Citroen C4 2006 tylna wycieraczka nie czyści szyby na górze

23 Gru 2023, 00:54

Witam
Citroen C4 2006r
Chciałem założyć tylną kamerę na górnej części czyby, lecz wycieraczka w górnej części szyby nie ściąga z niej brudu.
Czy to jest taka cecha tego auta i zakrzywienia szyby i już tak będzie, czy może pomoże wymiana pióra lub nowego ramienia, bo może to już za mało dociska?

Dziękuję
Gadek80
Nowicjusz
 
Posty: 13
Zdjęcia: 3

23 Gru 2023, 13:03

Wymień piórko i zobaczysz. Przecież pióro nie kosztuje majątku. A nie kombinuj.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

02 Sty 2024, 17:23

Nie kosztuje, ale pytam się po to, żeby nie wydawać, bo następna rada może być "wymień szybę i zobaczysz"
Wymiana pióra a nawet wycieraczki nic nie dała.
Może ktoś miał taki problem i go rozwiązał?
Citroen C4 2006 tylna wycieraczka nie czyści szyby na górze
Gadek80
Nowicjusz
 
Posty: 13
Zdjęcia: 3

02 Sty 2024, 18:11

Gadek80 napisał(a):Może ktoś miał taki problem i go rozwiązał?
Oczywiście że tak . Wprawdzie w innym aucie ale analogicznie wycieraczka nie wycierała jakby się chciało u góry - to montaż kamerki na dole ,w miejscu gdzie szyba była czyszczona doskonale.
Nie odpowiadam na problemy na PW
bonifacy
Stały forumowicz
 
Posty: 4723
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 01 01 1981
Auto: Fabia II , Fabia II
Silnik: 1,4 CGGB , 1,4 BXW
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

02 Sty 2024, 19:38

I tak zamocowałem kamerę, ale problem z wycieraczką niestety irytuje, a pewnie jak auto było nowe nie było takiego problemu.
Gadek80
Nowicjusz
 
Posty: 13
Zdjęcia: 3

02 Sty 2024, 19:50

Gadek80 napisał(a):Wymiana pióra a nawet wycieraczki nic nie dała.
Gadek80 napisał(a):pewnie jak auto było nowe nie było takiego problemu.
Jak wymieniłeś wycieraczkę i dalej jest taki sam problem to przy nowym samochodzie pewnie też by był ale mało kto korzysta z tej wycieraczki, wiem po sobie :) i takie rzeczy nie wychodzą od razu. Generalnie można by było pokombinować z tym piórem ale gra chyba nie warta świeczki. Kiedyś w innym samochodzie miałem posobny problem i jedną wycieraczkę musiałem wyrzucić (nową) bo przekombinowałem z doginaniem tu i tam :mrgreen: ale za to drugą udało się tak ustawić że prawie było idealnie :wink:
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9756
Zdjęcia: 34
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Toyota silniki 3S-GE / GTE
    Cztery cylindry w układzie rzędowym. Pojemność: 2 litry. Zalety: dostępność, dobry potencjał do tuningu, duży dostęp do części zamiennych. Klasyczne jednostki 3S-GE / GTE powstały zgodnie z tradycyjnym podejściem do sztuki ...

02 Sty 2024, 19:54

EEE.....tam ... :mrgreen: Pewnikiem był nowy to i mazał wycieraczką u góry ....Jakby producent przewidział że ktoś tam kamerkę będzie chciał to by się postarał , ale to pobożne życzenie :wink:
Nie odpowiadam na problemy na PW
bonifacy
Stały forumowicz
 
Posty: 4723
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 01 01 1981
Auto: Fabia II , Fabia II
Silnik: 1,4 CGGB , 1,4 BXW
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

02 Sty 2024, 23:16

Zobacz czy ramię wycieraczki dobrze chodzi (w sensie czy swobodnie można odciągnąć od szyby tak jak do pozycji czyszczenia piór) bo mógł się zebrać brud, rdza i nie dociska tak jak powinna. U mnie w starym gruzie nie dociskała na większości powierzchni i wystarczyło psiknac WD40 parę razy i jest spokoj
rupertpumpkin
Początkujący
 
Posty: 61
Miejscowość: Kraków
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Audi A4 B5
Paliwo: Diesel
Rok produkcji: 1996