Małe zwinne , do 22.000

13 Sie 2011, 12:55

Witam . Poszukuję auta dla osoby , a mianowicie dla mojego Taty , w wieku 55 lat . Do tej pory jeździ Seicentem . Teraz poszukuje auta , tak jak w temacie , do +/- 22.000 . Autko ma być małe , zwinne i dość świeże . Najlepiej jakby miało 4 furtki . Z wyposażenia to mile byłaby widziana klimatyzacja .
Autem będę pokonywane bardzo krótkie "trasy" . Seicentem przez 11 lat Tata zrobił trochę ponad 80k km , dlatego myślę że benzyna będzie odpowiednim rozwiązaniem .
Moc silnika ma być wystarczają do sprawnego wyprzedzenia ciężarówki ;) .

Proszę Was o pomoc , nie wiem jakie auta mu zaproponować . On mówi o Toyocie Yaris , ale myślę że można mu jeszcze coś ciekawego zaproponować . Może Suzuki Swift ? I na tym moje pomysły się kończą , bo chyba na coś dość nowego typu Hyundai i20 nie ma co liczyć w tej cenie .
Jedynie jeszcze do głowy przychodzą mi auta takie jak Peugeot 207 , Renault Clio ... a może Fiat Grande Punto ? Za taką cenę może takie GP by się znalazło .


Czekam na propozycję , będę bardzo wdzięczny za każdą opinię .

Pozdrawiam .
Miloszek
Początkujący
 
Posty: 57
Miejscowość: Łask

13 Sie 2011, 16:24

Z japończyków to możesz zaproponować jeszcze Honde Jazz i Nissana Note. Bardzo fajne, zwinne samochody idealne do miasta.
Libre
Aktywny
 
Posty: 336
Miejscowość: Sosnowiec
Auto: Seat Ibiza

14 Sie 2011, 08:50

no to może jednak Clio ,polecam też Xsare Picasso ,naprawdę fajne wygodne i co ważne praktyczne auto i ma sporo bajerów
czeslaw555
Zaawansowany
 
Posty: 646
Zdjęcia: 1
Miejscowość: GKA- pomorskie
Auto: Peugeot 508
Silnik: 2.0 HDi 163km.
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

14 Sie 2011, 10:03

AUDI A3 1.6?
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Auto starsze, ale wyposażone jest na prawdę dobrze. Małe, ale wygodne. Prowadzi się również całkiem sympatycznie no i siedzi się jak w samochodzie, a nie jak na stołku w Seicento.
BMW E60 530dA
Daro20VT
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 1470
Miejscowość: Warszawa
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: BMW E60 530dA
Silnik: 3.0d
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2005

14 Sie 2011, 10:19

Może seat ibiza (link przykładowy) [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
borek19
Początkujący
 
Posty: 88
Miejscowość: z domu ;P

14 Sie 2011, 11:32

Audi A3 nie , raczej bym stawiał na świeżość samochodu , niż na wyposażenie i prestiż .
Seat Ibiza , muszę powiedzieć że ciekawa propozycja , na pewno zostanie wzięta pod uwagę ;) .
Miloszek
Początkujący
 
Posty: 57
Miejscowość: Łask
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Jak dbać o klimatyzację w samochodzie?
    Zadbana klimatyzacja odwdzięczy nam się dobrym chłodzeniem wnętrza samochodu i nie będzie przyczyną chorób dróg oddechowych. Co należy zrobić, aby uniknąć niespodzianek w upalne dni wyjaśniamy poniżej. Przegląd ...
    Co wpływa na wygląd zewnętrzny samochodu?
    Stylistykę samochodu kreują nie tylko względy estetyczne, ale i cała długa lista czynników wpływających na nasz portfel i bezpieczeństwo. Popularność samochodu w bardzo dużej mierze zależy od jego wyglądu. Stylistyka ...

15 Sie 2011, 09:01

Do 22 tyś kupisz Peugeota 207-mały,zwinny i ekonomiczny. Ewentualnie zastanowiłbym się też nad Clio i Oplem Corsa. Co o tym sądzisz?
Lokalizuj
Nowicjusz
 
Posty: 39
Miejscowość: POLSKA

17 Sie 2011, 11:26

Dobra jest dużo propozycji , fajnie . A teraz prosiłbym o poradę , które z tych wymienionych aut ,najlepiej spełniałoby wymagania postawione w 1 poście . Clio , Corsa , Ibiza , 207 , Jazz - które z tych ? Bo chyba na tych ostatecznie będę się skupiał w wyborze auta dla Taty . Jeszcze prosiłbym o opinię o Suzuki Swift . ;)

Dzięki za pozostałe komentarze , ale A3 nie wchodzi w grę , tak jak napisałem , bardziej liczy się świeżość auta , niż wyposażenie i prestiż . A o Xsare Picasso muszę spytać Taty , czy byłby chętny na takie "troche większe" auto , bo jeżeli to na prawdę dobry samochód . Na allegro zauważyłem że można taką Xsare mieć w miarę świeżą za takie pieniądze , i nie za dużym przebiegiem .

Odświeżam post . Poczytałem trochę , i dowiedziałem się że chyba najlepszym autem z w/w jest Honda Jazz , ma bdb opinie .
Co sądzicie o tym egzemplarzu ?
[link do oferty na Allegro wygasł]

Miałbym dość blisko . Auto kupione w salonie w Polsce , wygląda dość pewnie .
Co o tej Hondzie sądzicie ?
Miloszek
Początkujący
 
Posty: 57
Miejscowość: Łask