Mandat za światła

27 Sty 2020, 10:11

Jak mijałem policję jadąca z naprzeciwa jadąc bez włączonych świateł to mam się spodziewać mandatu?, Mogli mnie widzieć jedynie przez 2-3 sek. bo jechałem za innymi autami
ineedl
Początkujący

Zdjęcia: 53
Prawo jazdy: 01 02 2019
Auto: Daewoo Matiz
Silnik: 0.8l 51 KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

27 Sty 2020, 10:20

Raczej nie, nie zdążyli pewnie zobaczyć numerów a jakby chcieli wypisać to by zawrócili i wypisali
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 49
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km

27 Sty 2020, 16:55

A tak z ciekawości ile jest teraz za "nie manie" świateł w dzień :?:
W taryfikatorze jest tylko 200zł za brak wymaganych świateł w warunkach zmniejszonej przejrzystości powietrza.
edit: znalazłem, trzeba wybulić stówkę.
Oprócz aut w stopce, wiem co nieco jeszcze na temat Pandy III i Lancera IX
yeti65
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 13
Miejscowość: Zegrze Pd
Prawo jazdy: 29 11 1984
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Outlander 2019, Vitara 2017
Silnik: 2.0 150KM 1,6 120KM
Paliwo: Benzyna
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2019

28 Sty 2020, 17:56

yeti65 napisał(a):edit: znalazłem, trzeba wybulić stówkę.
Dokładnie tak jest ale tyko przy światłach używanych w dzień od świtu do zmierzchu. Tu masz informację na drugiej pozycji taryfikatormandatow/przepisy-dotyczace-ruchu-pojazdow/uzywanie-swiatel-zewnetrznych/
Jednak jak już nie będziesz miał świateł w czasie od zmierzchu do świtu to wtedy będą to 2 stówki :)
Cichy77
Forumowicz VIP

Zdjęcia: 68
Auto: Mam, często zmieniam!
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Volvo 900 - samochód do driftu Volvo 900 - samochód do driftu
    Volvo pożegnało się już z napędem na tył, ale kiedyś sprawy miały się zupełnie inaczej. A modele z serii 200, 700 i 900 wychowały wielu skandynawskich rajdowców i drifterów, którzy za ich kierownicą ćwiczyli ...
    Jak działa ogrzewanie w pojazdach elektrycznych? Jak działa ogrzewanie w pojazdach elektrycznych?
    Do ogrzewania kabiny w pojazdach z silnikami spalinowymi służy nagrzewnica włączona w obieg cieczy chłodzącej silnik. W pojazdach elektrycznych tego źródła darmowego ciepła już nie ma, ale przecież wystarczy zastosować ...

•