Mały dostawczy samochód.

10 Lis 2012, 16:21

Z racji tego, ze przebranżowiłem się ostatnio rozglądam się za jakimś małym dostawczym samochodem. Właściwie zamierzam kupić dwa auta. Jeden musi być w wersji osobowej (5 miejsc), drugi może być dwuosobowy. Nie chcę kupować busa, ponieważ będzie zbyt duży. Zależy mi żeby auta były mało awaryjne z rocznika 2000-2005r.
wcześniej jeździłem głownie dużymi samochodami osobowymi (Opel Omega, Mercedes W210, Audi A6), zawsze w dieslu. Nie mam więc doświadczeń z autami dostawczymi. Powiem czego nie chcę: nie chcę koła dwumasowego, skomplikowanego i drogiego w naprawie układu wtryskowego, miliona czujników, padających alternatorów. Jeśli ma być diesel, to bez turbiny z napędem na przód, jeśli benzyna, to łatwa w zagazowaniu. Ostatnio jeździłem Omegą i ten samochód prawie mnie doprowadził do ruiny finansowej. Co moglibyście polecić jeśli chodzi o małe auto dostawcze? Jaki model, jaki silnik? Żeby nie trzeba bawić się niepotrzebnie w bardzo drogie naprawy.
Celowo nie piszę jaka kwotą dysponuje, ponieważ jestem w stanie naciągać budżet, jeśli trafią się interesujące mnie samochody.
Bardzo będę wdzięczny za opinie.
aafrica
Nowicjusz
 
Posty: 3
Prawo jazdy: 01 06 1990
Auto: opel

11 Lis 2012, 20:14

Może takiego Fiacika?

[link do oferty na Allegro wygasł]

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Albo Combo?

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
kasztan93
Początkujący
 
Posty: 87
Prawo jazdy: 02 03 2012
Auto: Fiat Cinquecento
Silnik: 704ccm
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1995

11 Lis 2012, 21:13

jeżeli ma być wytrzymały i mało awaryjny to polecam ford transit connect w pracy jeżdże nim od 2 lat zrobiłem 120 tyś km a przy zakupie na liczniku było 180 tyś km (o ile nie był kręcony) , awarie jakie były to turbina (naprawa 750 zł) rozrusznik (naprawa150 zł) łożyska w kołach 2 szt (naprawa 300 zł) to na tyle obecnie ma na liczniku 305 tyś i jeżdzi normalnie przeszedł kilka stłuczek , prawie zero uszkodzeń czego nie można powiedzieć o samochodach z nim zderzonych ,obecnie szef kupił fiata fiorino i to dopiero porażka rocznik 2009 z przebiegiem niecałe 100 tyś bo zachciało mu się auta na gaz ,kupuj connecta wiem że chciałeś bez turba ale to znowu nie taka kosztowna naprawa ja się zepsuje mamy też na rezerwie fiata doblo 2003 rocznik strasznie twardy i źle się mi osobiście nim jeździ ,a cha connect to rocznik 2007 , nie polecam kupowania dostawczaka starszego jak 3 lata o zazwyczaj będą mieć kolosalne przebiegi (choć pewnie można wyrwać taki z niskim) ale po co komu dostawczak żeby stał w garażu ? musisz liczyć że takie auto robi rocznie między 50 a 100 tyś km, a zapomniałem jak już szukasz starszego paroletniego to szukaj osobowego bo jest szansa że nie był mocno eksploatowany (nie woził cięzarów i nie nabijał sporej ilości km , może własciciel go miał do celów rodzinnych z możliwością do odliczenia vatu )
stasiu1971
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 123
Miejscowość: Katowice

30 Paź 2013, 14:01

Jesli szukasz dobrego ciężarowego to najlepiej będzie Ci ściągnąć zza granicy ;) Chyba najlepsza oszczędna opcja która może służyć Ci na lata:) Firma getruck tak przy okazji - ściągają auta zzagranicy właśnie ;)
Bubek
Nowicjusz
 
Posty: 2
Prawo jazdy: 14 07 1986
Auto: Ford fiesta
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

30 Paź 2013, 14:14

Opel Combo z 1.7 isuzu. Wersja 75KM starsza (taka miałem) lub nowsza 100KM.
Auto użytkuje teraz teściu na blacie ponad 300tys. Cały czas na oryginalnym osprzęcie jedynie co zmieniane to dwa razy rozrząd i serwis regularnie. Turbinka nadal bez problemów.
Sa wersje 5 osobowe (miałem taka tour). Miejsca bardzo duzo, bagażnik mega pojemny.
Fajna półka pod dachem. Minus słabo jedzie i powyżej 130km/h dość głośny.
Nigdy mi nie popsuł sie ten opelek miałem go 5lat. Miło wspominam, gdyby tylko więcej mocy miał.
Kupiony w kraju z firmy dixi car tzw używane gwarantowane.
noisy
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2615
Zdjęcia: 21
Miejscowość: Tomaszow
Prawo jazdy: 27 02 2003
Auto: Superb
Silnik: 1.8T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

30 Paź 2013, 14:57

Heh w porę odkopany temat :roll:
gracz24ha
Początkujący
 
Posty: 223
Auto: Peugeot
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Skoda Superb w wersji kombi
    Pierwszy egzemplarz nowej ŠKODY Superb w wersji kombi dla Klienta z Czech, został już wyprodukowany. Zbudowany w fabryce w Kvasinach samochód posiada silnik 2.0 TDI i biały lakier nadwozia. ŠKODA Superb ...

30 Paź 2013, 15:35

A widzisz nie spojrzałem na date i dałem się nabrac :) moze sie komu przyda jak bedzie szukał wyszukiwarką.
noisy
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2615
Zdjęcia: 21
Miejscowość: Tomaszow
Prawo jazdy: 27 02 2003
Auto: Superb
Silnik: 1.8T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

30 Paź 2013, 17:48

Temat w porę odkopany. Zdążyłem w tym czasie kupić citroena berlingo multispace 1.6 benzyna. Ale tydzień temu tak się spodobał żonie, że nie mam już tego auta ( małżonka mieszka za granicą). Dla mnie auto miało wady i zalety. Spalanie od 7,5 litrów gazu (autostrada, predkość 70-90 km/h z uwagi na warunki taka szalona predkość) do 15 l gazu. samochó obciążony na maxa+pełna przyczepa. Szklany dach wkurzał(brak możliwości montażu anteny cb w profesjonalny sposób). Dobre zawieszenie, tanie częśći. Komfort.... przesiadłem się z opla omegi 2003r. wiec w sprawie komfortu moge nie być obiektywny.
Nieważne. SZukam kolejnego samochodu w tym stylu. Tym razem postawię chyba na fiata doblo1.6 benzyna. Diesli się boję po wczesniejszych przygodach z dieslami. A dbałem o silnik i osprzęt jak mało kto. fiatowskie silniki diesla podobno nie są złę, ale po doświadczeniach z berlingo chyba kupię znów benzynę. Do jednego nie mogęsię przyzwyczaić w tego typu autach. Brak tempomatu. Dla mnie to bardzo ważne, ale w tej klasie aut tempomat praktycznie nie występuje.
Bardzo rzadko, ale się zdarza wozić naprawdę wypakowane aouto po brzegi+przyczepka. Doblo ma większy bagażnik i zawieszenie z tyłu na resorach. Auta typowo dostawczego nie chcę. Czy doblo to będzie dobry wybór? Czy możecie polecić coś innego??
aafrica
Nowicjusz
 
Posty: 3
Prawo jazdy: 01 06 1990
Auto: opel

30 Paź 2013, 17:54

Czyli jednak :) jak chcesz uniwersalnie i wygodnie to zobacz Mazda MPV. Benzyna 2.0 zadowoli Cie i da się znaleźć to auto z tempomatem. Silnik bez problemu przyjmuje LPG.
Alternatywa Sharan, Galaxy, Alhambra. SIlnik 2.0 8v lub 1.8T.
noisy
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2615
Zdjęcia: 21
Miejscowość: Tomaszow
Prawo jazdy: 27 02 2003
Auto: Superb
Silnik: 1.8T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

30 Paź 2013, 18:11

Rozejrze się za podanymi przez noisy autami. Trochę szkoda, że małe dostawczaki są tak ubogo wyposażone.
A odkopane tematy.... często są kopalnią wiedzy. :D
aafrica
Nowicjusz
 
Posty: 3
Prawo jazdy: 01 06 1990
Auto: opel

30 Paź 2013, 19:59

MPV ta dosc drogo, ale zobacz sobie wnetrze. Niezależne fotele mozna wyjmować. Sa tez wersje karakuri system czyli chowane fotele w podłoge moim zdaniem gorsza opcja.
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Na zachodzie można poszukać i od razu gazować. Minus podatna blacha na korozje, ale do ogarnięcia. Żonka ma Mazde 6 to wiem jak to jest z rudą :)
Tu polift [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Co do silnika najprostszy 2.0 120KM jest bezproblemowy.
2.3 benzynowy jest bardziej skomplikowany i należy wcześniej go rozpoznać czy warto.
Co do diesla jest jeden i go bardzo odradzam bo jest problematyczny.
Poszukaj więcej info na forum mazdaspeed jak Cie te auta zainteresują tam jest wszystko.
noisy
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2615
Zdjęcia: 21
Miejscowość: Tomaszow
Prawo jazdy: 27 02 2003
Auto: Superb
Silnik: 1.8T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

02 Lis 2013, 09:07

Noisy zauważyłem, że dość często polecasz tą Mazde musi to być naprawde ciekawe autko, osobiście nawet bardzo podoba mi się. :D
Co do tematu mam do polecenia swoje autko ;) Mercedesa Vito jest to bardzo uniwersalne autko siedmio osobowe z pojedynczymi fotelami z tyłu które można z łatwością demontować albo przemieniać kombinacje miejsc. Po zdemontowaniu robi się całkiem spora przeszczeń ładunkowa (podałbym wymiary ale nie znam, z ciekawości sprawdzę). Z tyłu są jeszcze drzwi otwierane na boki a nie uciążliwa klapa (osobiście właśnie to przekonało mnie do kupna tego samochodu 5 lat temu). Mówią że mercedes ma kiepską blachę ale w tym przypadku nie musiałbyś się martwić, została zabezpieczony w profesjonalnym zakładzie lakierniczym (niebyły wstawiane jakieś progi tylko zalążki rdzy zostały zlikwidowane i zabezpieczone przed dalszą korozją). W sumie o takich sprawach nie mówi się przy sprzedaży ale nie ukrywajmy jest to samochodzik już 10-letni.
Wyposażenie jest ciekawe bo posiada dużo zabezpieczeń antywłamaniowych i systemów wspomagających jazdę i dużo pierdół ;)
silniczek w dieslu dobrze daje sobie rade i mało pali 7/8litrów, dał sobie nawet kiedyś radę z lawetą
Sprzedaje ponieważ nie jest mi już potrzebny ten samochód mam małego suzuki wagon r+ który spokojnie wystarcza. A Vito stoi tylko w garażu teraz wszystko z nim jest okej bo miał służyć w domu jeszcze troche czasu ale jest jak jest ;)
a może puszcze linka ;P
[link do oferty na Allegro wygasł]
grumbek
Nowicjusz
 
Posty: 5
Auto: Nie mam

16 Wrz 2014, 11:30

wiem, że mój tata jak poszukiwał dostawczaka to miał taki sam dylemat i kompletnie nie wiedział co z tym zrobić... w końcu miał jedno auto, które szwankowało non stop, potem kolejne, a w końcu trafił na dobrego dystrybutora [ reklama ], który mu doradził co nieco i sprawa w koncu wygląda dobrze
Ostatnio edytowany przez MotoAlbercik, 28 Sty 2015, 10:25, edytowano w sumie 1 raz
Powód: Niedozwolona reklama warsztatu samochodowego
Cynober
Nowicjusz
 
Posty: 29
Prawo jazdy: 14 05 1980
Auto: Toyota Corolla