Megane II 1.5 dCi 86KM - WIELKI PROBLEM, RATUNKU!

27 Kwi 2015, 14:42

Witam.

Samochód Renault Megane II 2007r. 1.5 dCi 86KM.

Sprawa dość pilna, ponieważ za 2 dni sprzedaję ten samochód, a dziś odmówił mi posłuszeństwa.

Do tej pory normalnie odpalał i jeździł. Dziś rano jak wsiadłem to zaczął długo kręcić, ale odpalił normalnie.
Po przejechaniu 1km do celu go zgasiłem, po czym za chwilę chciałem znów zapalić (W KABINIE POJAWIŁ SIĘ INTENSYWNY ZAPACH ROPY) i również długo kręcił, aż odpalił, ale wyskoczył mi na wyświetlaczu komunikat "USTERKA WTRYSKU". Przejechałem jakieś 100m, po czym zaczął tracić moc, aż w końcu przestał reagować na pedał gazu i zgasł. Kolejne próby odpalenia nie doszły do skutku. Dopchałem go do mechanika, ma go sprawdzić dziś bądź jutro.

Dodam, że mechanik nie potrafił powiedzieć co to dokładnie, możliwe, że wtryski i pompa do regeneracji, a cały układ do czyszczenia (powiedział, że to ok. 3,5 tys!). Dodał, że to może być np. tylko listwa pod wtryskami, która kosztuje 180zł.

DODAM, ŻE STWIERDZIŁ, ŻE WTRYSKI SĄ MOKRE.

Moi drodzy RATUNKU, co to może być? Kupujący już mi za to auto zaliczkę wpłacił, pojutrze ma po nie przyjechać, a tu taki kaprys.

Ostatnio auto było podłączane pod CLIPA i mi powiedzieli, że wtryski nie są w bardzo złym stanie. 1,2 ok tylko 3 i 4 już takie sobie.
irmax
Nowicjusz
 
Posty: 26
Prawo jazdy: 05 01 2012
Przebieg/rok: 16tys. km
Auto: Mitsubishi Colt CJ0
Silnik: 1.3 75KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

28 Kwi 2015, 23:36

powiem tak slynny 1.5 dci, masakra . O jego ukladzie wtryskowym krążą legendy ,ale do rzeczy bez podpiecia sie kompem nic nie wiemy jakie sa paramtry wiec srednio mozna cos stwierdzic to moze byc wiele rzeczy ale mialem juz klienta ktory mial podobny objaw skonczylo sie regeneracja wtryskow i pompy
kowalkcn
Początkujący
 
Posty: 103
Prawo jazdy: 14 12 1993
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Citroen C5 I, Peugeot 407, 205
Silnik: 2.2hdi133KM,2.0hdi
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004

16 Maj 2015, 15:00

Skoro pojawił się zapach ropy, to możliwe że uszkodzeniu uległa miedziana podkładka pod wtryskiwaczem/wtryskiwaczami - koszt w serwisie ok 30 zł/kpl. Unikaj mechanika, który chce regenerować od razu wtryski i pompę, bo jest szansa 1:1000000 że naraz padło jedno i drugie.
Anjin
Zaawansowany
 
Posty: 534
Auto: Peugeot
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    [S] TT 8N 1,8T / 328Ci e46 / CLK 200K w208 / C70 I 2,4T
    Podstawowe kryteria zestawienia: - auto z nadwoziem coupe - benzynowy silnik o mocy ok. 200KM - manualna skrzynia biegów - modele z okolic 2000 roku Wytypowane modele do zestawienia: - Audi TT 8N 1,8T - 225KM - BMW ...