tak czy inaczej nie będę go wybierał sam, a minimum dwie osoby dość ogarnięte w temacie mu się przyjrzą i pomogą wybrać. Poza tym w razie ewentualnych problemów komis jest firmą, a wolę dochodzić swoich praw z firmami niż osobami cywilnymi(dużo więcej paragrafów po mojej stronie). Trzecia sprawa, jak dla mnie w miarę logiczna dedukcja - to fakt, że jakoś te komisy istnieją, czyli nie mogą sprzedawać za dużo bubli. W najgorszym interesie właściciela jest sprzedać trefny samochód, bo negatywne opinie rozchodzą się błyskawicznie wśród potencjalnych zainteresowanych, za to pozytywne zwykle powoli - bo jak jeździ to jeździ, jest ok i nikt tematu nie drąży.
ilmash
Nowicjusz

24 Sty 2016, 14:34

Duże komisy akurat mają gdzieś opinie, jakie o nich krążą, bo tak czy siak znajdzie się klient gotowy kupić u nich auto. Ludzie, którzy nie mają pojęcia o motoryzacji, najczęściej kupują auta oczami, wiec wystarczy, ze samochód jest wypicowany do sprzedaży i ma dobrą cenę, a ludziom się już wydaję, ze kupują świetne auto.
pkc
Zaawansowany

Prawo jazdy od: 10 08 2004
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: BMW E36,Audi A4 B8/80 B4/A6 C6
Silnik: 328i/2.0TFSi/2.6/3.0

24 Sty 2016, 14:38

Oczywiście da się kupić dobre auto z komisu, ale wbrew pozorom nie jest to reguła. Po pierwsze należy omijać zagłębia handlarzy (Ostrów Mazowiecka, Radom, Płock, Gniezno itd.). A jeśli chodzi o dochodzenie praw w przypadku auta z wadami to... możesz się mocno zdziwić. Komisy mają już tak przygotowane umowy, że podpisując się pod nią niczego od nich nie dostaniesz. Pooglądaj sobie:

[Aby zobaczyć film musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

Ossy
Forumowicz VIP

Zdjęcia: 0
Prawo jazdy od: 07 01 2010
Przebieg/rok: 35tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002

24 Sty 2016, 14:44

Dla mnie za bardzo wypucowany samochód z wymytym na błysk silnikiem i fontanną czekoladową na tylnej kanapie to jednak jakaś czerwona lampka. Poza tym mam małe doświadczenie we własnym samochodzie bo na dalsze delegacje latam a na bliższe firmową flotą do której leję paliwo i czasami olej i w żaden sposób się nie zagłębiam w temat...

...dlatego też na pewno sam nie będę decydował ostatecznie. Jak znajomemu się spodoba i na jeździe próbnej też wypadnie pomyślnie to się go zabierze na jakąś stację diagnostyczną, która będzie gdzieś na drugim końcu miasta, da dodatkowo na flaszkę diagnoście i niech go sprawdzi dokładnie.

Jestem świadomy dodatkowych kosztów jakie mogą wyskoczyć w pierwszych miesiącach, no ale jak to będą 2-3 tysiące to spoko, życie. Ale nie mam zamiaru wydawać połowy wartości samochodu na doprowadzenie go do używalności.

Jak to jest z historiami serwisowymi/dokumentami? Podrabianie tego w komisach to jakaś powszechna praktyka? Zwykle Niemcy mają na tym punkcie dość sporego fixa(a przynajmniej ci, których znam) i prowadzą to dla własnego samochodu dość wzorowo.

@Ossy:
Widziałem ten odcinek. Czasami tak jest, masz rację. Ale osobiście w życiu nie podpiszę umowy, w której będzie stało, że "dokładnie zapoznałem się ze stanem technicznym samochodu" i podobnymi zapisami, które utrudniają mi potem jakiekolwiek działania. No ale nie ma idealnego wyjścia. Z drugiej strony gonić się z gościem, który coś zataił a potem ma w d... oddanie kasy/inne rozwiązanie naprawcze też nie jest przyjemne.
ilmash
Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Renowacja, naprawa podsufitki w samochodzie - instrukcja Renowacja, naprawa podsufitki w samochodzie - instrukcja
    Naprawa podsufitki w samochodzie wymaga od nas trochę pracy i myślę że większość osób wiedząc jak to zrobić poradziła by sobie z takim problemem. Opiszę jak naprawić podsufitkę od której zaczyna odpadać materiał ...
    Samochodowe SPA czyli porządna kąpiel dla auta Samochodowe SPA czyli porządna kąpiel dla auta
    "Kierowcy, bądźcie dla nas dobrzy szczególnie na wiosnę" to byśmy usłyszeli gdyby samochody umiały mówić, z takim apelem zwróciłyby się do swoich właścicieli. I poprosiłyby ich o porządną kąpiel. Zimą ...

•  
    • Audi RS 7 concept, piloted driving, przód
      Siłowanie na rękę
      Hyundai Veloster, bok
      Audi RS5 DTM Sport, North America