Mercedes 190 . Strzela na gazie.

28 Mar 2008, 21:18

Witam wszystkich.Mam problem od jakiegoś czasu z moją 190.Dopuki nie pojechałem na ostatnią regulację wszystko było ok teraz strasznie strzela w filtr powietrza aż zrywa obudowę filtra i spada rórka od podcisnienia.Do ostatniej wizyty było dobrze tylko mechanik stwierdził że podkręci bo jest zamulana i do dziś kręcą a auto przestało jezdzić czego szukać i gdzie pomocy.Dzieki z góry.
daniel31
Nowicjusz
 
Posty: 3

29 Mar 2008, 14:32

Skoro strzela,to albo jest źle wyregulowana instalacja gazowa,albo coś nie tak z układem zapłonowym - np. brak iskry na jednym cylindrze lub złe ustawienia zapłonu.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

29 Mar 2008, 21:15

Mam jedno pytanie do osoby znającej się na Mercedesie?Po wystrzale w tzw gaznik spada mi rurka która znajduje się pod gażnikiem.Ta rurka jest w kształcie litery U jeden koniec z tego co mogę wyczuć zakładam na końcówkę która wychodzi z kolektora ssącego a drugi koniec wkładam w otwór pod gażnikiem ale co mnie dziwi tam wszystko w okół tego otworu się rusza palcami wyczuwam że to chyba plastik lub guma bo nie można tam zajrzeć więc nie wiem czy tak ma być czy po prostu coś się rozszczelniło i stąd te dziwne objawy.Zmieniłem świece i przewody i nic się nie polepszyło.Na benzynie jedzie jako tako na gazie tylko wtedy jak bardzo delikatnie operuję pedałem gazu.nie można gwałtownie wcisnąć bo odrazu strzela i koniec jazdy.
daniel31
Nowicjusz
 
Posty: 3

30 Mar 2008, 13:17

Też mam 190 z gazem ale na wtrysku i też tak strzelała ale wymieniłem wszystkie węże podciśnieniowe i jest ok pozdro
lukaszkomza
Początkujący
 
Posty: 122
Miejscowość: Więcbork

07 Cze 2008, 10:10

mi kiedyś w Hondzie strzelało, aż rozwaliło obudowę filru powietrza, w nowej zamontowałem takie bezpieczniki, ale w sumie nie potrzebnie bo od dawna już nie miałem ani jednego strzału, nie wiem może regulacja instalacji pomogła :)
Rocky
Nowicjusz
 
Posty: 10
Miejscowość: Poznań

07 Cze 2008, 13:28

Bezpieczniki zakłąda sie jeżeli w samochodzie jest plastikowy kolektor ssący - żeby go nie rozwaliło,nadmiar gazu jest w danej chwili upuszczany.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Honda silniki K20 / K24
    Cztery cylindry w układzie rzędowym. Pojemność: 2 do 2,4 litra. Zalety: relatywnie duża moc. Wyprodukowane przez Hondę motory K20 / K24 zasłynęły dzięki systemowi zmiennych faz rozrządu VTEC i do tej pory mają zwolenników ...

18 Cze 2008, 10:01

No kolego to pochwal jaki masz tam silnik w tej 190 (ja miałem 2,6 litra z 1987r) Podejrzewam że nie masz gaźnika a mechaniczny wtrysk benzyny. Jeśli masz wtrysk to pod "kolektorem" ssącym masz gumowego "Kapcia" który musi być miękki, a spadanie tej rurki i strzelanie merca w Gazie to temat stary jak świat i naprawdę wielokrotnie poruszany na różnych forach mercedes-a. Znajdź poważnego Gazownika który ustawi ci gaz a na początku proponuje zdjąć .... a w ogóle to po co się spalam, masz linka ---> LINK
Opel Astra F 2.0 Combi
maslanka
Nowicjusz
 
Posty: 11