Mały wyciek płynu wspomagania Vectra B

16 Gru 2022, 20:54

Vectra B 2.2 DTI 2001r.

Mam taki problem że pojawił się wyciek z układu wspomagania , bardzo drobny. Nieszczelność pojawiła się na przewodzie wspomagania który wydaje mi się że jest aluminiowy . Nowego nie da się kupić , przynajmniej warsztat nie ma jak sprowadzić ale też sam szukałem nowego i nie ma chyba że źle szukam.

Mechanik mówił, że wyciek jest tak drobny że nie zawracał by sobie tym głowy dopóki faktycznie nie zacznie ubywać regularnie płynu. No rozumiem ten tok myślenia ale pewnie za jakiś dłuższy czas wyciek będzie się powiększał a chciałbym to jednak załatwić od razu .

No i stąd problem że nie mogę znaleźć za bardzo tego przewodu , tzn są ale od benzyny, do 2.2 w dieslu nie znalazłem, jedynie do 2.0 . Możliwe że przewód niezależnie od paliwa i silnika będzie taki sam ? Na złomach w mojej okolicy o Vectrę b jest ciężko choć spróbuje zadzwonić, może akurat będę miał szczęście.

Ale przyszło mi do głowy , że skoro przewód jest aluminiowy to nie można go zaspawać miejsce nieszczelności? Oczywiście nie sam tylko ktoś kto się zna na tym

Czy z czasem będę miał problem z częściami do tego samochodu?
ineedl
Zaawansowany
 
Posty: 971
Zdjęcia: 87
Prawo jazdy: 01 02 2019
Auto: Opel Vectra B
Silnik: 2.2 DTI 125KM
Paliwo: Diesel
Typ: Liftback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001

16 Gru 2022, 22:01

No nowego niestety nie dostaniesz, tylko używka dostępna.
ineedl napisał(a):do 2.2 w dieslu nie znalazłem, jedynie do 2.0 . Możliwe że przewód niezależnie od paliwa i silnika będzie taki sam ?
raczej wątpliwe ale może tak się zdarzyć
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16196
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

17 Gru 2022, 08:47

Trochę pogrzebałem o tym temacie i się dowiedziałem.

Z innych wersji nie będzie pasował, chyba że zostanie poprowadzony inaczej ale nie że wszystkich wersji , z jakich nie znalazłem jasnej odpowiedzi więc byłoby to szukanie szczęścia.

Od innej wersji dałoby się gdybym się uparł ale trzeba by było wymienić razem z całą pompą wspomagania a to już większe koszty a u mnie pompa jest okej .

Pozostaje mi szukać na złomach, może akurat taka Vectra się trafi

A opcja z naprawą/regeneracją w jakikolwiek sposób jest realna ?
ineedl
Zaawansowany
 
Posty: 971
Zdjęcia: 87
Prawo jazdy: 01 02 2019
Auto: Opel Vectra B
Silnik: 2.2 DTI 125KM
Paliwo: Diesel
Typ: Liftback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001

17 Gru 2022, 11:35

Ciężko powiedzieć, wszystko jest do zrobienia ale to już kwestia umiejętności i też samego materiału
Ja kiedyś do Rovera nie mogłem znaleźć rurki od klimy, gość mi pospawał i działało.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16196
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

17 Gru 2022, 12:23

Poszukaj w necie firm, które dorabiają przewody do wspomagania. W ogłoszeniach firm są nazwy naprawa, regeneracja itp.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

17 Gru 2022, 16:32

Problem z częścią się rozwiązał, od 2.0 DTI jest taki sam a jego na aukcjach jest dużo.

Dziś po obserwacjach (podkładalem taką mate ) , dwa razy wyjeżdżałem spod domu i podkładalem. Raz kapnie ,.taka mała kropka , dosłownie jedna dwie krople , na śniegu to się tak rozchodziło jakby było bardzo dużo ale na macie widać ilość , po wytarciu już nie więcej nie kapie czyli jakby zaraz po jeździe jedynie

Ale tak czy inaczej jak najszybciej to zrobię.

Wymiana takiego przewodu trwa długo i dużo przy tym pracy?
ineedl
Zaawansowany
 
Posty: 971
Zdjęcia: 87
Prawo jazdy: 01 02 2019
Auto: Opel Vectra B
Silnik: 2.2 DTI 125KM
Paliwo: Diesel
Typ: Liftback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001

21 Gru 2022, 16:34

Miałem podobny problem w poprzednim W210,zacząłemdolewać moto doktora do ukł.wspomagania,troszeczkę płyn zagęściłem i problem ustąpił,układ wspomagania działał perfekcyjnie przez 10 lat.
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8477
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

21 Gru 2022, 22:45

Nieźle rozwiązanie, szkoda że połowiczne. Tak z innej beczki jak po dwójce zorientujesz się ze papieru nie ma to czym?
Moto doktor pffff, nie żartujmy już.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16196
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

22 Gru 2022, 06:00

Układ wspomagania to nie układ klimatyzaci,jeśli coś okazuje się skuteczne i się sprawdza to po co mam grzebac,zwłaszcza jeśli auto musi jeżdzić ,nie stać,ja podałem tylko inny wariant,który sprawdziłem u siebie,w tym wypadku pytający znalazł sobie przewód,ale ktoś inny moze sobie skorzystać z innej opcji,układy kierownicze bywają skore do przeciekania,pocenia się,a wszystkie uszczelniacze działają na zasadzie zagęszczenia,mozna zastosować uszczelniacz Prestone,przeznaczony do ukł.wspomagania,posiada taką samą konsystencję,zapach jak moto doktor,który racze jest kojarzony z czymś badziewnym,preparat Febi do likwidowania wycieków z ASB też ma identyczną konsystencję,czyli jest gęsty,stosowałem w MB 190 ,ale z głową,by nie przesadzić,gdybym miał za każdym razem przy takich bzdurach od razu grzebać przy aucie to naprawdę,tylko nowe auto z salonu,preparat Kleen Floo skutecznie uszczelnił mi układ chłodzenia w poprzednim Mercedesie,zaznaczam,muszą to być b.małe wycieki,to oczywiste,kazdy niech sobie robi jak chce,ja wybieram zawsze opcje takie,gdy tylko rokuje to na zlikwidowanie problemu bez grzebania .
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8477
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

11 Sty 2023, 16:58

Przewód już kupiłem, udało się nawet od tego samego silnika . Umówiłem się już na wymianę w niedługim czasie tylko zastawia mnie jedna rzecz.

Na święta jak miałem jechać w dalszą drogę dolewalem płynu, zaznaczyłem pisakiem na zbiorniku dokąd jest , no i tak jeżdżę do tej pory i poziom płynu się nie zmienia , jak był wtedy w grudniu tak jest dotąd.

Czy jakoś płyn może się z nim mieszać?

Podkładalem też mate pod to miejsce co kapało i żadnych śladów przez 3 noce ,.jak to możliwe?
ineedl
Zaawansowany
 
Posty: 971
Zdjęcia: 87
Prawo jazdy: 01 02 2019
Auto: Opel Vectra B
Silnik: 2.2 DTI 125KM
Paliwo: Diesel
Typ: Liftback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001

25 Kwi 2023, 16:51

Już pewien czas temu wyeliminowałem problem tylko zostało trochę nadmiaru płynu wspomagania, jest trochę ponad maks . Stało się tak bo zawsze lałem trochu więcej bo i tak to zaraz ubywało . Mam to odessać szczykawką czy się w to nie bawić bo nic się układowi nie stanie ?
ineedl
Zaawansowany
 
Posty: 971
Zdjęcia: 87
Prawo jazdy: 01 02 2019
Auto: Opel Vectra B
Silnik: 2.2 DTI 125KM
Paliwo: Diesel
Typ: Liftback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001