Mazda RX-8 - fajny?

16 Kwi 2014, 10:14

Znalazłem w sieci taką sportową odmianę Mazdy - RX8 [link do Gratka wygasł]. Auta z takim sportowym zadziorem zawsze mi się podobały :)
Ten z Gratki ma przebieg zaledwie 32 tys km. Posiada również bogate wyposażenie. Myślicie, że na nasze polskie dziury jest to dobre auto? No i czy przypadkiem cena nie jest trochę za wysoka?
pepa
Początkujący
 
Posty: 202
Prawo jazdy: 17 05 1981
Auto: Mazda

16 Kwi 2014, 10:32

Silnik kibel, daj sobie spokój. I nie pajacuj z zakładaniem co chwilę takiego samego tematu, to nie przedszkole.
Potrzebujesz czegokolwiek z E36 328i coupe mpakiet - dużo "rarytasów" - pisz na pw,
jiGsaw
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 5044
Miejscowość: Rumia
Auto: BMW

16 Kwi 2014, 11:00

pepa napisał(a):Auta z takim sportowym zadziorem zawsze mi się podobały :)


To jest kategoria nie sportowego zadziora tylko sportowego zwisa :D
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10313
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

16 Kwi 2014, 12:21

Szukałbym raczej tego mocniejszego, 231 KM. Jak już szaleć, to szaleć :mrgreen:
Nie znacie się i piszecie głupoty. Wankiel to po za sporym zużyciem paliwa i oleju bardzo dobry silnik, tylko trzeba umieć go użytkować.
Jak ktoś dolewa gównianego oleju zamiast dedykowanego Mazdy, nie wymienia świec i pałuje na zimnym to nic dziwnego, że remont przychodzi po 100kkm.
Średnie spalanie od 17 do 20 litrów- nie myśl, że jak ma 1.3 litra to będzie się pił naparstek na 100 km, to zupełnie inny typ silnika.
Wankiel nie pada tak po prostu. Jeżeli jest uszkodzony w jakiś sposób, to po prostu traci moc, ale nadal działa w przeciwieństwie do zwykłych silników tłokowych. Dlatego na przykład wykorzystywany jest w lotnictwie.
Pamiętaj, żeby pilnować wymian oleju- koło tego wszystko się kręci.
Auto jest bardzo praktyczne w porównaniu do innych coupe i wygląda obłędnie.
W 2007 wszystkie choroby wieku dziecięcego zostały dawno usunięte- także jeżeli masz kasę i wymiany specjalistycznego oleju cię nie przerażają to bierz śmiało :ok:
Geniodekt
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 1022
Zdjęcia: 299
Przebieg/rok: 23tys. km
Auto: Impreza/Volvo S80
Silnik: 2.0 160/2.9 202
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2006

16 Kwi 2014, 15:13

Geniodekt łoj znowu nie jest tak.... dokładnie jak z tym niutkiem do przyczepy :D

Problem wankla to nie jest tylko olej, gdyby chodziło tylko w wymianę oleju to połowa nie stała by na składach z tzw. "motor shaden" Konstrukcja silnika i jego parametry przyczyniają się do dosyć szybkiego zużycia przejechanie 100tyś.km. bez remontu jest cudem który można potwierdzić w każdym warsztacie znającym dobrze to auto...o ile taki się znajdzie.

Spalanie masakra która tak właściwie nie wiem z czego wynika ponieważ nawet amerykańskie V8 bywa oszczędniejsze...

Co do mocy 193 vs 231 to też jest temat rzeka ponieważ moc w tym aucie rośnie razem z obrotami więc ten przyrost będzie odczuwalny ale dopiero po przekroczeniu np 8k. rpm !!!!

Kwestia niutka to już jest forma żartu i to kiepskiego ponieważ auto ważące 1400kg!!! i 200Nm dostępnego przy 7,6k rpm czyni z tego auto pośmiewisko na wszystkich światłach...
Oczywiście teraz powiesz że w top gear któś cos powiedział ale prawda jest taka że mówiono o tym aucie ale w kontekście warunków torowych i umiejętności stiga więc na drogę jest lipa.

Pewnie napiszesz że skąd to wiem... a no jako fan moto zabawy sprawdzałem tanie konie w rx8 nie można nazwać ich nawet koniami.
Zresztą Pan u którego testowałem RXa pierwsze co zrobił to wywalił silnik i włożył od innego auta...

Auto fajne z wyglądu skierowane do konkretnych zadań nie koniecznie ruchu ulicznego...
I jeszcze pół biedy gdyby razem z wyrzeczeniami były frajda przyspieszania a tu praktycznie tylko są tabelki...
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10313
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

16 Kwi 2014, 17:18

A ty znowu z tymi niutonometrami :sly:
To 6.5 sekundy do 100 km/h to skąd się wzięło ? Z kosmosu ?
RX-8 ma idealnie rozłożoną masę w stosunku 50:50 i bardzo czuły układ kierowniczy w przeciwieństwie do Lexusa SC, którego niedawno tak wychwalałeś.
Nigdzie też nie napisałem, że to dobre auto do codziennej jazdy. To świetna zabawka na tor i niedzielne przejażdżki dla kogoś kto ma pieniądze.
O trwałości silnika już napisałem. Jak ktoś nie umie obsługiwać takiego auta i na nim oszczędza nie dolewając regularnie wspomnianego oleju czy piłując na zimnym to remont po 70-100kkm gotowy. Do prawidłowego użytkowania auta z silnikiem Wankla potrzeba pieniędzy i wiedzy. To nie jest samochód dla byle kogo, raczej jak z Alfą Romeo GT- trzeba ją kochać, dopiero wtedy pokaże na co ją stać.
Ideą Wankla jest moc na wysokich obrotach. Może tobie akurat to nie odpowiada, ale w dobie wszechobecnego turbo i ekoświrów, kiedy takie auta są skazane na wymarcie, coraz więcej ludzi docenia wspaniały dźwięk silnika kręcącego się do ponad 9000 obrotów i jego równomierny przyrost siły napędowej. Albo drobna poprawka: już wymarły, wraz z Civic'iem Type R i Hondą S2000, o której niedawno dyskutowaliśmy.
I jeszcze jedno: nazwanie koni Mazdy "tanimi" to po prostu hipokryzja. Tanie konie to turbosprężarka, może nie ?
Geniodekt
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 1022
Zdjęcia: 299
Przebieg/rok: 23tys. km
Auto: Impreza/Volvo S80
Silnik: 2.0 160/2.9 202
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2006
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW w leasingu – o czym warto pamiętać?
    Luksusowe modele BMW cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Korzystne rozwiązanie stanowi szczególnie BMW leasing. Na co zwrócić uwagę, decydując się na tę formę finansowania? ...
    Mitsubishi Outlander PHEV w europejskiej specyfikacji
    Zaledwie sześć miesięcy po europejskim debiucie rynkowym nowego Outlandera w wersji z silnikiem benzynowym i wysokoprężnym, firma Mitsubishi Motors Corporation (MMC) zaprezentuje podczas zbliżającego się Salonu Samochodowego ...

16 Kwi 2014, 19:11

Geniodekt napisał(a):To 6.5 sekundy do 100 km/h to skąd się wzięło ? Z kosmosu ?

Nie, oczywiście że powstało na ziemi...tylko że w warunkach które nie maja nic wspólnego z rzeczywistością... więc łatwiej osiągnąć katalogowe 6sec. czyms co ma normalną charkterystykę niż czymś co jest dla specy torowych.
I nie podpieraj sie tak dokońca tymi tabelkami bo dokładnie jest tak samo jak z motocyklami... mającymi po 3,5sec do 100km/h a prawda jest taka że fajnie zrobione auto taki motocyk objeżdż z paluszkiem w dupce...szczególnie jak jest to jakaś 600ka z fajnymi tabelkami i kiepskim motocyklistą.
Geniodekt napisał(a):RX-8 ma idealnie rozłożoną masę w stosunku 50:50 i bardzo czuły układ kierowniczy w przeciwieństwie do Lexusa SC, którego niedawno tak wychwalałeś.

SC jest zwykłą bulwarową bryczką nie silącą się na sport i robienie winkli... co do frajdy jazdy SC vs RX8 szkoda gadać...
Geniodekt napisał(a):To świetna zabawka na tor i niedzielne przejażdżki dla kogoś kto ma pieniądze.

Jestem bardzo często na tych torach i ktoś kto nie ma kaski kupi lekkie r4 n/a a jak ktoś ma kaskę to nigdy nie pomyśli o takim czymś jak RX8... zresztą jakoś nigdy nie widziałem takiego czegoś na torze.
Geniodekt napisał(a):O trwałości silnika już napisałem. Jak ktoś nie umie obsługiwać takiego auta i na nim oszczędza nie dolewając regularnie wspomnianego oleju czy piłując na zimnym to remont po 70-100kkm gotowy. Do prawidłowego użytkowania auta z silnikiem Wankla potrzeba pieniędzy i wiedzy.

Moja propozycja jest taka nie rób z ludzi idiotów ... Czy Ty myślisz że do serwisu potrzeba tajemnej wiedzy dolewania oleju...Od kilku lat upalam różne auta i jakoś sobie z tym radzę (serwisowo)...
Geniodekt napisał(a):Może tobie akurat to nie odpowiada, ale w dobie wszechobecnego turbo i ekoświrów, kiedy takie auta są skazane na wymarcie, coraz więcej ludzi docenia wspaniały dźwięk silnika kręcącego się do ponad 9000 obrotów i jego równomierny przyrost siły napędowej.

Ale nikt nie chce docenić " motor kaput" w RX8 ceny tych aut są śmieszne i takie pozostaną do momentu wymarcia RXów.
Geniodekt napisał(a):I jeszcze jedno: nazwanie koni Mazdy "tanimi" to po prostu hipokryzja


W RX8 konie są tanie przy zakupie bo auto nie oferuje osiągów i tyle w temacie... Później robią się drogie te konie bo RX pali jak auto 600KM a silniczek zachowuje się jak cherlawy latlerek... :D
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10313
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

16 Kwi 2014, 19:33

Auto jest świetne lecz ja na twoim miejscu szukałbym tej wersji 231 Konnej a nie 191 ale też jest dobry gdyż auto jest szybkie. :ok:
Nowe Fotki Mojego Auta są w tym temacie
fiat-seicento-900-krzycha-vt94145.htm
Krzychu
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 4854
Auto: VW POLO 6R
Silnik: 1.2 TDI CR 75 KM
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

16 Kwi 2014, 19:57

Ja tutaj zgodze sie ze szybkim,kiedyś rozmawiałem z osobą która miała własnie taką RX8 i faktycznie po 100tys.km silnik nadaje sie do remontu.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

16 Kwi 2014, 20:04

Barol napisał(a):Ja tutaj zgodze sie ze szybkim

Też się zgadzam z tą opinią. Znajoma miała RX-8 serwisowany jak trzeba i niestety silnik pobierał duże ilości oleju, kapitalny remont przy przebiegu 130 tyś. km.
lucyfer10
Nowicjusz
 
Posty: 27
Miejscowość: Warszawa
Prawo jazdy: 10 07 2004
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Mazda 6
Silnik: 2,0 147 km
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

16 Kwi 2014, 20:31

Jest wiele czynników które kształtują cenę auta i nie dziwi nikogo to że często RX8 kosztuje połowę np; nissana 350z?

Ja nie mówię tu jak wielki znafffca :D torowych uciech ponieważ za mało wiem ale mogę stwierdzić co jedzie a co nie jedzie na tyle żeby wywołać uśmiech na twarzy kierowcy.

Fakt faktem nie lubię wiertarek ale nie za to że jest dźwięk taki czy owaki tylko za to że w prędkościach najbardziej użytecznych nie dają zabawy a do tego nie wciskają w fotel...a to uwielbiam :D

Jeżeli chodzi o silnik rx8 to tak naprawdę jest na szarym końcu praktycznie we wszstkim tym co lubie ja i większośc kierowców.

Tak naprawdę osoby które mówia że jest ok. niech sobie zrobią rachunek sumienia pomyślą tak własciwie czemu tak twierdzą, bo nie wierze że ktoś kto jechał fajnie wykręconym turbo albo r6ką powie że jest ok wankielek z rx8.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10313
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

16 Kwi 2014, 20:44

Każdy wie jak jest, a Genio nasz spec - moderator zawsze wie lepiej...

http://www.zeperfs.com/en/duel1209-570.htm

Tak wypadają te torowe konie w zestawieniu ze starym rodzinnym sedanem (czas do 200 e36 tutaj akurat z dupska wzięty, prawdopodobnie z wersji 2.5, bo realnie max 30 s).

Ten silnik to kupa i tyle. Pali tyle co V8, nie jedzie jakoś specjalnie, do tego chleje olej i szybko pada. Na tor to bałbym się wziąć to auto, bo tam się generalnie nie oszczędza silnika, a Wankiel tak się grzeje, że spłynąłby pewnie po paru ostrych okrążeniach albo totalnie stracił smarowanie...
Potrzebujesz czegokolwiek z E36 328i coupe mpakiet - dużo "rarytasów" - pisz na pw,
jiGsaw
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 5044
Miejscowość: Rumia
Auto: BMW

17 Kwi 2014, 10:59

a ja polecam odcinek Samochód Marzeń z Mazdą RX7 i tam spec od silników wankla bardzo ładnie omówił ich zalety i wady

[Aby zobaczyć link musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

17 Kwi 2014, 12:34

Tylko weź tu znajdź auto tymi 231 kucykami. A jak już znajdziesz to kosztuje to kosmiczne pieniądze. Trochę nastraszyliście mnie z tym remontem silnika.
nasze młodzieżowe zawołanie zrobić więcej niż nakazuje obowiązek :)
pepa
Początkujący
 
Posty: 202
Prawo jazdy: 17 05 1981
Auto: Mazda

17 Kwi 2014, 21:04

Nie nastraszyliśmy tylko takie są codzienne realia posiadacza takiego samochodu. Nie jesteś hobbystą wankla gotowym na niespodzianki i grubsze inwestycje nie tylko w paliwo to go nie kupuj...
Potrzebujesz czegokolwiek z E36 328i coupe mpakiet - dużo "rarytasów" - pisz na pw,
jiGsaw
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 5044
Miejscowość: Rumia
Auto: BMW