Kamera samochodowa przód i tył

17 Mar 2021, 17:52

Witam,
Poszukuję kamerki samochodowej, dużo oglądałem recenzji i czytałem ale nie znalazłem nic co by w pełni spełniło moje oczekiwania. Tak więc do rzeczy :
-najważniejsze aby kamerka nagrywała przód i tył w jak najlepszej jakości
-posiadała tryb parkingowy
-nie chciałbym kleić kamerki bezpośrednio do szyby lepiej aby była przyczepiana
-Gps się przyda ale niejest to wymóg
-koszt od 200 do ok. 500zł

Z góry dziękuję za za pomoc, :) pozdrawiam
Grzegosz
Obserwowany
 
Posty: 2

18 Mar 2021, 10:18

Przecież takich kamerek na allegro jest całe mnóstwo. Nawet są komplety z kamerką na tył i ramką na tablicę rejestracyjną. Jak nie chcesz do szyby przyklejać, to taką na lusterko sobie kup.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

18 Mar 2021, 10:22

Grzegosz napisał(a):nie chciałbym kleić kamerki bezpośrednio do szyby lepiej aby była przyczepiana
Do czego ma być przyczepiana? Masz tu kilka opcji:
- przyklejany uchwyt do szyby do którego przyczepiasz kamerkę (najpopularniejsze rozwiązanie)
- przyssawka z uchwytem do szyb do którego mocujesz kamerę
- lusterko wsteczne z kamerą przyczepiane na lusterko wewnętrzne w samochodzie
- widziałem gdzieś jeszcze takie mocowane pod lusterkiem na uchwycie lusterka (mało ich i mało praktyczne bo drgania kamery mogą być spore przy takim mocowaniu)

Więc nad jakim mocowaniem myślałeś? Dla mnie najlepsze jest to pierwsze czyli przyklejasz uchwyt do szyby do którego szybko można założyć lub zdjąć kamerkę.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34

18 Mar 2021, 14:08

Wszystkie które zostały przez ciebie wymienione niechce tylko taśmy na szybie.
Grzegosz
Obserwowany
 
Posty: 2

19 Mar 2021, 11:35

Ok, wydaje mi się że w tym przypadku powinieneś szukać jakiegoś rozwiązania z wideorejestratorem w lusterku bo to chyba będzie najmniej inwazyjne.

Zobacz sobie takie rozwiązanie firmy Kopier [link do oferty na Allegro wygasł] masz przednią kamerę QHD a tylną w FHD. Kamery masz z matrycą Sony więc powinno być nieźle.

Tu jeszcze druga taka z przetwornikami obrazu przód: SONY IMX 335 i
tył: SONY IMX 307. Więc powinno być tez nieźle [link do oferty na Allegro wygasł]. Przednia kamera QHD, a tylną w FHD.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34

22 Kwi 2021, 21:49

J/w tw Mikavi Pq5 Dual też będziesz miał wszystko co opisałeś, czasami na pepper.pl da się wyhaczyć w niższej cenie. Dobre parametry, przetworniki sony na przód i tył, gps, tryb parkingowy w 3 opcjach.
lotek33
Aktywny
 
Posty: 283
Zdjęcia: 3
Auto: vw golf 3
Silnik: 1.6
Paliwo: Benzyna + LPG