Mazda 626 2.5 V6 GE - problem z odpalaniem

26 Mar 2016, 12:37

Witam!

Wiem, że problem z odpalaniem jest bardzo powielany, ale mój jest dosc nietypowy i wyszukiwarka nie pomogła...

dane pojazdu:

Mazda 626 2.5 V6 GE 163 KM 1994r Benzyna - Gaz

Rano odpalilem zimny silnik wszystko ok wiec jadę.. dojechałem do punktu, rozgrzałem silnik i zgasiłem. Po kilku minutach wracam do samochodu, odpalam, a silnik nie daje rady utrzymac obrotów i gaśnie.
Próbowałem kilak razy aż po odpaleniu dałem gazu i przytrzymałem go na obrotach jakiś czas i się unormowało.
Dojechałem pod dom, zgasiłem silnik a po sekundzie odpaliłem i już nie zgasł. Wyłączyłem silnik zapaliłem fajkę w kilka minut i odpalam silnik, a on znowu gaśnie..

Proszę o jakieś sugestię...
Dziękuję,
pozdrawiam
Cz3slafMazda
Nowicjusz
 
Posty: 4
Prawo jazdy: 29 04 2010
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Mazda 626 GE
Silnik: 2.5 V6 163 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1994

27 Mar 2016, 22:31

Zazwyczaj problemy z odpaleniem ciepłego silnika to czujnik położenia wału korbowego. To taka pierwsza rzecz, którą bym sprawdził gdy silnik odpala na zimno, a gdy jest ciepły nie.
jerzye46
Początkujący
 
Posty: 110
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: BMW
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Zbyt zmęczony, żeby wracać!
    Przed nami ostatnie dni wakacji i nieuniknione powroty do domów. To, jak będzie przebiegała podróż, zależy w dużej mierze od naszego przygotowania. Powroty z wakacyjnych wyjazdów mogą okazać się problematyczne, ...
    Seat Leon III - oszałamiający design
    "Dzięki swojemu dynamicznemu i pewnemu charakterowi, nowy SEAT Leon odnajduje należne mu miejsce. Ma zdecydowany wygląd”, mówi Alejandro Mesenero-Ramanos, szef zespołu projektantów SEAT-a. "Swoim wyglądem ...