Mazda 6, 2.0, 2006 r. czy coś innego do 10 tyś.? Prośba o radę!

13 Paź 2021, 11:20

Witajcie!
Z racji tego, że planuję zmienić samochód ;) chciałabym się Was poradzić, bo mam mętlik w głowie i nie wiem co zrobić :D.

Potrzebuję samochodu w benzynie, lub z gazem, do jazdy głównie do pracy i od czasu do czasu za miasto, przebiegi roczne koło 15 tyś.
Mam propozycję z dobrej ręki Mazdy 6, 2.0 benz/gaz, ale obawiam się tematu rdzy w mazdach ;)
Potrzebuję czegoś solidnego/ekonomicznego i stosunkowo taniego w naprawach.
Budżet to ok. 10 tyś.

Zastanawiam się nad Toyotą Yaris, choć w tym budżecie to wersja 1, a poza tym to nie mam pomysłu :).
Liczę na Was!
Dziękuję!
Opi
Nowicjusz
 
Posty: 30
Auto: Golf 6

13 Paź 2021, 11:36

Opi napisał(a):Mam propozycję z dobrej ręki Mazdy 6, 2.0 benz/gaz, ale obawiam się tematu rdzy w mazdach
To akurat możesz sprawdzić i jak będzie zdrowa pod tym kątem to ją sobie zabezpieczysz. Wtedy na pewno szybko ruda nie przyjdzie a kilka lat spokojnie przejeździsz.

Opi napisał(a):Potrzebuję czegoś solidnego/ekonomicznego i stosunkowo taniego w naprawach.
Budżet to ok. 10 tyś.
Tu to najlepiej szukać jakiego auta z silnikiem typowym do gazu ja MPi może być nawet coś z VAGa z silnikiem 1.6 MPi Golf, Leon, Octavia. Z Opla może być np. Astra H 1.8 125KM astra-h-gtc-ktory-benzyniak-pod-gaz-vt102003.htm

Generalnie najlepiej nie ukierunkowywać się w tym budżecie na jedną markę tylko szukać czegoś w najlepszym stanie.

Opi napisał(a):Zastanawiam się nad Toyotą Yaris, choć w tym budżecie to wersja 1
Yaris będzie mniejszy od Mazdy6 no i z gazem średnio w silnikach 1.3 i 1.0 bo tam chyba szklanki do regulacji zaworów.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34

13 Paź 2021, 11:40

Dziękuję za szybką odpowiedź!
Nie muszę mieć gazu, wolałabym nawet bez ;).
Generalnie w tej maździe pojawiają się lekkie pęcherze na nadkolach, więc musiałabym coś z tym zrobić, wiem że miała konserwowane podwozie 3 lata temu, ale jak to było zrobione i co jest pod spodem to nie wie nikt ;).
Generalnie mam dylemat czy kupić małego niezawodnego popierdalacza za kilka tysięcy taka np yariske ;) czy coś innego ewentualnie.
Opi
Nowicjusz
 
Posty: 30
Auto: Golf 6

13 Paź 2021, 11:48

Niezły masz rozstrzał, od Yarisa po Mazdę 6. Sam sobie musisz odpowiedzieć.

Skoro Mazda jest "z pewnych rąk" to weź ją na kanał i sprawdź podłogę. Jak jest zdrowa to spoko, jak ma już wykwity to z perspektywy czasu bym nie kupił, potem problem jest sprzedać, a ładowanie kasy w blacharkę to pieniądze w błoto.
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

13 Paź 2021, 11:50

Mazda 6 bo z pewnych rąk, dlatego nad nią myślę ;).
Generalnie jestem pewna że na pewno ma wykwity, trudno oczekiwać by było inaczej po 15 letnim aucie ;).
Yariska ze względów racjonalnych :D coś jeszcze solidnego w benzynie polecasz?
Opi
Nowicjusz
 
Posty: 30
Auto: Golf 6

13 Paź 2021, 11:53

Opi napisał(a):Nie muszę mieć gazu, wolałabym nawet bez
No to tu masz większe pole do popisu przy wyborze auta.
Opi napisał(a):eneralnie w tej maździe pojawiają się lekkie pęcherze na nadkolach, więc musiałabym coś z tym zrobić, wiem że miała konserwowane podwozie 3 lata temu, ale jak to było zrobione i co jest pod spodem to nie wie nikt
Mogło być tylko przykryte to co wychodziło i po paru latach idzie z wzmożoną i podwójna siłą :wink:
Opi napisał(a):Generalnie mam dylemat czy kupić małego niezawodnego popierdalacza za kilka tysięcy taka np yariske ;) czy coś innego ewentualnie.
Yariska jak znajdziesz taką w dobrym stanie i bez korozji bo one też potrafią być na nią dosyć mocno podatne szczególnie w tylnej części podwozia to na pewno pojeździsz bez większych problemów.
Sam użytkujesz auto? Dla jednej czy dwóch osób taka Yariska wystarczy.

W budżecie który masz można kupić focusa mk2 który bardzo fajnie się prowadzi silnik do miasta wystarczy 1.6 ford-focus-mk2-jaki-najlepszy-benzynowy-silnik-glownie-na-miasto-vt92322.htm
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Renault 5 L i TL
    Renault 5 weszło do sprzedaży w 1972 roku. Wprowadzono na rynek jednocześnie dwie wersje: "L" z silnikiem o pojemności 782 cm3, a następnie 845 cm3 oraz wersję "TL" napędzaną silnikiem 956 cm3, zapewniającym większą uniwersalność ...

13 Paź 2021, 11:56

Głównie sama jeżdżę autem, czasami z kimś ;) ale głównie sama do pracy z 20 w jedną stronę.
Generalnie myślę o yarisce bo wszyscy ją polecają :D. Czy na stacji diagnostycznej sprawdzę dokładnie podwozie mazdy?
Opi
Nowicjusz
 
Posty: 30
Auto: Golf 6

13 Paź 2021, 11:59

Opi napisał(a):trudno oczekiwać by było inaczej po 15 letnim aucie


Po 15 letniej Maździe owszem, bo to nie jest tak że każdy 15 latek jest zardzewiały ;)

Yaris to dobra opcja, mocno ekonomiczna. O ile Ci taki rozmiar odpowiada (i osiągi) to śmiało.

Tak, na SKP sprawdzisz podwozie. Do tego potrzebny jest kanał, bez niego to co najwyżej progi można sprawdzić jako tako.
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

13 Paź 2021, 12:00

Generalnie mazda jest wspaniała i piękna, ale boje się że kiedyś przyjdę na parking a tam zostanie sam silnik z kołami xD
Opi
Nowicjusz
 
Posty: 30
Auto: Golf 6

13 Paź 2021, 12:12

galakty napisał(a):Yaris to dobra opcja, mocno ekonomiczna. O ile Ci taki rozmiar odpowiada (i osiągi) to śmiało.
Dokładnie, a w budżecie który masz możesz jeszcze pokusić się o Yariskę II z silnikiem 1.0 lepiej by było taką z 1.3 ale ta z mniejszym silnikiem jest mocno ekonomiczna. Jak trafisz w dobrym stanie to i ewentualne naprawy nie powinny być drogie. Jak chcesz Yariskę I to szukaj tej po lifcie od 2004 jak dobrze pamiętam w niej silnik 1.0 uchodzi za trwalszy niż w nowszej w której ukradli jeden cylinder :)
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34

13 Paź 2021, 12:36

Wolałabym yariske z silnikiem 1.3 :)
Opi
Nowicjusz
 
Posty: 30
Auto: Golf 6

13 Paź 2021, 12:40

Opi napisał(a):Wolałabym yariske z silnikiem 1.3
Zatem w pierwszej jak i drugiej wersji są one godne polecenia :wink:
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34

13 Paź 2021, 12:42

Czy da się sprawdzić czy była przypadkiem L-ka?
Opi
Nowicjusz
 
Posty: 30
Auto: Golf 6

13 Paź 2021, 21:59

Będzie wpis w karcie pojazdu
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16247
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4