Mały rejestrator z kamerą cofania za ok. 500zł

06 Sty 2021, 16:02

Witam. Szukam jakiegoś niezbyt dużego rejestratora z funkcją cofania. Ekran może być mały, bo to tylko do poglądowego zerknięcia do tyłu podczas cofania. Kamery w lusterku są ciekawe ale u mnie dwie osoby jeżdżą autem i za każdym razem lusterko jest przestawiane więc odpadają.
Zastanawiam się nad:
Orllo 3CAM
Navitel R700
Obie kamery mają ten sam przetwornik obrazu. Podobno nie jest to rewelacja, ale nagrywanie ma być tylko awaryjnie jakby coś się działo na drodze więc chyba wystarczy.
GPS itp. bajery które ma navitell nie są potrzebne.
Byłbym wdzięczny za pomoc i porady, czy którymś z nich się zainteresować, czy może zupełnie czymś innym. Mocowanie na jakimś szybko złączu też nie byłoby złe, bo można by przekładać czasem kamerę do innego samochodu.
Pozdrawiam
aligator911
Obserwowany
 
Posty: 2
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Seat Leon
Silnik: 2.0 TDI
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2009

08 Sty 2021, 16:45

To nie lepiej założyć czujnik cofania? Wyjdzie taniej. Na wideorejestratorach z małym wyświetlaczem to niewiele zobaczysz a też trzeba podpinać się pod wsteczny (czujnik lub żarówkę).

Jak bym miał wybierać wideorejestrator który miałby spełnić funkcję kamery cofania to na pewno bym celował w jak największy wyświetlacz bo tylko wtedy ma to sens. W tym przypadku patrząc na te które podałeś lepiej jest wybrać Orlo bo ma 3" wyświetlacz. Ma też trzy kamery ale to już trochę prasada do samochodu który nie jest taksówką.

Proponuję tu coś takiego jak MBG Line HS900PRO. To wideorejestrator z wyświetlaczem w lusterku samochodowym który powinien sprawdzić się jako kamera cofania ale także jako wideorejestrator.
Tu masz link [link do oferty na Allegro wygasł]
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34

08 Sty 2021, 20:06

Czujnik cofania mam, a obraz na ekranie, to tylko jako dodatek.
Orllo ponadto będzie dyskretniejsza niż w przypadku kamer na przyssawkę, ale jestem ciekaw odnośnie samej firmy, sprawności modelu, czujnika obrazu itp.
Jak już pisałem - do kamery w lusterku musiałby być tylko jeden kierowca, aby nie ustawiać za każdym razem kamery gdy dopasuje się lusterko.
aligator911
Obserwowany
 
Posty: 2
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Seat Leon
Silnik: 2.0 TDI
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2009

27 Kwi 2021, 08:57

ja wybrałem sobie kamere samochodową z czujnikiem cofania w lusterku LX-50 dual od orllo, fajna opcja z dobrą jakością obrazu no i cena nie odstrasza.
DarinCz
Nowicjusz
 
Posty: 13