Mazda3sakata2006r wibracje na kierownicy przy 90 km/h

09 Mar 2014, 18:53

Witam 3 tygodnie temu kupiłam mazde 3 sakata.Po przejechanu 40 mil bo mieszkam aktualnie w uk zauważyłam problem z wibrowaniem na kierownicy .Angielscy mechanicy nie potrafią zdiagnozować problemu.Wibracje pokazują sie przy prędkośći od 60 mil/h przy około 80milach na h i hamowaniu czuc ze kierownica wibruje mocniej.Czuć rownież na pedale gazu coś jak wibracje.Wymieniłam juz klocki hamulcowe oraz całe wachacze i linki stabilizatorów oraz lewy amortyzator.powoli kończą mi sie pieniądze na naprawy prosze o podpowiedz co to może być tarcze może? Dodam ze tarcze po przejechaniu 20 mil z przodu sa gorace.z góry dziekuje za pomoc Kaskas. :
Kaskas
Nowicjusz
 
Posty: 5
Prawo jazdy: 20 02 2013
Przebieg/rok: 17tys. km
Auto: Mazda3sakata
Silnik: 1.6 105
Paliwo: Benzyna
Typ: Inny
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2006

09 Mar 2014, 20:04

Kaskas napisał(a): hamowaniu czuc ze kierownica wibruje mocniej
Kaskas napisał(a):Wymieniłam juz klocki hamulcowe
Klocki nie mają większego znaczenia przy wibracji-biciu na kierownicy.Główna przyczyna to :
1/Zle wywazone koła przednie,krzywe opony i tarcze hamulcowe/szczególnie przy hamowaniu/
2/Mozesz mi powiedzieć kto Ci doradził wymianę wahaczy oraz amorka i co te elementy mają wspólnego z wibracja-biciem na kierownicy.... :?:
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP
 
Posty: 6172
Miejscowość: Polska
Prawo jazdy: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

09 Mar 2014, 20:51

Amorki klocki wymienił pan z komisu na początku kierownica drgała przy 40 milach na h na drogach bocznych więc wróciłam do pana z komisu na następny dzień po zakupie mojej upragninej madzi 3,wymienił wachacze amorek i klocki,koła były też wywarzane,jest troszke lepiej ale nadal czuć wibracje,jestem bardzo zaniepokojona to moje pierwsze lepsze auto i wydałam praktycznie cały dostępny mi budrzet :)
Kaskas
Nowicjusz
 
Posty: 5
Prawo jazdy: 20 02 2013
Przebieg/rok: 17tys. km
Auto: Mazda3sakata
Silnik: 1.6 105
Paliwo: Benzyna
Typ: Inny
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2006

10 Mar 2014, 09:46

Tak jak sugeruje kolega Migi60 - zainteresuj się tarczami hamulcowymi. Warto też sprawdzić u wulkanizatora na wyważarce same opony, czy to nie one są uszkodzone i powodują te wibracje/bicia.
Kaskas napisał(a):Wymieniłam juz klocki hamulcowe oraz całe wachacze i linki stabilizatorów oraz lewy amortyzator.

Tu jest poważny błąd - amortyzatory wymienia się zawsze parami. Nigdy pojedynczo.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

11 Mar 2014, 09:44

Witam,dzisiaj oddałam moja madzie do mechanika wymienią tarcze i klocki przód +tył wymienie też opony a amortyzator musze wymienic sama (ten drugi )pan z komisu wymienił jeden po angielsku tzn oszczednie :( i dam znac co i jak oby pomogło.na chwile obecną wielkie dzienki :D
Kaskas
Nowicjusz
 
Posty: 5
Prawo jazdy: 20 02 2013
Przebieg/rok: 17tys. km
Auto: Mazda3sakata
Silnik: 1.6 105
Paliwo: Benzyna
Typ: Inny
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2006
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Jak Lexus zwiększa bezpieczeństwo na drogach?
    Nowoczesne systemy multimedialne, klimatyzacja schładzająca wnętrze w sekundy czy ciekawy design sprawiają, że kochamy nowoczesne samochody, ale to niespotykany dotąd poziom oferowanego przez auta bezpieczeństwa imponuje ...
    Mitsubishi Eclipse Cross - SUV coupe
    Nowy model Mitsubishi Eclipse Cross, którego bezpośrednimi konkurentami będą modele Volkswagen Tiguan, Mazda CX5 i Volvo XC40, wyróżnia się sportową sylwetką SUV-a coupe, znakomitymi osiągami i wyjątkową precyzją ...