Megane 2 hatchback - wycieraczka tylna i ogrzewanie szyby

Megane 2 hatchback - wycieraczka tylna i ogrzewanie szyby

20 Mar 2019, 15:21

Mam problem z tyną wycieraczką. Uruchamia się kiedy włączam ogrzewanie tylnej szyby. Powoli przesuwa się po szybie. Jakiś pomysł gdzie szukać problemu?
ciesiel
Nowicjusz

Miejscowość: Warszawa
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Reanult Megane II
Silnik: 1.4
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

Re: Megane 2 hatchback - wycieraczka tylna i ogrzewanie szyby

20 Mar 2019, 15:24

Może robić się zwarcie i sprawdź to w pierwszej kolejności. Wyczyść wtyki i sprawdź czy kable nie są gdzieś przetarte szczególnie w miejscu między klapą a nadwoziem.
Cichy77
Stały forumowicz

Zdjęcia: 35
Auto: Nie mam

20 Mar 2019, 15:33

Teoretycznie wszystko idzie tam w takiel ładnej gumie, ale zajrzę i sprawdzę jak to wygląda.
ciesiel
Nowicjusz

05 Kwi 2019, 20:01

Witam. Jaka była przyczyną problemu? Mam dokładnie taką samą sytuację. Tylna wycieraczka włącza się po włączeniu ogrzewania tylnej szyby. Przez pewien czas też właczała się samoistnie bez żadnej ingerencji w przełączniki i po chwili przedstawała działać. Mam Renault Megane 2 Grandtour.
Qwarc
Obserwowany

05 Kwi 2019, 20:56

Jeszcze nie miałem czasu by do tego zajrzeć. Może jutro mi się uda.
ciesiel
Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Odstająca osłona klamki przednich drzwi - Civic VIII UFO Odstająca osłona klamki przednich drzwi - Civic VIII UFO
    W samochodzie Honda Civic VIII (UFO) pojawił się problem z odstającymi plastikami przy klamkach. Zarówno z jednej jak i z drugiej strony puściły trzy przednie mocowania i osłona klamki ta srebrna trzyma się tylko w ...
    Toyota 222D – sekretna broń Toyoty w WRC Toyota 222D – sekretna broń Toyoty w WRC
    W 1984 roku Toyota wygrała Rajd Safari Celicą Twincam Turbo. Po zachęcających wynikach fabrycznego zespołu w kilku ostatnich sezonach, Toyota zainwestowała ogromne nakłady czasu, pieniędzy i wysiłku, aby pokazać się z jak ...

•