Mazda mx-5 1.8 "99r. Praca na trzech cylindrach

19 Paź 2021, 13:36

Witam Panów, chciałbym rozpocząć dyskusję na temat pracy silników tylko na części cylindrów. Przeglądałem sobie mazdy mx-5 i wpadł mi ten egzemplarz.
https://www.otomoto.pl/oferta/mazda-mx- ... 38197e63cb
250 tysięcy km przebiegu, z zewnątrz wygląda bez zarzutu, cena 18tysięcy była by bardzo kusząca i w zasadzie nadal jest kusząca mimo, że auto pracuje na 3 cylindrach.
Tu pojawia się pytanie, co poza oczywistymi rzeczami jak świeca, wadliwy przewód zapłonowy, cewka zapłonowa może być powodem takiej pracy silnika? Chodzi mi ogólnie o wolnossące silniki benzynowe bez zmiennych faz rozrządu i oddzielnie ze zmiennymi fazami rozrządu. Czy słaba kompresja (przez zniszczone ściany cylindrów lub zniszczone zawory/siedziska zaworów) lub wadliwy czujnik wału korbowego, a może problemy z dostarczaniem mieszanki mogły by być powodem tej pracy na 3 cylindrach? Co jeszcze może powodować taką prace?
Ostatnio edytowany przez Skrzynia 19 Paź 2021, 15:44, edytowano w sumie 2 razy
Skrzynia
Nowicjusz

Zdjęcia: 2

19 Paź 2021, 13:39

Chce się pozbyć gruza, jakby to była świeca czy przewodzik to by sam naprawił.

Ja tu wyczuwam remont silnika. Sam zdecyduj.
galakty
Forumowicz VIP

Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

19 Paź 2021, 13:51

Dla jasności nie planuje kupować tego auta tylko tknęło mnie do myślenia i chcę usłyszeć co mają inni do powiedzenia na temat pracy silnika na części cylindrów.
Skrzynia
Nowicjusz

19 Paź 2021, 15:13

Problemów może być dużo ale przez odpowiednią i szybką diagnozę cześć z nich można by było szybko wykluczyć.

Problemy pracy na jednym z cylindrów to np.:
- brak iskry (uszkodzona świeca, cewka zapłonowa, uszkodzony przewód)
- brak odpowiedniej kompresji (uszkodzone pierścienie, gładzie cylindrów, wypalone gniazda zaworów)
- problem z dawką paliwa (uszkodzony wtryskiwacz, wiązka elektryczna)
Skrzynia napisał(a):wadliwy czujnik wału korbowego
Raczej nie jeżeli to jest jeden i cały czas ten sam cylinder.
Rokiko
Stały forumowicz

Zdjęcia: 14

19 Paź 2021, 15:30

Hahah, piec do remontu i taka cena. Niektórzy ludzie naprawdę są niepoważni.
quel
Zaawansowany

Zdjęcia: 0
Auto: Fiat Bravo
Silnik: 1.9 M-jet
Rok produkcji: 2008

19 Paź 2021, 18:13

Tym bardziej że widać, że sprzedał kilka takich Mazd. Ma to na swojej stronie więc na pewno jak by to była jakaś błahostka to zostałaby zrobiona :wink:
Rokiko
Stały forumowicz

Zdjęcia: 14
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Niewidzialny pieszy - kierowca na niego patrzy ale nie widzi
    To, co kierowca widzi na drodze, zawsze jest ściśle uzależnione od jego koncentracji uwagi. Kiedy podczas jazdy skupiamy się na przykład na prowadzeniu ważnej rozmowy, możemy przeoczyć coś o wiele ważniejszego, co dzieje ...
    [SUV-D] CX-7 2,3 / Murano Z50 3,5 / Land Cruiser J120 4,0
    Podstawowe kryteria zestawienia: - SUV segmentu D - silnik benzynowy o mocy ok. 250KM - automatyczna skrzynia biegów - modele z okolic 2007 roku Wytypowane modele do zestawienia: - Mazda CX-7 2,3 DISI - 258KM - Nissan ...

• 19 Paź 2021, 18:55

Jeśli byłyby to zniszczenia na ścianach cylindrów to mogłoby to być coś oprócz uderzenia tłoka w zawór przy przekroczeniu maksymalnych obrotów, odłupaniu kawałka zaworu i zrobienia sie z cylindra komory losującej lotto? Chyba może jeszcze być rdza i w sumie jakieś pękniecie głowicy?
    Skrzynia
    Nowicjusz

19 Paź 2021, 19:07

Takie gdybanie nie ma sensu, ale obstawiam brak kompresji, a jak do tego doszło to już można sobie podstawić dowolny scenariusz.
    quel
    Zaawansowany

Zdjęcia: 0
    Auto: Fiat Bravo
    Silnik: 1.9 M-jet
    Rok produkcji: 2008

20 Paź 2021, 08:11

Tak czy siak kupno kota w worku... Wróżbita Maciej może da radę ocenić straty i koszty które trzeba ponieść przy naprawie.
    kapliszka
    Obserwowany

21 Paź 2021, 09:36

Jeśli jest to błaha sprawa to dlaczego jeszcze właściciel jej nie naprawił i nie wystawił auta drożej ??
    wardczek
    Nowicjusz

21 Paź 2021, 11:04

W ciemno strzelam generalny remont silnika po zakupie tego egzemplarza
    czykpio
    Obserwowany