Manta MM313 Black Box 4 - nie działa? Problem z kamerką

04 Paź 2017, 17:43

Mam pytanie. Kupiłem ostatnio kamerkę samochodową Manta MM313 Black Box 4. Problem w tym, że kamerka nie chce się włączyć, nie wiem czy to ja coś źle robię czy jest po prostu zepsuta. Przy wciśnięciu przycisku włączenia zapala się niebieskie światełko, ale nic poza tym. Po podłączeniu do kabla zapalniczki USB światełko zaczyna mrugać na fioletowo, tak jakby się ładowało, lecz nie pokazuje się obraz w kamerce tylko jest czarny ekran. Włożyłem też kartę Micro SD ze starego telefonu. Proszę o pomoc - czy kamerka jest zepsuta? Czy może pierwszym razem trzeba ją długo ładować przez zapalniczkę (ładowałem ok. 1 godziny). A może z kartą jest coś nie tak?
Łukoś
Obserwowany
 
Posty: 1
Auto: Renault Megane

05 Paź 2017, 21:16

Kupiłeś chyba najgorszy syf jaki znajduje się na rynku. Skusiła cena prawda. Manta to jest taki sprzęt że 50% urządzeń wraca do sklepu na reklamację poza tym jakość wszystkiego tragedia. Idź do sklepu i powiedz że zepsuta. Naleśniki będzie musiał ją sprawdzić. Ogólnie włączasz i ma działać nie ma tam żadnych dodatkowych opcji.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16207
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

19 Paź 2017, 12:45

Kao napisał(a):Ogólnie włączasz i ma działać nie ma tam żadnych dodatkowych opcji.
Zgadza się ale niektóre działają dopiero przy odpalonym silniku chyba reagują na wyższe napięcie niż 12V. Ja miałem właśnie taką jakąś kamerkę od znajomego na jeden dzień żeby zobaczyć co i jak i nie mogłem jej uruchomić nawet po włączeniu zapłonu ;/ dopiero wystartowała jak odpaliłem silnik. To było coś z tych tańszych jak Manta tylko nie pamiętam dokładnie nazwy.
Kacper
Forumowicz VIP
 
Posty: 6842
Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999