Mało awaryjny i tani w użytkowaniu samochód do 30-35k

Mało awaryjny i tani w użytkowaniu samochód do 30-35k

23 Kwi 2019, 00:10

Cześć :)
Jestem przed kupnem samochodu używanego. Dopiero się doszkalam odnośnie poszczególnych modeli aut i ich silników, więc jak coś to prosiłbym o dokładniejsze opisanie czemu akurat tak doradzacie :D

Takie wstępne wymagania:
- do 30 tys, ale może trochę przekroczyć jeśli warto (tak do 35tys)
- żeby nie palił jakoś mega dużo - tak do 1.6-2.0max silnik?
- żeby nie zamulał za bardzo
- raczej sedan lub kombi, lecz nad hatchbackiem też mogę się zastanowić
- tak jak w temacie - w miarę nieawaryjny i tani w utrzymaniu

Zastanawiam się nad oplem astrą J. Co o tym myślicie? Silnik np. 1.4 benzyna? Może jakieś inne doradzacie?

Wiem, że te wymagania takie porozrzucane, ale no tak to wygląda na razie w mojej głowie :D Może doradzicie i pomożecie na coś bardziej się ukierunkować :)

Jak zapomniałem o czymś ważnym napisać to dajcie znać.
Z góry dzięki!
Muscler
Obserwowany

Re: Mało awaryjny i tani w użytkowaniu samochód do 30-35k

23 Kwi 2019, 11:50

Tani w utrzymaniu to będzie:
Opel Astra J 1.4T
Ford Focus Mk3 1.6
Renault Megane 3/Fluence 1.6
Skoda Octavia II 1.6 MPI

Ewentualnie auta z droższymi częściami, ale z niską bezawaryjnością
Honda Civic VII 1.8
Mazda 3 1.6-2.0
Mitsubishi Lancer 1.5, 1.6, 1.8

Poza tym warto jeszcze zerknąć na VW Golfa 1.4 TSI w wersji 122KM, robisz łańcuch rozrządu i masz spokój na ~80-100 tys.km.
Ossy
Forumowicz VIP

Zdjęcia: 0
Prawo jazdy od: 07 01 2010
Przebieg/rok: 35tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

To rekord! Używana Toyota Supra sprzedana za zawrotną cenę To rekord! Używana Toyota Supra sprzedana za zawrotną cenę
    Ceny Toyoty Supry A80 nie przestają rosnąć. Kilka miesięcy temu na aukcji domu RM Sotheby’s za ponad 173 tys. dolarów sprzedano egzemplarz Supry z 1994 roku. A teraz ktoś zdecydował się wydać 176 tys. dolarów, ...
    Nagroda "Design Trophy" dla Audi A3 i A1 Sportback Nagroda "Design Trophy" dla Audi A3 i A1 Sportback
    W plebiscycie "Auto Trophy 2013", dwa modele marki Audi bezkonkurencyjnie pokonały rywali. Prawie 31 procent, spośród ponad 24 tysięcy biorących w nim udział czytelników niemieckiego magazynu Auto Zeitung, w ...

•