Mazda 3 BL 2.0 150km

26 Lut 2024, 22:12

Cześć,

pozwolę założyć sobie nowy temat. Po poprzednim poście wybór padł na Mazde 3BL z silnikiem 2.0 150km. Chciałbym zapytać Was na co zwracać uwagę przy zakupie oprócz rdzy. Macie doświadczenie z przeglądem samochodu na stacji diagnostycznej? Na stacji diagnostycznej jest możliwość weryfikacji stanu podłogi (pewnie tak)? Ile taka przyjemność kosztuje? Ogólnie znalazłem dwie sztuki, które mnie zainteresowały.

[link do oferty na Olx wygasł]

[link do oferty na Olx wygasł]

Ta pierwsza jest dość daleko, a ta druga tylko 30km. Jesteście w stanie po samych zdjęciach i opisie stwierdzić coś więcej o tych sztukach?
klex995
Nowicjusz
 
Posty: 13
Prawo jazdy: 20 12 2017
Przebieg/rok: 8tys. km
Auto: Nie mam

26 Lut 2024, 22:48

klex995 napisał(a):Ta pierwsza jest dość daleko, a ta druga tylko 30km


Jak dla mnie ta druga wygląda lepiej no i masz rzut beretem. Do pierwszej zawsze możesz sobie zamówić specjalistów np Auto Testo.

klex995 napisał(a):Na stacji diagnostycznej jest możliwość weryfikacji stanu podłogi (pewnie tak)? Ile taka przyjemność kosztuje?


Oczywiście że tak. Koszt zazwyczaj "na flaszkę" no chyba że trafisz na diagnostę a dobra jedz Pan.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

27 Lut 2024, 00:12

Dzięki za odpowiedź. A jak jeszcze z kwestią samego przebiegu. Tutaj egzemplarze mają ponad 200k, a widziałem chyba rekordzistę co ma 90k na blacie. Jest czego się bać przy tak wysokim przebiegu? Czy może lepiej dołożyć i kupić egzemplarz z niższym przebiegiem? Zawsze jak z zajawki oglądałem samochody to nie zwracałem uwagi na przebieg bo wychodziłem z założenia, że to tylko liczba i liczy się jak ktoś dba, ale przy kupnie już zwróciłem na to uwagę :D
klex995
Nowicjusz
 
Posty: 13
Prawo jazdy: 20 12 2017
Przebieg/rok: 8tys. km
Auto: Nie mam

27 Lut 2024, 06:41

klex995 napisał(a): to tylko liczba i liczy się jak ktoś dba, ale przy kupnie już zwróciłem na to uwagę

To dobrze że zwróciłeś uwagę. Jak masz kasę na dopłatę do małego nalotu to bierz mały nalot bo łudzenie się że ktoś serwisował auto jest zgubne.
Do tego często mały nalot vs duży różnica w cenie jest znikoma.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10346
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

27 Lut 2024, 08:37

Czasami też mały nalot nie oznacza lepszego stanu.

Tutaj ciekawy egzemplarz,od nowości w jednej rodzinie i cały czas serwisowany tylko musiałby trochę zejść z ceny choćby na to zarysowanie..
[link do oferty na Olx wygasł]

Jeszcze taki tylko kwestia automatu.. od 2013roku u obecnego właściciela.
https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/m ... GbC9f.html
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

28 Lut 2024, 00:03

Jasne, wszystko rozumiem. Fajne propozycje, ale szukam hatchbacka w manualu.

Jak na razie są może 2-3 ogłoszenia, które są ciekawe, ale są bardzo daleko ode mnie. Jedynie ta druga opcja, którą w pierwszym poście podeslalem jest blisko, ale kwestia tego przebiegu, sam nie wiem. Muszę się zastanowić nad tematem.

Nadal poluje, powiadomienia mam włączone liczę na to, że coś fajnego się pojawi jeszcze.
klex995
Nowicjusz
 
Posty: 13
Prawo jazdy: 20 12 2017
Przebieg/rok: 8tys. km
Auto: Nie mam