Megane IV jaki silnik benzynowy?

20 Lip 2023, 09:48

Z tą regulacją to tak jak w Fordzie czy Hondzie, niby trzeba robić, ale spytaj kto robił :mrgreen:
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

03 Sty 2024, 10:39

galakty napisał(a):Za to regulacja zaworów ciekawa, bo przy 200k jej nie robić... To jednak dobry silnik musi być
Informacja z dzisiaj od znajomego który jeździ Dusterem z silnikiem H4M i oryginalną instalacją LPG. Był na przeglądzie gdzie sprawdzono zawory i regulacja nie jest wymagana a przekroczył 200tkm, oleju od wymiany do wymiany nie trzeba dolewać. Samochodem jeździ od nowości jeden właściciel.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9766
Zdjęcia: 34

08 Sty 2024, 16:52

Posiadam 5 lat megane IV od nowości wlasnie z silnikiem 1.6 sce. Przebieg aktualny 60 tysięcy ale glownie krotkie trasy w miescie. Awarii brak, pozatym, że były wymieniane obojniki amortyzatora i łączniki. Spalanie 6-8l. Silnik, żeby jechał musi być kręcony na obrotach. Jak ktoś akceptuje wolnossace silniki to ten niczym szczególnym się nie wyróżnia, może pozatym że zaskoczył mnie pozytywnie tym, że nawet powyżej 140km/h ciagnie śmiało. Dużym plusem jak dla mnie jest zawieszenie, przyjemne na zakrętach i jednocześnie komfortowe, miałem rok golfa 7 i jak dla mnie Megane jest przyjemniejszym samochodem który daje większy komfort.
g2marcin
Nowicjusz
 
Posty: 38
Auto: Kia Sportage II
Silnik: 2.0
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2005